کافه تهرون؛ گردهمایی طبیعت، خوشمزگی و زیبایی

کافه تهرون؛ گردهمایی طبیعت، خوشمزگی و زیبایی

کافه تهرون در کوچه خسرو در خیابان نجات‌الهی معروف به خیابان ویلا واقع شذه است که هر کسی می‌تواند از زیبایی فضا و طعم منحصر به فرد مزه‌هایش لذت وافری برد.

پلاک ۳۹ کوچه خسرو که از بیرون به نظر می‌رسد تنها خانه‌ای در مرکز شهر است، که درب آن همیشه باز است، بیش از یک خانه معمولی است. در بدو ورود وارد کافه‌ای می‌شوی که گویی بهشت کوچکی در مرکز تهران است که چشمان هر ببیننده‌ای را خیره می‌کند. حیاطی کوچک همراه با عمارتی دو طبقه که حیاط و طبقه اول ساختمان از آن کافه‌ای به نام کافه تهرون است.

کافه تهرون که پیش از این در باغ نگارستان در محله بهارستان واقع شده بود. از اولین کافه‌هایی است که در ترکیبی از فضای باز و داخل عمارت به خدمت‌رسانی مشغول است. قریب دو سال پیش این کافه از باغ نگارستان نقل مکان کرد و پس از مدتی وقفه به پلاک ۳۹ کوچه خسرو آمدند.

منو کافه تهرون

نکته جالب این کافه آنجاست که در ۶ سال حضور این کافه، تغییراتی در ویژگی‌های منحصر به فرد آن رخ نداده است. ویژگی‌هایی از قبیل رومیزی‌های توری سفید و زیبا، گلدان‌های با گل‌های طبیعی روی هر میز، نام هر یک از میزها که برگرفته از نام درختان و گلها است. پنجره‌های زیبا با پرده‌های توری زیبا از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این کافه است. حتی منوی این کافه نیز منوی متفاوت بوده و از جنس پارچه و با توردوزی زیباست. گویی مادر پیر و باسلیقه‌ای برای تمامی جزییات زیبای این کافه ساعت‌ها فکر کرده و برنامه‌ریزی کرده است.

کافه تهرون
حیاط کافه تهرون. عکاس: نرگس گلستانی

از طمع خوردنی‌های کافه تهرون هر چه بگوییم کم گفته‌ایم. ظاهر زیبای خوردنی‌ها آنقدر دل‌انگیز است که همواره چشمان افراد نشسته روی صندلی‌ها به دست پرسنل کافه است که ببینند برای میز بغلی یا میزی آن سوتر چه خوراکی زیبا و هیجان‌انگیزی آورده است تا آنان نیز از آن سفارش دهند. شربت‌ها و نوشیدنی‌های رنگارنگ نیز از خوردنی‌های منحصر به فرد این کافه است که در لیوان‌های نسبتا بزرگ سرو می‌شود. نوشیدنی‌های با رنگ‌های سبز، زرد، بنفش و صورتی، رنگ‌هایی خیره‌کننده که تا به حال کمتر کسی خارج از کافه تهرون دیده است.

غذاهای پلویی این کافه کمتر از غذاهای نانی آن است. اما گاه غذاهای پلویی قدیمی تهرانی نیز در آن سرو می‌شود. از دیگر غذاهای این کافه، غذاهای شمالی است که به جرات می‌توان گفت که طمع آنها را تا مدتها زیر دندان‌تان حس می‌کنید. پنیر برشته از این دست غذاهاست.

کافه تهرون
پنیر برشته به همراه شربت اسطوخودوس. عکاس: نرگس گلستانی

از اولین باری که پنیر برشته را در کافه تهرون خوردم بارها سعی کردم که آن را درست کنم اما هرگز طمع فوق‌العاده‌ای که در این جا حس کردم در هیچ جای دیگری تجربه نکردم. در این کافه نیز حتی سبدهای نان نیز زیبا هستند. بقچه نانی که در سبدی چوبی گذاشته شده است نشان از اهمیت زیاد پرسنل این کافه به جزییات است که با خلق جزییات زیبا و دل‌ربا فضایی دوستانه، صمیمی و راحت را فراهم کنند.

پیشترها این کافه تنها پاتوق دختران و پسران جوان بود اما در بار آخری که به این کافه رفتم علاوه بر قرارهای دوستانه شاهد بسیاری از قرارهای خانوادگی نیز بودم.

برخورد پرسنل این کافه به قدری مودبانه و دوستانه است که احساس می‌کنی به حیاط منزل دوستی آمده‌ای.

اگر علاقمند به کافه‌های فضای باز هستید یا تا به حال کافه‌های فضای باز را تجربه نکرده‌اید از تجربه هوای پاییزی فوق‌العاده شهر تهران در کنار درختان انار کافه تهرون غافل نشوید. حوض زیبای وسط حیاط نیز آن چنان خیره‌کننده است که تقریبا تمام افرادی به اینجا می‌آیند یه عکس با این حوض و زیبایی‌هایش دارند.

کافه تهرون
حیاط کافه تهرون. عکاس: نرگس گلستانی

موسیقی دل‌انگیز این کافه در کنار میزهای زیبا، خوراکی‌های خوشمزه و هوای فوق‌العاده در کنار هم می‌تواند یک عصر زیبا را برای هر کسی رقم بزند. در این کافه علاوه بر این که با خانواده و دوستان خود می‌توانید به گپ و گفتگوی دوستانه بپردازید، مناسب زمان‌هایی هم است که دوست دارید تنهایی یک گوشه دنج زیبا داشته باشید و نوشیدنی خوشمزه میل کنید.

قیمت‌های این کافه تقریبا متوسط محسوب می‌شود. با هزینه‌ای تقریبا ۳۵ تومان به راحتی می‌توانید یک وعده غذایی خوشمزه و یک نوشیدنی جذاب میل کنید.

کافه طهرون آنقدر زیبا است که اکثر افرادی به این جا می‌آیند حداقل چندین عکس با اطراف حیاط، داخل عمارت و پنجره‌های می‌گیرند تا بتوانند بلکه این زیبایی را در دفتر خاطرات‌شان ثبت کنند. اما این همه زیبایی را تنها با جان باید لمس کرد و از لحظه لحظه بودن در آن لذت برد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *