شکم گردی

کافه اطلسی تهران؛ آرامش در میانه شهر

بین شلوغی‌های مرکز شهر تهران کافه اطلسی همان جایی است که می‌توان آرامش را در آن پیدا کرد. کافه‌هایی که هم فضای بیرونی دارند هم فضای داخلی انتخاب‌های بهتری هستند.

امروزه اگر در سطح شهر جستجو کنیم انواع  و اقسام کافه‌‌ها را می‌بینیم که با سبک و سیاق‌های متفاوت از هم در جاهای مختلف شهر قدعلم کردند و دست ما را در انتخاب یک جای مناسب برای کافه گردی باز گذاشتند.

اما می‌توان گفت رفتن به کافه‌ای که تداعی کننده خانه‌های قدیمی شبیه به خانه‌های مادربزرگ‌هایمان باشد، همیشه دلچسب بوده و هست. از آن کافه‌های حیاط داری که نقطه به نقطه‌اش با گلدان‌های سفالی تزئین شده و دورتا دورش را یک باغچه کوچک با گل و گیاه پوشانده است. پنجره‌های قدی با پرده‌های سفید دارد و وقتی که در آن نشسته‌ای آرامشی دارد که بی نظیر است.

حیاط کافه اطلسی

کافه اطلسی تهران

کافه اطلسی یک حیاط زیبا و تر و تمیز دارد با دیوارهای آبی رنگ و یک حوض کوچک وسطش و درختانی که از خانه‌های اطراف سرشان به داخل حیاط کافه خم شده است و دورتا دور هم میز و صندلی‌های لهستانی. نشستن در حیاط کافه هم در فصل بهار دلچسب است که بوی گل‌ها هوا را پر کرده است و همزمان یک نسیم ملایم مدام از کنار صورت رد می‌شود، هم در فصل پاییز که نم نم بارون می‌آید و بوی خاک باران خورده در هوا می‌پیچد. حیاط کافه هم بخش مسقف دارد هم بخش غیر مسقف با سایبان، این یعنی دستتان حسابی برای انتخاب صندلی متناسب با آب و هوای آن روز باز است.

ولی آن چیزی که بیش از همه حس تازگی و سرزندگی را به آدم می‌دهد، وجود انواع و اقسام گلدان در حیاط کافه است، گلدان‌هایی که کنار حوض و پله‌ها ردیف چیده شده‌اند، حتی از سقف هم گلدان‌ها با نظم آویزان شده‌‌اند. این سبزی تا داخل کافه هم ادامه دارد.

فضای داخلی کافه اطلسی

کافه اطلسی کجاست

فضای داخلی کافه هم کاملا دلچسب است به دلیل صمیمی بودن اتمسفری که دارد. روی تمام میزهای کافه از آن رومیزی‌های سفید توری پهن شده است که زمان قدیم در خانه‌  بزرگان فامیل روی میز ناهارخوریشان پهن بود. هر میز هم اسم یک گل است که با برچسب روی دسته گلی که روی میز قرار دارد چسبانده شده است. تمامی وسایل کافه با دقت هر چه تمام انتخاب شده تا دقیقا حس و حالی که مد نظر صاحب کافه بوده است  به شما منتقل شود. علی الخصوص منو کافه.

منو کافه اطلسی

منو کافه در پارچه مخمل حاشیه دوزی شده با خط خوش، بقچه پیچ برای شما آورده می‌شود. منو هم خیلی جالب است و هم خیلی متناسب با فضا طراحی شده است. آیتم‌های منو کافه خیلی جامع و کامل است و مطمئنا همه سلیقه‌ها را راضی نگه می‌دارد. چون علاوه بر منوی مرسوم کافه‌ها چندین غذای سنتی هم به منو اضافه شده است مثل مرصع پلو (این غذا را باید قبل از رفتن به کافه تماس بگیرید تا برایتان حاضر کنند)، ته چین مرغ و بادمجان، ته چین گوشت و …

ساعت کار کافه اطلسی تهران

ساعت کاری کافه هشت صبح است و برای صبحانه هم کافه اطلسی می‌تواند گزینه خوبی باشد چون منوی متنوعی را برای صبحانه تدارک دیده‌اند.

پیشنهاد من صرف یک روز ناهار در فضای داخلی کافه و سپس صرف یک فنجان چای در حیاط کافه است.

آدرس کافه اطلسی

آدرس : میدان فلسطین، خیابان طالقانی غرب، خیابان سرپرست، کوی پارس

تلفن کافه اطلسی: ۶۶۹۷۵۲۳۷

عکس‌ها: پریسا هاشمی

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن