شکم گردی

کافه‌ رستوران تریلوژی تهران؛ یک کافه همه چیز تمام

حفظ کیفیت یک رستوران در شرایطی که همزمان به نیازهای متفاوتی پاسخ می‌دهد، کار دشواری است. اما به جرات می‌توان گفت که کافه‌ رستوران تریلوژی به خوبی از پس این کار برآمده است. امروزه جاهای زیادی را می‌بینیم که پیشوند «کافه‌ رستوران» را قبل از اسم‌شان گذاشته‌اند؛ اما وقتی منوی‌شان را می‌بینیم کفه ترازو به سمت کافه بودن یا رستوران بودن سنگینی می‌کند.

کافه‌ رستوران تریلوژی اما تعادل خوبی در این زمینه برقرار کرده است: با منوی مفصلی که دارد مانند یک «کافه»، از ۹ صبح کار خود را برای صبحانه آغاز می‌کند و تا ساعت ۲۳:۳۰ یکسره باز است و در نقش یک «رستوران» حرفه‌ای نیز از مشتریانش میزبانی می‌کند. کافه رستوران تریلوژی با محیطی متفاوت و نو در محله زعفرانیه تهران قرار دارد و با مجموع ویژگی‌های مثبتش می‌تواند اوقات خوشی را فراهم آورد.

کافه رستوران تریلوژی کجاست؟

ممکن است که از خیابان آصف در زعفرانیه گذشته اما کافه رستوران تریلوژی را ندیده باشید. دلیلش این است که کافه رستوران تریلوژی در طبقه اول ساختمانی به ظاهر معمولی، جنب بانک گردشگری قرار دارد.

کافه رستوران تریلوژی کجاست اگر نام شیرینی فروشی الهیه ۳۳ هم به چشمتان خورد، بدانید که درست آمده‌اید و می‌توانید بنر کافه‌ رستوران تریلوژی را در ورودی ساختمان پیدا کنید. تریلوژی پارکینگ اختصاصی هم دارد که تا ۲ ساعت نیز برای توقف مشتریانش رایگان است. شما می‌توانید با آسانسور به طبقه اول رفته و وارد رستوران شوید.

فضای کافه رستوران تریلوژی؛ محیط بزرگ و مدرن

کافه رستوران تریلوژی فضای بزرگ و دلبازی دارد و این فضا به خوبی به چند بخش تقسیم‌بندی شده تا مشتریان بر اساس سلیقه خود قدرت انتخاب داشته باشند. اول از همه باید به تراس بزرگ تریلوژی اشاره کرد که با دیواره‌ای از گیاهان سبز فضای مطبوعی رقم زده است. تعداد صندلی‌ها و مبل‌های تراس زیادند و هم برای جمعیت کم و هم تعداد زیاد جا دارد، اما از آنجایی که تراس و فضای باز، مورد علاقه خیلی‌هاست زودتر از بقیه قسمت‌ها پر می‌شود و بهتر است برای بیرون نشستن حتما از قبل رزرو کنید. در زمان‌هایی که هوا سرد است گرم‌کننده‌های مختلف فضای تراس را گرم و مطبوع می‌کنند.

فضای داخلی کافه رستوران تریلوژی

فضای بسته داخل است در یک ویژگی با فضای تراس اشتراک دارد. در هر دو می‌توانید قلیان سفارش دهید. این ویژگی برای خیلی‌ها مثبت است اما برای افرادی که اهل سیگار و قلیان نیستند و دوست دارند در فضای باز بنشینند چندان خوشایند نیست.

رستوران تریلوژی برای این اتفاق نیز چاره‌ای اندیشیده است: فضای داخلی علاوه بر بخش مخصوص قلیان، قسمت دیگری دارد که در آن امکان قلیان کشیدن نیست. این قسمت که بخش میانی و انتهایی رستوران را در بر می‌گیرد هم میز و صندلی و هم میز و مبل دارد که متناسب با تعداد مختلف افراد تعبیه شده‌اند. فاصله بین میزهای کوچک کم است اما میزهای مبلی فضای خالی مناسبی در اطراف خود دارند.

یکی از ویژگی‌های خوب کافه رستوران تریلوژی این است که اگر تعدادتان به اندازه میزهای مبلی نباشد هم می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و شما را به خاطر تعداد کمتان از نشستن بر روی میزهای بزرگ منع نمی‌کنند. هم‌چنین استفاده از میزها در زمان‌های عادی محدودیت زمانی ندارد.

کافه رستوران تریلوژی در الهیه

هنگامی که وارد می‌شوید مسئولین سالن از شما استقبال و شما را برای نشستن راهنمایی می‌کنند. از گیاهان سبز در تقسیم‌بندی فضای داخلی نیز به خوبی استفاده شده و در کنار مبلمان و سایر عناصر مانند نقاشی‌های دیواری و مجسمه‌های داخل قفسه‌ها، محیط مدرنی را به وجود آورده است. نکته دیگر نورپردازی فضای داخل است که در کنار پنجره‌های نورگیر بزرگ محیط روشنی را فراهم کرده و به شادابی آن افزوده است و موسیقی‌ای که در سالن پخش می‌شود (موسیقی اغلب غیرایرانی و پاپ معاصر) با محیط هماهنگ است.

یک کانتر بزرگ که با گلدان‌های شیشه‌ای سبزرنگ تزئین شده است در داخل سالن قرار دارد، در داخل ویترینش برخی از شیرینی‌های منو چیده شده‌اند و باریستاها نیز در پشت کانتر برخی از کارهای مربوط به کافه را انجام می‌دهند. البته آشپزخانه اصلی در پشت سالن قرار دارد و قابل دیدن نیست.

کافه‌ رستوران تریلوژی بیش از همه برای دورهمی‌های دوستانه و دسته‌جمعی و قرارهای غیررسمی مناسب است و دلیل آن هم محیط پویا و پرانرژی‌اش است. برای مثال می‌توانید مراسم‌های تولد دوستانه را در آنجا برگزار کنید و تریلوژی هم با صدای بلند آهنگ تولد به نوبه خودش به شما تبریک می‌گوید..

منوی کافه‌ رستوران تریلوژی؛ سرشار از انتخاب

تریلوژی منوی مفصلی دارد. هم انتخاب‌های زیادی برای خوراکی‌های کافه‌ای وجود دارد هم در هر زمان از روز می‌توان از بین غذاهای متنوع منو انتخابی متفاوت داشت. بعد از انتخاب محل نشستن، دو منو می‌آورند که یکی مخصوص کافه و دیگری مربوط به رستوران است و می‌توانید از هرکدام که خواستید سفارش دهید. منوی رستوران شامل بخش‌های متنوعی است:

سوپ و سالادهای متنوع، استارترهایی از جمله انواع سیب‌زمینی، میگو، مرغ و بال مرغ و سینی مزه، بخش غذاهای اصلی که غذاهای مرغی، گوشتی و میگو دارد، انواع سوشی‌ها،‌ منوی مخصوص ناهار که ترکیب کته با غذاهای متنوع (مرغی، گوشتی و سبزیجاتی) است و در آن غذای خاصی به اسم کته استیک به چشم می‌خورد، بخش پاستا و لازانیا و بخش پیتزا و قسمتی که در آن ساندویچ‌ها، برگرها و رَپ‌ها نوشته شده است و در نهایت بخش مربوط به دسرها.

منوی کافه‌ رستوران تریلوژی

در منوی کافه‌ هم نوشیدنی‌های گرم، سرد، شیک‌ها، بستنی‌ها و اسموتی‌ها دیده می‌شود.

بسیاری از خوراکی‌ها در منو همراه با توضیح نوشته‌ شده‌اند اما شاید لازم شود که توضیح برخی از اسامی را پیش از سفارش بپرسید. مثلا در نگاه نخست به نظر نمی‌رسد؛ اما نوشیدنی گرین‌وال همان دوغ معمول است! علاوه بر طبخ خوب غذاها، سفارش‌هایتان با تزئینی زیبا و حرفه‌ای بر روی میز سرو خواهد شد.

دسرهایی که ارزش انتظارش را دارند

در بخش دسرهای منو چند نام وجود دارد که هرجایی نمی‌توانید آن‌ها را پیدا کنید و سفارش دهید. باقلوای عربی، کنافه عربی، کنافه ترکی، لاوای شکلاتی (چاکلت لاوا) و کوکی تابه‌ای که تازه و داغ در رستوران پخته می‌شوند، حواس هر شیرینی‌دوستی را می‌برد. اگر از این خوراکی‌ها سفارش دهید گارسون به شما می‌گوید که سرو آن‌ها کمی بیشتر طول می‌کشد (حدود ۲۰ دقیقه). این انتظار حتما ارزشش را دارد. همچنین بیسکاتی‌هایی که در کنار نوشیدنی‌ها می‌آید هم در خود رستوران طبخ می‌شوند و شاید وقتی نشسته‌اید سینی‌های پر از بیسکاتی را ببینید که از آشپزخانه آورده و پشت شیشه‌های میز جزیره‌ای چیده می‌شوند.

دسرهای کافه‌ رستوران تریلوژی

کافه رستوران تریلوژی در مدتی که کارش را آغاز کرده نظرات گروه‌های مختلفی را به خود جلب کرده است. هم جوانان برای دور هم جمع شدن به تریلوژی می‌آیند، هم بزرگسالان و خانواده‌ها نیز به همراه کودکانشان برای یک ناهار یا شام خانوادگی به اینجا سر می‌زنند. اینکه کافه‌ رستوران تریلوژی توانسته است با طیف گسترده خدمات و کیفیت بالا و محیط بزرگش این امکان را فراهم کند که افراد با سلایق مختلف از حضور در آنجا لذت ببرند قطعا از نقات قوط تریلوژی است.

آدرس کافه‌ رستوران تریلوژی

زعفرانیه، خیابان آصف، جنب بانک گردشگری

تلفن رزور و بیرون‌بر: ۲۶۷۰۶۰۰۲

سایت:

www.trilogyroom.com

اینستاگرام:

www.instagram.com/trilogyroom/

عکس‌ها: محمد ستاری

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن