متفرقه

مهمترین کاربردهای گوگل مپ

مهمترین کاربردهای گوگل مپ را می‌توان در چند عنوان و به طور مختصر ذکر کرد: مسیریابی، معرفی پارکینگ های اطراف و جستجوی مکان های فراگیر.

اگر تا چند سال پیش نقشه‌های کاغذی تنها راه حل ما برای پیدا کردن مسیرهای درست بودند و کره جغرافیایی پیشرفته‌ترین حالت ممکن برای دیدن قاره‌ها و کوه‌های زمین، با آمدن گوگل مپ تحول بزرگی وارد زندگی ما شد. از روزی که از گوگل مپ رونمایی شد تا کنون پیشرفت‌های چشمگیری داشته و کاربردهای گوگل مپ بیشتر و بیشتر به کمک زندگی امروزی آمده است.

هر چند گوگل مپ کارش را با ارائه نقشه‌های دقیق از قسمت‌های مختلف کره زمین در قالب عکس‌های ماهواره‌ای شروع کرد و بعدها با اضافه شدن گوگل ارث این امکان فراهم شد که با دنیایی از کنجکاوی به شهرهای مختلف زمین سفر کنیم، خیابان‌ها را پا به پای گوگل ارث بگردیم و تصاویر سه بعدی از کشورها، شهرها، خیابان‌ها و جاده‌های مختلف را ببینیم یا فراتر از زمین برویم و کهکشان‌ها و اجسام آسمانی را از نزدیک کشف کنیم. این روزها کاربردی‌ترین محصول گوگل مپ مسیریابی است.

برای مسیریابی نیز می‌توان به همان آموزش گوگل مپ اکتفا کرد.

مسیریابی گوگل مپمسیریابی با گوگل مپ

همان‌طور که گفته شد مهمترین کاربردهای گوگل مپ در زندگی شهری می‌تواند مسیریابی آن باشد. هر روز که می‌گذرد افزایش تعداد خودروها ترافیک را دغدغه بزرگتری برای زندگی شهری می‌کند؛ امکان مسیریابی گوگل می‌تواند کوتاه‌ترین مسیر را بین مبدا و مقصد به کاربر نشان دهد و گزارش لحظه‌ای از وضعیت ترافیک را در اختیار آن‌ها بگذارد.

گوگل مپ برای تهیه گزارش‌های دقیق از وضعیت ترافیک جاده‌ها از گوشی‌های خود کاربران بهره می‌گیرد. گوشی‌های آیفونی که از اپلیکیشن گوگل مپ استفاده می‌کنند و همچنین گوشی‌های اندرویدی که سرویس مکان‌یابی آن‌ها فعال است اطلاعات مکانی که در آن حضور دارند را برای گوگل مپ ارسال می‌کنند.

گوگل مپ با تحلیل این داده‌ها و تخمین تعداد وسایل نقلیه در هر مسیر و همچنین با محاسبه سرعت حرکت هر کدام از آن‌ها وضعیت ترافیک را مشخص می‌کند و میزان ترافیک مسیر مورد نظر را به کاربر گزارش می‌دهد. گوگل مپ زمان تقریبی لازم برای رسیدن به مقصد را هم با توجه به وضعیت ترافیک به کاربر می‌گوید.

معرفی پارکینگ های اطرافمعرفی پارکینگ گوگل مپ

یکی از پرکاربردترین امکانات گوگل مپ معرفی پارکینگ‌های اطراف است که جای آن در زندگی شهری و خیابان‌های شلوغ کلان‌شهرها حس می‌شد.

اگر اولین بار است که به منطقه‌ای می‌روید یا محل کار جدید شما پارکینگ ندارد و پیدا کردن جاپارک دغدغه شما شده این امکان گوگل مپ می‌تواند کمک بزرگی به شما بکند. با یک جستجوی ساده تمام پارکینگ‌های اطراف به شما معرفی می‌شود و می‌توانید نزدیک‌ترین را انتخاب کنید.
اگر خودروی خود را در خیابان پارک می‌کنید و اغلب جای آن را فراموش می‌کنید گوگل مپ به شما کمک می‌کند که دیگر این اتفاق نیافتد.

اگر کاربر اندروید هستید بعد از اشاره روی نقطه آبی رنگ، گزینه Save your parking را انتخاب کنید و برای IOS بعد از اشاره روی نقطه آبی رنگ با انتخاب گزینه Choose as your parking محل پارک خودروی شما ثبت می‌شود و حتی می‌توانید آن را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید.

جستجوی مکان های فراگیر

یکی دیگر از سرویس‌های گوگل مپ که می‌تواند برای افراد پر سفر یا کسانی که کافه‌گردی و رستوران‌گردی علاقه‌مندی آنهاست خیلی جالب باشد امکان جستجوی هتل و کافه و رستوران‌های اطراف است. با وارد کردن منطقه در جستجوی گوگل مپ، هتل، کافه و رستوران‌های اطراف را می‌توانید ببینید و با خواندن نظرات کاربران بهترین آن را انتخاب کنید.

البته معرفی مکان‌های عمومی محدود به هتل و رستوران نمی‌شود . شما با استفاده از امکان جستجوی مکان‌های فراگیر گوگل مپ که نوار آن در قسمت پایین جستجو قرار گرفته است می توانید بانک‌ها، پمپ بنزین، سوپر مارکت، اداره پست و بیمارستان‌های اطراف را هم پیدا کنید.

مطلب مرتبط:

همه چیز درباره گوگل مپ

آموزش گوگل مپ

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن