پردیس سینمایی ملت

پردیس سینمایی ملت؛ کنار طبیعت، دور از هیاهو

این روزها اقبال عمومی با پردیس‌های سینمایی است. پردیس‌هایی که چندین فیلم بر روی پرده دارند و مخاطب هر ساعتی که فرصت کرد، می‌تواند فیلم دلخواهش را ببیند. از اولین پردیس‌های سینمایی ساخته شده در تهران پردیس سینمایی ملت بود. سینمایی به دور از شلوغی مرکز شهر.

ساختمان منحنی شکل شیشه‌ای که در منتهی الیه جنوب غربی پارک ملت تهران به مساحت شش هزار متر مربع ساخته شد. آن هم در منطقه‌ای که ضرورت وجود یک فضای فرهنگی و سینمایی کاملا احساس می‌شد. این مجموعه همچنان جزو معدود پردیس‌های سینمایی است که از بخش‌های مختلف فرهنگی – هنری تشکیل شده است. قرارگیری این پردیس در کنار بوستان ملت در استقبال از مجموعه تاثیر زیادی داشته است.

سینماهای پردیس سینمایی ملت

پردیس سینمایی ملت شامل چهار سالن نمایش فیلم با ظرفیت حدود ۲۸۰ نفر و یک سالن ویژه به ظرفیت ۳۰ نفر است. تمامی سالن‌های این سینما مجهز به سیستم پخش دالبی دیجیتال هستند. تهویه سالن‌ها کاملا مناسب و استاندارد است. در طول سالیان، بارها از این سینما جهت برگزاری جشنواره‌های سینمایی استفاده شده و در دوره‌هایی به عنوان کاخ مردمی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر بوده است.

گالری پردیس سینمایی ملت

قرار گرفتن گالری در کنار سینما باعث بوجود آمدن مکانی مناسب برای هنر دوستان شهر تهران شده است تا بتوانند با کمترین اتلاف وقت از بیشترین امکانات برای لذت بردن از آثار هنری و گفت و گو و تبادل نظر در خصوص آنها استفاده کنند.

گالری این مجموعه در طبقه منفی دو  است و مساحتی بالغ بر ۷۷۲ متر مربع دارد. با دارا بودن امکانات استانداردی از جمله نورپردازی و و صدا مکانی مناسب برای نمایش و معرفی آثار هنرمندان در حوزه هنرهای تجسمی، حجمی، نقاشی و عکاسی است.

ساعت بازدید گالری از ۱۱ تا ۲۰ است.

سایر بخش‌های پردیس سینمایی ملت

فروشگاه آثار صوتی و تصویری

وجود یک چنین فروشگاهی در فضای سینما لازم و ضروری است. به این دلیل که ممکن است علاقه‌مندان هنر در سینما پس از دیدن یک فیلم تمایل به تهیه سایر آثار پیشین آن تیم فیلمسازی داشته باشند بنابراین با مراجعه به این فروشگاه به طور تخصصی می‌توانند محتوای مورد نظر خود را تهیه کنند.

کتاب فروشی

مجموعه دارای یک کتاب فروشی در طبقه منفی یک است که در زمینه فروش کتاب‌های سینمایی، فیلمنامه، نمایشنامه و سایر کتاب ها فعالیت دارد.

رستوران

رستوران بوف در طبقه اول این پردیس یک شعبه دارد و پذیرای سینمادوستان است تا نیاز به خروج برای صرف غذا از این محیط نداشته باشند. همچنین به دلیل ارتفاع آن می‌توانید از منظره پارک در حین غذاخوردن لذت برد.

غرفه فروش تنقلات

از گذشته تا امروز یکی از اجزای جداناشدنی تماشای فیلم در سینما صرف تنقلات هنگام تماشای فیلم است. غرفه‌ای در کنار گیشه فروش بلیط برای تهیه تنقلات در نظر گرفته شده است.

کافی شاپ

کافی شاپ مکان مناسبی برای نشست و گپ و گفت پس از اتمام یک فیلم است. در این مجموعه هم به این امر توجه شده است و در ضلع شرقی مجموعه همیشه گروه‌هایی را می‌توان دید که در حال صحبت و تبادل نظر دراین کافه هستند.

سرویس‌های بهداشتی

در هر طبقه از این مجموعه به تعداد زیادی سرویس بهداشتی جهت رفاه مراجعین در نظر گرفته شده است.

معماری پردیس سینمایی ملت

معماری این مجموعه همچنان یکی از منحصر به فردترین معماری‌ها برای پردیس‌های سینمایی است. یکی از نکات جالب سازه‌ای این مجموعه استفاده از رمپ به جای پله در ورودی ساختمان و در استفاده از رمپ و پله و آسانسور در فضای داخلی ساختمان است.

وجود این رمپ‌ها و وجود آسانسور در فضای داخلی این پردیس این امکان را بوجود آورده تا کسانی که از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند به راحتی بتوانند در این مجموعه بدون کمترین مشکلی رفت و آمد داشته باشند و از امکانات این پردیس به راحتی استفاده کنند.

شکل سیال سازه سینما و شیشه‌ای بودن نمای آن باعث زیبایی و چشمگیر بودن این سازه در آن منطقه جغرافیایی شده است. با استفاده از اتصال شیب گردان دو سالن نمایش در امتداد یکدیگر، ایوان سرپوشیده بزرگی ایجاد شده است که محل معرفی فیلم‌ها و درزمان برگزاری جشنواره‌ها محل ورود و عکاسی است.

بلیط ورودی پردیس سینمایی ملت

بلیط‌های پردیس سینمایی ملت را، هم به صورت حضوری می‌توان از گیشه و هم به صورت غیر حضوری از دو طریق سایت پردیس سینمایی ملت و سایت سینما تیکت تهیه کرد. اگر خرید بلیط به صورت غیر حضوری و از طریق سایت انجام پذیرد شما امکان انتخاب صندلی مورد نظرتان را با مشاهده پلان سالن مربوطه دارید، فقط در نظر داشته باشید که در هر تراکنش مجاز به خرید تنها ۱۰ بلیط هستید.

مزایای خرید اینترنتی بلیط سینما صرفه جویی در وقت و اطمینان از خرید بدون نیاز به ایستادن در صف‌های طولانی سینما است. امکان رزرو پارکینگ به همراه خرید اینترنتی سینما یکی دیگر از مزایای خرید اینترنتی است. همچنین بدون نیاز به مراجعه حضوری با سر زدن به سایت سینما از سانس‌های فیلم های روی پرده اطلاعات کافی را کسب کنید.

پارکینگ پردیس سینمایی ملت

در هنگام خرید اینترنتی بلیط در صفحه‌ای که مشخصات را وارد می‌کنید، در زیر گزینه انتخاب تعداد بلیط گزینه‌ای با عنوان پارکینگ وجود دارد که به ازای هر تراکنش می‌توانید حداکثر سه فضای پارک خودرو رزرو کنید.

پس از اتمام مراحل خرید در پیامک تایید خرید تعداد پارکینگ رزرو شده شما در پیامک قید می‌شود که با نشان دادن این پیامک به مسئولین پارکینگ می‌توانید نسبت به ورود به پارکینگ اقدام کنید. همچنین پارکینگ این مجموعه ظرفیت ۱۲۰ خودرو را دارد.

آدرس پردیس سینمایی ملت

آدرس : تهران – خیابان ولی‌عصر (عج) – بزرگراه آیت‌اله هاشمی رفسنجانی – روبه‌روی اتوبان کردستان

تلفن واحد پشتیبانی خرید اینترنتی بلیط: ۲۳۱۶۲ داخلی ۱۴۰۱

راه‌های دسترسی به پردیس سینمایی ملت

به دلیل وجود پارکینگ و قرار نگرفتن سینما در محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک بهترین راه رفتن به آن، استفاده از خودرو شخصی است اما برای آن دسته از افرادی که تمایلی به استفاده از خودرو شخصی ندارند خط هفت اتوبوس‌های تندرو یا اصطلاحا بی‌آرتی بسیار مناسب است.

می‌توانید در ایستگاه نیایش پیاده شوید و با پنج دقیقه پیاده روی خود را به پردیس سینمایی ملت برسانید یا ایستگاه پارک ملت از اتوبوس پیاده شوید و قدم زنان از داخل پارک ملت به سمت پردیس سینمایی بروید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *