فرهنگ و هنر

نشر چشمه پاسداران؛ کنجِ بزرگ

نام نشر چشمه پاسداران را به خاطر داشته باشید. خیلی از ما آدمها، از جمله خود من، جاهایی را سراغ داریم که می‌دانیم قطعا حالمان را خوب خواهند کرد. جاهایی که زمان در آنها معنایی ندارد و به وضوح می‌توان مفهوم نسبی بودن زمان را درک کرد. کتاب فروشی‌ها یکی از آنهایی هستند که بدون شک می‌توانند مدتها ما را غرق در زیبایی‌هایشان کنند. و البته علاوه بر اینها، گاهی احتیاج داریم با پیشنهادات دیگران مکان‌های جدید و فوق العاده را پیدا کنیم. پس با من همراه شوید تا چند دقیقه‌ای، سفری لابه لای کتاب‌ها داشته باشیم. کتابفروشی‌ای که من، بدون اطلاع قبلی و کاملا اتفاقی کشفش کردم و می‌خواهم چند خطی برایتان راجع به آن بگویم، فروشگاه نشر چشمه پریس سنتر، واقع در خیابان پاسداران است.

فضایی جذاب و نه چندان شلوغ! فروشگاهی که در روزهای درگیری کار و مشغله وسط هفته، تبدیل به یک کنج دنج و آرام می‌شود.

آدرس نشر چشمه پاسداران

نشر چشمه پاسداران

آدرس دقیق نشر چشمه پاسداران به این آدرس است: تهران، خیابان پاسداران، نبش گلستان یکم، مجتمع تجاری پریس سنتر، طبقه دوم، واحد ۳۹.

به نشر چشمه پاسداران به دلیل واقع شدن در مجتمع تجاری پریس، نشر چشمه پریس هم می‌گویند.

عناوین کتاب‌های نشر چشمه

اگر اهل کتاب باشید، امکان ندارد کتابهای مشهور نشر چشمه را نشناسید. شاید هم به انتشارات دقت نکرده باشید؛ اما قطعا نام ملت عشق، جزء از کل، هنر شفاف اندیشیدن، عقاید دلقک و کتابهای وصف نشدنی هاروکی موراکامی که ترجمه‌های عالی این انتشارات هستند را شنیده اید.

سیاحت در نشر چشمه پاسداران

نشر چشمه پاسداران

باید بگویم بهتر است برای شروع، از ویترین نشر چشمه پاسداران به خوبی لذت ببرید و بعد وارد فروشگاه شوید تا چیزی را از دست نداده باشید. زمانی که من آنجا بودم، با کوله‌های خوشرنگ و سه تار و لوازم التحریر مواجه شدم.  وقتی وارد این فضای زیبا می‌شوید، نوارکاست‌های قدیمی و جدید سرتان را گرم خواهند کرد. چیزی که در این قسمت لمس کردم، حس و حال کلاسیک و متفاوتی بود که نوارکاستها به من می‌دادند.

موسیقی، پادکست‌های آموزشی و سی دی فیلمها، چیزایی هستند که دلم نمیخواست از دستشان بدهم و خوب نگاهشان کردم؛ چیزهایی که اگر قصد خریدشان را هم نداشته باشیم، تماشایشان جذابیت دارد. در ضمن؛ فراموش نکنید با جعبه موسیقی‌های کنار محصولات صوتی، برای خودتان آهنگ بنوازید. اما اصل ماجرا، سمت راست فروشگاه انتظارتان را خواهد کشید. به نظرم هیجان انگیزترین بخش فروشگاه، قفسه‌های سرتاسری و بلندی است که روی دیوارهای یک سالن بزرگ قرار گرفته‌اند و با طراحی فوق العاده و نورپردازی هیجان انگیزشان دلبری میک‌نند؛ پر از کتابهای مختلف، پر از رنگها و نقوش کتابها.

از هر نشر در نشر چشمه پاسداران

نشر چشمه پاسداران

کتابها، فقط متعلق به کتاب‌های نشر چشمه نیستند و از هر انتشاراتی، کتاب‌های فراوان خواهید دید. هر قسمت از این دیوار بزرگ، به یک موضوع و ژانر اختصاص داشت؛ فلسفه، علوم سیاسی، علوم انسانی، حکمت شادان، روانشناسی، راه هنرمند، تاریخ جهان، ادبیات خارجی، ادبیات ایرانی، شعر، طنز، کودک و نوجوان، موفقیت، تئوری موسیقی، هنر، آموزشی، علمی قدیمی، جدید و خیلی موضوعات متفرقه دیگر.

نشر چشمه پاسداران

کتابها به قدری زیاد هستند که قطعا چشمتان به همه آنها نمی‌خورد. ولی من تاجایی که توانستم عناوین را خواندم؛ هم اسم کتابها برایم جذاب بودند، هم دنبال چند کتاب بودم که اسمشان درست یادم نبود. البته راهنماهای انتشارات با مهربانی شما را در پیدا کردن کتاب مورد نظرتان راهنمایی می‌کنند؛ حتی دیدم که در پیشنهاد کتاب با ژانر مورد علاقه مراجعه کنندگان، چه قدر کمک می‌کنند. اما همه اینها باعث می‌شوند برای مدتی هرچند کوتاه، از دنیای مشکلات و غصه‌ها بیرون بیایید و فقط چشم و گوشتان را به زیبایی‌ها بسپارید؛ آواز کتابهایی که صدایتان می‌زنند. در انتهای سالن، چند میز و صندلی کوچک قرار دارد تا بتوانید با خیالی راحت، از خلوت بودن فروشگاه و ورق زدن کتابها لذت ببرید، کتابها را بخوانید و درمورد خریدشان تصمیم بگیرید.

بخش هیجان انگیز لوازم التحریر در نشر چشمه پریس

نشر چشمه پاسداران

البته کتاب هرچه بیشتر باشد، به شما حس خوبی خواهد داد و بهتر است. ولی درکل کتاب خواندن در کنار پنجره طبقه دوم گشت و گذار در این فضا، اگر باحوصله نباشد و فقط به قصد نگاه کردن به عنوان و جلد کتابها هم باشد، احتمالا یک ساعت یا شاید بیشتر شما را از دنیای واقعی دور می‌کند. اما اینجا تمام نمی‌شود؛ چراکه هنوز قسمت لوازم التحریر باقی مانده است. البته این که اول سراغ کتابها بروید یا لوازم التحریر، انتخاب شماست. ترجیح من کتاب‌ها بودند. در قسمت لوازم التحریر، علاوه بر دفتر و نوشت افزار، خورده ریزهای جذابی هستند که حتی اگر قصد خریدشان را هم ندارید، دیدنشان هیجان انگیز است. در ضمن، لطفا از خرید ساک و کیف‌های پارچه‌ای برای حفاظت از محیط زیست غافل نشوید! در نشر چشمه حسابی خوش بگذرانید تا حال و هوایتان زیباتر شود و کتاب‌های جذاب را هم فراموش نکنید.

نشر چشمه پاسداران

عکس‌ها: مهتا امینایی

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن