بازارگردی

مرکز خرید تیراژه تهران؛ مکانی مناسب برای خریدهای خانوادگی

فهرست مطالب

مرکز خرید تیراژه تهران یکی از مراکز خرید غرب تهران است که قدمتی ۱۵ ساله دارد. این مرکز خرید ۵ طبقه دارد که شامل طبقات منفی یک، همکف، یک، دو و سه است. مرکز خرید تیراژه از جمله مراکز پرطرفدار در غرب تهران در بزرگراه اشرفی اصفهانی نرسیده به بزرگراه همت است. تنها مرکز خرید تیراژه در تهران تا سال 92، این مرکز خرید بود تا اینکه پاساژ تیراژه تهران دو در خیابان شهید مدنی تهران افتتاح گردید و پس از آن این مرکز خرید به مرکز خرید تیراژه یک تبدیل شد.

برای مدت‎های طولانی پاساژ تیراژه تهران، تنها پاساژ موجود در بزرگراه اشرفی اصفهانی حدفاصل بزرگراه حکیم و همت در محله باغ فیض بود، چندی پیش مرکز خرید طلا و جواهر گنجینه 24 به همسایگی پاساژ تیراژه ساخته شد. در سال‌های اولیه، مرکز خرید تیراژه یک مرکز خرید لوکس به حساب می‎آمد اما امروزه با گذر 15 سال یک مرکز خرید اقتصادی محسوب می‎شود که می‎توان در پاساژ تیراژه خیلی خریدهای به صرفه و اقتصادی کرد. دسترسی آسان یکی از ویژگی‎های منحصر به فرد تیراژه است.

سوالات پرتکرار درباره مرکز خرید تیراژه

آدرس مرکز خرید تیراژه تهران کجاست؟

بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین‌تر از میدان پونک، حدفاصل بزرگراه حکیم و همت

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به مرکز خرید تیراژه کدام است؟

ایستگاه مترو صادقیه

امکانات طبقات مختلف مرکز خرید تیراژه چه چیزهایی است؟

طبقه منفی یک لباس بچه‌گانه، طبقه همکف پوشاک زنانه، بدلیجات، لوازم آرایشی بهداشتی و… ، طبقه اول پوشاک، لوازم آرایش و عطر، رستوران و کافه‌های متعددی هم در این پاساژ وجود دارد.

دسترسی‌های مرکز خرید تیراژه تهران

مرکز خرید تیراژه تهران در بزرگراه اشرفی اصفهانی، پایین‌تر از میدان پونک، حدفاصل بزرگراه حکیم و همت و در مسیر شمال به جنوب بزرگراه واقع شده. این مرکز خرید روبروی یکی از خیابان‎های معروف بزرگراه اشرفی اصفهانی به نام خیابان شهید قموشی (پارک سابق) قرار گرفته شده است. خیابان قموشی به علت قرار گرفتن سه دانشگاه علم و فرهنگ، دانشگاه آزاد تهران غرب و دانشگاه سوره از موقعیت استراتژیکی در غرب تهران برخوردار است.

دسترسی‌های مرکز خرید تیراژه

برای رسیدن به پاساژ تیراژه تهران، می‎توان از اتوبوس‎های بی آر تی خط آزادی، دانشگاه علوم تحقیقات استفاده کرد که دقیقا روبروی مرکز خرید تیراژه ایستگاهی به این نام دارد و با استفاده از پل عابر می‎توان به راحتی به پاساژ تیراژه رسید. همچنین با استفاده از تمامی تاکسی‎هایی که از بزرگراه اشرفی اصفهانی گذر می‎کنند می‎توان به راحتی مجتمع تیراژه رسید.

از طرفی مرکز خرید تیراژه تهران بسیار نزدیک به پل همت است که از روی بزرگراه اشرفی اصفهانی گذر می‎کند. اگر در شرق تهران ساکن هستید می‎توانید از تمامی تاکسی‎هایی که از اتوبان همت عبور می‎کنند، استفاده کنید و تقاطع اتوبان‎های همت و اشرفی اصفهانی پیاده شوید و با تنها چند دقیقه پیاده‌روی به این مرکز خرید برسید. البته برای این منظور می‎توان از تاکسی‎ها با مقصد میدان پونک نیز استفاده کرد و که پس خروج از همت و ورود به اشرفی اصفهانی و با پیاده‎روی 5 دقیقه‎ای به مرکز تیراژه رسید.

اگر با ماشین شخصی خود قصد رفتن به تیراژه را دارید. به یاد داشته باشید، که ایام تعطیل اطراف تیراژه بسیار شلوغ است و به سختی در پارکینگ و یا اطراف آن می‏‌توانید جای پارک پیدا کنید. یکی از مسیرهای دسترسی به تیراژه خیابان اکبری است که بالاتر از تیراژه در اشرفی اصفهانی قرار دارد،  از طریق این خیابان می‌‏توان به خیابان‎ پشتی تیراژه، خیابان نیک‌زارعی، و همچنین پارکینگ تیراژه راه پیدا کرد و جای پارک مناسبی پیدا کرد. باز هم فراموش‎تان نشود که در روزهای تعطیل حتی خیابان‎های پشت پاساژ تیراژه نیز ترافیک سنگین دارند.

ساعت کار مرکز خرید تیراژه

اگر احیانا خیابان اکبری را رد کردید نگران نباشید اولین خیابان یک طرفه‎ای که می‌‏توانید از طریق آن به تیراژه برسید، خیابانی‌ست پایین‎تر از مجتمع خرید تیراژه به نام خیابان امام حسین که شما را به خیابان نیک‎زارعی می‎رساند و پس از آن به پاساژ تیراژه. این مورد رو هم در نظر داشته باشید در روزهای اوج شلوغی و ترافیک می‎توانید از خیابان قموشی برای پارک استفاده کنید.

ساعات کار مرکز خرید تیراژه از ساعت 10 الی 23:30 دقیقه است.

طبقه منفی یک پاساژ تیراژه تهران

طبقه منفی یک پاساژ تیراژه تهران که از همان ابتدای ساخت پاساژ تیراژه به این بزرگی نبود و بعدها وسعت پیدا کرد، حالا دیگر راسته لباس کودک‎فروشی غرب تهران محسوب می‌‏شود. این طبقه با بیش از 40 مغازه فروش لباس کودک در سال‏های اخیر خود را به عنوان راسته لباس‎فروشی کودکان و نوزادان جا انداخته است. وجود برندهای برتر ایرانی لباس بچه‎گانه از قبیل برند غنچه سبب شده که ساکنین غرب تهران که فرزندان کمتر 8 سال دارند به این راسته سر بزنند و از مشتریان پر و پاقرص مجتمع خرید تیراژه شوند.

برای رفتن به طبقه منفی یک، از دو پله برقی دو سمت ورودی طبقه همکف، استفاده کنید. طبقه منفی یک شامل دو راهرو بوده که تقریبا تمامی مغازه‎های این راهروها لباس بچه‎گانه می‌‏فروشند جز دکه‎هایی که در وسط یکی از راهروها قرار دارد که یکی‎شان تابلو می‎فروشد و دیگری امیرشکلات است. دو دکه دیگر که در حال حاضر خالی هستند و به نظر می‎رسد که اجاره نشده‎اند.

کافه زنجیره‎ای امیر شکلات در مرکز خرید تیراژه یک شعبه دارد که از فضای داخل طبقه منفی یک به عنوان کافه استفاده کرده. اگر در حین خرید تمایل داشته باشید که بستنی و یا قهوه‎ای نوش جان کنید و کمی استراحت کنید می‎توانید از امیر شکلات شعبه پاساژ تیراژه استفاده کنید.

امیر شکلات تیراژه

طبقه منفی یک شعبه تیراژه سال‏‌های زیادی مهمان هایلند بیوتی بود و تقریبا اکثر ساکنین غرب تهران عطرها و محصولات آرایشی خود را از این شعبه هایلند بیوتی می‌‏خریدند. زمانی که مدیریت هایلند بیوتی تصمیم گرفت تمامی شعب تهران خود را جمع‎آوری کند و تنها در شعبه آرژانتین به فروش عطرها و محصولات آرایشی و بهداشتی بپردازد، هایلند بیوتی شعبه مجتمع خرید تیراژه تهران بسته شد. چندی پس از آن برند وجوه در همان مکان به فروش محصولات آرایشی و عطرها پرداخت. اما این شعبه وجوه نیز در کمتر یک سال بسته شد که در حال حاضر در همان مکان، فروشگاه تخفیفان باما که محصولات سوپرمارکتی می‌‏فروخته قرار دارد که این فروشگاه نیز چندی است که تعطیل شده است.

در انتهای یکی از راهروهای طبقه منفی یک پاساژ تیراژه، خانه کودکی وجود دارد که با توجه به راسته کودکانه فروشی این طبقه به نظر انتخاب درستی می‌آید. طوری که مادرها و پدرها در میانه خرید لباس می‎توانند کودکان خود را به این خانه کودک برند و برای ساعتی کودکان بازی و تفریح کنند. البته فراموش نکنید که این خانه کودک بسیار کوچک است.

یکی از معایب طبقه منفی یک پاساژ تیراژه تهران، راه‎ خروج از آن است. تنها راه خروج از آن راه‎پله موجود در بخش شمالی این طبقه و آسانسور کنار آن است.

طبقه همکف مجتمع تیراژه تهران

ساختمان تیراژه در طبقات اول، دوم و سوم، به صورت مربع شکل است. در طبقه همکف یک ردیف از مغازه‎ها در دور مربع قرار گرفته‎اند و دو ردیف مغازه که به صورت موازی که تقریبا در قطر مربع قرار دارند. در وسط این دو ردیف موازی نیز، دکه‎هایی وجود دارد. در طبقه همکف، مغازه‌های فروش لوازم بهداشتی  و آرایشی، پوشاک، مانتو، بدلیجات‎فروشی و لباس مهمانی فروشی است. دکه‎های وسط طبقه همکف، هشت عدد هستند که هر یک، اسباب‎بازی، عطر، بدلیجات، لوازم آرایشی و لوازم کادویی می‏‌فروشند. همچنین در طبقه همکف، کافی شاپی به نام کافه گاندو وجود دارد.

کافی‌شاپ گاندو

کافی‌شاپ گاندو در تیرازه

از همان اوایلی که مجتمع خرید تیراژه ساخته شد، وسط طبقه همکف کافه‌ای با نام گاندو تاسیس گردید. کافه گاندو کافه‎ای که در تمام این سال‎ها در تیراژه مشغول به کار بوده و در آن بستنی، قهوه، غذاهای سبک سرو می‎شود. اوایل فضای کافه محصور نبود اما با گذر زمان محوطه کافه به وسیله‎ی شیشه محصور شده. سقف‎های چوبی و مشبک آن همچنان پس از این همه سال وجود دارد.

طبقه یک پاساژ تیراژه تهران

آدرس مرکز خرید تیراژه

طبقه یک پاساژ تیراژه که راه‎های رسیدن به آن پله‎برقی روبروی کافه گاندو طبقه همکف و 4 راه‎پله در 4 ضلع مجتمع خرید تیراژه است. معماری طبقه همکف به گونه‌ای است که تنها شامل فضای دور مربع است و فضای وسط مرکز خرید تیراژه خالی بوده که منظره آن طبقه همکف است. از مغازه‎های معروف طبقه اول، مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی فروشی رژا است که برندهای معروف و لوکس لوازم آرایشی از جمله آرت دکو را می‏‌فروشد.

برند ایرانی به نام میس اسمارت نیز در این طبقه مغازه دارد. معماری طبقه اول به صورتی است که در وسط طبقه، فضاهای گوشه زیادی را بوجود آورده و در هر یک از گوشه‎ها دکه‎هایی وجود دارد که در آنها کتاب، کاکتوس، لوازم آرایشی، پاستیل، ذرت مکزیکی و بستنی می‎فروشند.

نقطه قوت مرکز خرید تیراژه خوراکیهای هیجان انگیز آن است. به طور مثال بستنی‎فروشی طبقه اول بستنی‎های قیفی با نان‎های رنگارنگ می‎فروشد.

فست فود دوگر چیکن

فضای بیرونی تیراژه

فضای بیرونی تیراژه علاوه بر بانک‎های ملی و ملت، اغذیه‎فروشی و رستوران‎هایی دارد. رستوران پدر خوب از جمله این رستوران‎ها بوده که به تازگی بسته شده. علاوه بر رستوران پدر خوب، دیگر رستوران‎های زنجیره‎ای همچون شیلا نیز در این فضا شعبه دارند. کنار فست فود شیلا، فست فود دوگر چیکن قرار دارد. همه این رستوران‎ها در ضلع شرقی طبقه اول قرار دارند که در ورودی آنها از بزرگراه اشرفی اصفهانی است.

در ضلع جنوبی آن رستوران‎های دیگری نیز وجود دارد. رستوران کته قورمه داهاتی ویژه، فست فودی زاپاتا، ساندویج فروشی فلافل قرمز، کافه کباب، بستنی عمو هادی، فست فود آندره از جمله این رستوران‎ها هستند که در طی 15 سال عمر تیراژه این رستوران‎ها، فست فودی‎ها و اغذیه‎فروشی‎ها دائما تغییر کرده‎اند. در فضای بیرونی علاوه بر اغذیه‎فروشی‏هایی که بیان گردید عطاری وجود دارد که گیاهان دارویی می‎فروشد.

بانک‌های ملت و ملی

دو بانک ملت و ملی در مرکز خرید تیراژه شعبه دارند. که در طبقه یک قرار دارند ولی در ورودی آن‎ها از محوطه بیرون تیراژه و از خیابان اشرفی اصفهانی است. این دو بانک به دلیل آنک که تنها شعبه بانک‎های ملی و ملت در حد فاصل صادقیه تا پونک اند، شعب بسیار شلوغی هستند. اما نکته منحصر به فرد این بانک‎ها، آن است که از طبقه یک و از شیشه پشت بانک به راحتی می‎توان تمامی اتفاق‎های داخل بانک را مشاهده کرد.

طبقه همکف مجتمع تیراژه

طبقه دوم پاساژ تیراژه تهران

طبقه دوم که دقیقا بر روی طبقه اول بنا نهاده شده، از طریق پله برقی وسط طبقه دوم و پله‎های موجود در 4 ضلع تیراژه قابل دسترسی است. به نسبت طبقات دیگر، طبقه دوم تیراژه دارایی مغازه‎هایی خالی است که گویا هنوز اجاره داده نشده‌اند. مغازه خانواده باهوش من واقع در طبقه سوم از جمله مغازه‎های هیجان‎انگیز تیراژه است که اسباب‎بازی و بازی‎های فکری کودکان می‏‌فروشد. حواستان باشد که قیمت‎ کالای این مغازه به هیچ وجه اقتصادی نیست.

بوف تیراژه

فست فود زنجیره‎ای بوف که از اولین‎های فست فودها در ایران است، در سال 1375 کار خود را آغاز کرد. در همان اوایل افتتاح خود، طرفداران زیادی داشت اما با گسترش صنعت غذایی ایران و تولید انواع فست فودهای دیگر، از رونق اولیه فست فود بوف کاسته شده. ولی شاید باورتان نشود که فست فود تیراژه با گذشت 15 سال از افتتاح آن هنوز مشغول به کار است. البته فست فود بوف شعبه دیگری هم در شهرک اکباتان دارد.

اما اگر قصد دارید در حین خریدتان در یکی از فست‎فودهای زنجیره‎ای و قدیمی تهران غذا میل کنید فست فود بوف تیراژه می‌‏تواند انتخاب خوبی باشد. این فست فود همچون گذشته‎ها، پیتزا، ساندویچ، مرغ سوخاری و سالاد و دیگر مخلفات را سرو می‎کند.

سرزمین عجایب تیراژه

سرزمین عجایب تیراژه

تنها راه ورودی به سرزمین عجایب، پله برقی‎ موجود در طبقه دوم است. سرزمین عجایب نیز از نسل اول شهربازی‎های مدرن تهران است. در هنگام ورود به این طبقه با گیشه فروش بلیط روبرو می‎شوید که می‏‌توانید بلیط الکترونیکی خریداری کرده و یا بلیط خود را شارژ کنید. با هر بلیط تنها یک نفر می‎تواند به سرزمین عجایب وارد شود و برای کودکانی که به همراه والدین خود می‎خواهند وارد سرزمین عجایب شوند به ازای هر یک مبلغ 2500 تومان دریافت می‌‏شود.

سرزمین عجایب که از ساعت یک باز می‎شود و تا ساعت یک نیمه شب برای کودکان و بزرگسالان شادی می‎آفریند. سرزمین عجایب تیراژه دارای 140 دستگاه بازی جایزه‎ای و تیکیتی، چرخشی، حرکتی، چنگکی است که برخی از آنها ماشین کوبنده، موتور کوبنده، سفینه‌ گردان، قطار، چرخ و فلک، سفر دریایی، سفر هوایی، رانندگی کوچولوها، ماشین فرفره، بالون پرنده، مینی بولینگ، تیراندازی لیزری، تیراندازی باکلت و سیمیالتورها، ایرهاکی دربی، سه گا، رالی، سرزمین ماجراجویان، قصر بادی، دنیای خردسالان است.

در سرزمین عجایب یک شعبه از رستوران لمزی وجود دارد به همراه یکی از شعب آیس پک. که در کنار لحظات شاد و لذت‎بخشی که در کنار خانواده دارید می‎توانید وعده غذایی نوش جان کنید و یا بستنی و تنقلاتی میل کنید.

بوف تیراژه

همچنین در سرزمین عجایب سالن تولد نیز وجود دارد که کسانی که قصد داشته باشند در فضایی بیرون از خانه، برای کودکان خود تولد بگیرند می‏‌توانند این فضا را کرایه کنند.

سرویس‎های بهداشتی تیراژه تهران

از همان ابتدایی که تیراژه یک ساخته شد، این مرکز خرید به سرویس‎های بهداشتی زیبا و لوکس خود معروف بود و در تمام این سال‎ها با تعمیرات و به روز نگه داشتن سرویس‎های بهداشتی، همچنان سرویس‎های بهداشتی این مجتمع خوب است. سرویس بهداشتی هر یک از طبقات در گوشه شمال آن وجود دارد.

پارکینگ و جای پارک

پشت مرکز خرید تیراژه، یک پارکینگ طبقاتی وجود دارد که می‎توان از آن استفاده کرد. همچنین در کنار مرکز خرید تیراژه یک، زمین خاکی بزرگی با کاربری پارکینگ وجود دارد که از آن به منزله پارکینگ تیراژه استفاده می‏‌شود. اما فراموش‎تان نشود که روزهای تعطیل به علت آنکه تیراژه متقاضیان زیادی دارد نه تنها تمامی این پارکینگ‎ها پر است بلکه خیابان‎های اطراف تیراژه اعم از خیابان بوستان، زمانی، نیک‎زاد و اکبری نیز به سختی جای پارک پیدا می‏‌شود.

گیاهان زیبای تیراژه یک

یکی از ویژگی‎های بسیار جالب مرکز خرید تیراژه یک، درختچه‎ها و درختان طبیعی موجود در این مرکز خرید است. تمامی طبقات پر از گلدان‎های بزرگ طبیعی هستند که آن قدر شاداب و سرحالند که گمان می‎کنی این گلدان‌ها مصنوعی هستند. نیمکت‎های شیشه‎ای بزرگ در تیراژه استراحت‎گاه کسانی است که مدت طولانی در این پاساژ چرخ زده‎‌اند.

ساعت کار مرکز خرید تیراژه

آسانسور شیشه‎ای تازه ساخته شده تیراژه، بازدیدکنندگان تیراژه را در سه طبقه همکف، اول و دو جابجا می‌‏کند. یکی از معایب تیراژه آن است که مسیرهای جابجایی در طبقات کم هستند به طوری که برای رفتن به طبقه‎ای دیگر از سه روش پله برقی وسط طبقات، آسانسور و راه‎پله‎هایی که در ضلع‎های کناری تیراژه می‎توان استفاده کرد.

فضای خانوادگی مرکز خرید تیراژه یک

مرکز خرید تیراژه یک، به علت وجود سرزمین عجایب، که اصلی‎ترین مخاطبان آن کودکان و نوجوانان هستند و همچنین به علت ماهیت مغازه‎های موجود در این مرکز خرید و راسته کودکانه فروشی، محیطی بسیار خانوادگی دارد. در این مرکز خرید تمام نیازهای یک خانواده پاسخ داده می‌‏شود و تنوع مغازه‎های موجود در آن مثال زدنی است. یکی از مغازه‌‏هایی که در تیراژه زیاد دیده می‏‌شود، مغازه‎های کادویی فروشی و دکوری فروشی است. این مرکز خرید از نظر فروش تنقلات بسیار قوی بوده و انواع تنقلات، اسنک‎ها و بستنی‎های خوشمزه را می‏‌توان در تیراژه یک پیدا کرد. در تیراژه یک علاوه بر خرید می‌‏توان لحظات شاد و مفرحی را در کنار فرزندانتان داشته باشید. اینجا همه چیز برای شادی فرزندتان مهیاست.

عکس‌ها: نرگس گلستانی

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن