مدل ابرو

معرفی انواع مدل ابرو مناسب تمام چهره‌ها

«جدیدترین مدل ابرو کدام است؟ آیا هاشور ابرو به چهره من می‌آید؟با این آرایش مدل پهن ابرو زیباتر می‌شود یا مدل شیطونی؟ کدام مدل ابرو برای صورت گرد مناسب است؟ مدل ابروی پهن و بلند مناسب چه صورتی است؟ »

اینها همه سوالاتی هستند که برای هر خانمی می‌تواند پیش بیاید. در این مقاله به صورت مفصل در مورد انواع مدل ابرو صحبت خواهیم کرد و به این می‌پردازیم که انواع مدل ابرو متناسب با کدام چهره است.

مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت شما کدام است؟

الزاما جدیدترین مدل ابرو به شما نمی‌آید. مهم‌ترین چیزی که در مورد مدل ابرو صادق است، این است که باید خودتان از چهره‌تان احساس خوبی داشته باشید و فقط و فقط شبیه خودتان باشید، پس به دنبال این نباشید که شبیه کس دیگری بشوید، چون الزاما شما با شبیه کردن خودتان به دیگران زیبا نخواهید شد. در ادامه با معرفی مدل‌ های ابرو خواهید دید که کدام مدل ابرو می‌تواند متناسب شما باشد. اما اگر ابروهای کم‌پشتی دارید، یا از ابروهای خود راضی نیستید، سه روش برای ترمیم ابروهای شما وجود دارد:

 1. کاشت ابرو
 2. تاتوی ابرو
 3. هاشور ابرو

در ادامه به این سه مدل ابرو خواهیم پرداخت.

۳ روش اصلی ترمیم ابرو

این سه روش اصلی‌ترین روش‌های ترمیم ابرو هستند.

۱- کاشت ابرو

کاشت ابرو یا پیوند ابرو  دقیقا مشابه کاشت مو است. در این روش ابتدا موها را از کناره‌های گوش یا جای دیگر برداشت می‌کنند و این موها را در امتداد ابروهای فرد کاشت می‌کنند. پس از چند روز موهای ابروی کاشته شده ریزش پیدا می‌کنند و پس از گذشت زمانی در حدود ۳ ماه، موهای جدید ابرو جوانه زده و در نهایت در طول ۹ ماه پس از کاشت ابرو، موهای ابرو به طور کامل در خواهد آمد. 

کاشت ابرو فرآیندی بسیار ظریف و زمان‌گیر بوده که در آن موها داخل شکاف‌هایی به قطر نیم میلیمتر کاشته می‌شوند، این شکاف‌ها در زاویه طبیعی رشد ابروها و به‌صورت خوابیده روی پوست ایجاد می‌شوند. ظرافت بالا در این جراحی باعث می‌شود که جای زخم و آسیب به پوست و موهای موجود در ناحیه ابرو به حداقل برسد؛ به طوری ‌که بعد از کاشت تشخیص جای کاشت ابرو امکان‌پذیر نیست، علاوه‌براین آسیبی به موهای قبلی ابرو وارد نخواهد شد.

کاشت ابرو - ترمیم ابرو

کاشت ابرو با تکنیک FUT

تکنیک FUT، یکی از معروف‌ترین روش‌های کاشت ابرو است. این روش با برداشتن موهای پشت سر به صورت یک باریکه چند سانتیمتری، جداسازی پیازهای مو و انتقال آن‌ها به ناحیه پوست ابرو و کاشت در جهت مناسب و طبیعی صورت می‌گیرد.

مزیت موهای پشت سر، این است که ماندگاری بیشتر و جنس مرغوب‌تری دارند. این موها تا پایان عمر رشد می‌کنند و لازم است هر ۲ تا ۳ هفته اصلاح شوند.

آیا کاشت ابرو با بی‌حسی همراه است؟

عمل کاشت ابرو تحت بی‌حسی موضعی انجام شده و حدوداً ۳ تا ۴ ساعت زمان می‌برد، هنگام جراحی و پس از آن حداقل درد احساس می‌شود. ممکن است در ۲ تا ۴ روز اول پس از کاشت ابرو، تورمی مختصر پشت پلک و دلمه در نواحی کاشت وجود داشته باشد که بعد از آن از بین می‌روند؛ همچنین احتمال دارد حدود ۳ تا ۵ روز بعد کاشت، پوست آن ناحیه صورتی رنگ باشد. با گذشت این زمان بیماران بدون هیچ گونه اثری از کاشت ابرو می‌توانند به زندگی عادی برگشته و در محل کار خود حاضر شوند. بخیه‌های پشت سر بین ۱۰ روز تا ۲ هفته بعد کشیده می‌شوند. ابروها در ماه اول رشد می‌کنند و سپس می‌ریزند و بعد از یک بازه زمانی حدوداً ۳ ماهه حالت نهفتگی، دوباره رشد می‌کنند.

نتیجه کاشت ابرو پس از ۹ ماه تا یک سال ارزیابی می‌شود. ماندگاری و رشد ابروها تا پایان عمر و به صورت دائمی است. همچنین افرادی که به دنبال خالکوبی، هاشور یا تاتوی ابرو کم‌پشتی شديد يا ریزش ابرو پیدا کرده‌اند، می‌توانند با کاشت ابرو بر روی محل تاتوی خود به نتایج قابل قبولی برسند.

۲- تاتوی ابرو

تاتوی ابرو - ترمیم ابرو

ممکن است تصور شود برای صرفه‌جویی در زمان آرایش کردن، آرایش دائمی ابرو مانند تاتو روش خوبی است. خانم‌هایی که ابروهای کم‌پشت و باریک دارند، شاید تحت تأثیر این حقیقت که می‌توانند با تاتو بدون دردسر استفاده از مداد و سایه ابرو، ابروهایی خوش‌فرم و زیبا داشته باشند، قرار گیرند. اما آرایش دائمی ابرو بدون عیب هم نیست. بنابراین پیش از انجام این کار، بهتر است معایب و مزایای آن را سنجید.

مزایای تاتوی ابرو

مهم‌ترین مزایای تاتوی ابرو در این سه مورد خلاصه می‌شود.

 • زمان: ابروهای تاتو شده، موجب کوتاه شدن مدت زمان آرایش‌کردن می‌شوند. در هنگام آرایش ابروها، زمان زیادی صرف پر کردن ابرو با مداد و تصحیح شکل ابرو می‌گردد. تاتو، این بخش از روند آرایش روزانه را حذف می‌کند.
 • شکل ابرو مطابق با ساختار صورت: دلیل استقبال از تاتو و هاشور ابرو این است که می‌توان بر اساس ویژگی‌ها و ساختار صورت، ابروها را طراحی کرد. چون مراقبت از ابروهای تاتو شده و رسیدگی به آن‌ها آسان‌تر است، بعضی از بانوان ابروهای تاتو شده را جایگزین ابروهای طبیعی خود می‌کنند. علاوه بر این قرار گرفتن ابرو در جای مناسب و همچنین داشتن شکل مناسب آن موجب لاغرتر نشان دادن صورت و بزرگ‌تر جلوه کردن چشم‌ها می‌شود.
 • اصلاح ریزش مو: برخی از مردان و زنان مبتلا به بیماری «آلوپسی» هستند؛ این بیماری موجب از دست رفتن همه موهای بدن فرد از جمله ابروها می‌شود. برای پنهان کردن مشکل ابروی این بیماران می‌توان از تاتوی ابرو با رنگ و شکل مناسب استفاده کرد.

معایب تاتوی ابرو

مهم‌ترین معایب تاتوی ابرو در این سه مورد خلاصه می‌شود.

 • تغییر مد: اگر همیشه به دنبال مد روز هستید، احتمالا مطابق با جدیدترین مدل ابرو تاتوی ابرو خود را انجام می‌دهید. بله، البته تا مدتی شیک و به‌روز و هستید، اما گذشت زمان و تغییر مد، ممکن است مدل ابرویتان قدیمی به نظر برسد.
 • درد: همه افرادی که تاتو کرده‌‌اند، تأیید می‌کنند که این کار همراه با درد انجام می‌شود. انجام تاتو روی پوست حساس بالای چشم می‌تواند فرآیندی دردناک باشد. هر چند ناحیه ابرو کوچک بوده و فرآیند تاتو هم سریع صورت می‌گیرد با این وجود به هرحال درد دارد. اما نگران نباشید؛ یک ضرب‌المثل قدیمی هست که می‌گوید «بکش و خوشگلم کن»
 • عفونت و حساسیت: تاتوی ابرو می‌تواند منجر به برخی از عفونت‌ها و مشکلات پوستی شود. بعضی بانوان با مشکلات کلوئید (جوشگاه) و زخم‌های آماس کرده روبه‌رو می‌شوند. بنابراین اگر پوست حساس دارید، پیشنهاد من به ما این است که قبل از اینکه ابروهای خود را تاتو کنید، حتما با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

۳- هاشور ابرو

هاشور ابرو

افراد بسیاری هاشور ابرو را همان تاتو ایمن یا میکروپیگمنتیشن می‌دانند، در حالی که هاشور از جمله روش‌های اجرای طراحی دائم صورت است. انجام تاتو ایمن با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف صورت می‌گیرد که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• تکنیک سایه ابرو

• تکنیک نقطه‌ای

• ماژیکی کردن ابرو

• یا انواع تکنیک‌های هاشور ابرو

بین تکنیک‌های تاتو، هاشور ابرو طرفداران بیشتری دارد. زیرا در این تکنیک با ترسیم شکل هر تار مو و ایجاد خطای دید، قسمت‌های خالی ابرو را پرتر نشان می‌دهد. اما در روش‌های تاتو پوینتی یا نقطه‌ای برای پرتر نشان دادن ابرو از پر کردن پوست زیر ابرو با نقطه‌های کوچک کمک می‌گیرند.

در گذشته خانم‌‌های دارای ابروهای کم‌پشت، بیشتر طرفدار تاتو بودند؛ اما امروزه با معرفی میکروپیگمنتیشن یا هاشور ابروی نیمه دائم، دختران جوان نیز از روش هاشور ابروی دائم به منظور پرتر کردن ابروهای خود استفاده می‌کنند. با وجود مزایای هاشور ابرو، عوارض و معایبی هم دارد؛ در ادامه به بررسی عوارض و مزایای هاشور ابرو پرداخته می‌شود.

مزایای هاشور ابرو

بسیاری مزیت‌های هاشور ابرو مشابه کاشت ابرو و تاتو به ظرح زیر است:

 • صرفه‌جویی در زمان: لازم نیست زمان زیادی را برای آرایش ابروهای خود بگذارید.
 • طراحی آن مطابق با فرم صورت: در این روش طراحی ابرو می‌تواند بر اساس صورت هر شخص صورت گیرد و کاملاً منطبق با فرم چهره باشد. قرار گرفتن ابروها در جای مناسب و داشتن شکل مناسب آن‌ها، جلوه‌ بهتری به صورت می‌دهد. همچنین می‌تواند موجب درشت‌تر نشان دادن چشم‌ها نیز شود.
 • نیاز کمتر به مراقبت و رسیدگی: افرادی که هاشور ابرو را جایگزین ابروهای طبیعی کرده‌اند، معتقدند ابروهای دارای هاشور نسبت به ابروهای طبیعی، به مراقبت کمتری نیاز دارند که این موضوع هم از مزایای دیگر هاشور ابرو به شمار می‌آید.

عوارض هاشور ابرو

به هرحال هرگونه عمل زیبایی روی صورت شما معایبی هم دارد، از جمله:

 • درد: از جمله معایب هاشور ابرو، درد است. با توجه به حساس و ظریف بودن پوست در ناحیه ابرو، اکثر افرادی که هاشور ابرو انجام داده‌اند، می‌گویند هاشور ابرو عملی دردناک است.
 • تغییر مد: ممکن است مدل ابروی انتخابی شما، کاملاً هماهنگ با مد روز باشد. اما با تغییر مد، مدل ابرو قدیمی شود. ابروهای موزون و مرتب با خطوط کاملاً تمیز در چند دهه گذشته مد بوده، اما امروزه افراد ترجیح می‌دهند ابروهای پهن و طبیعی‌تر داشته باشند.
 • بروز عفونت یا حساسیت: یکی ازعوارض هاشور ابرو، عفونت و حساسیت است. بعضی از خانم‌ها پس از هاشور ابرو دچار مشکلی به نام کلوئید یا زخم پف کرده می‌شوند. شاید هاشور ابرو گزینه ‌مناسبی برای افرادی که پوست حساس یا سابقه‌ عفونت‌‌های پوستی دارند، نباشد.

از جمله مهم‌ترین عوارض هاشور ابرو می‌توان به تورم، خارش، سوزش، درد و ایجاد حساسیت به مواد رنگی اشاره کرد. بدون رعایت اصول بهداشتی، انجام هاشور ابرو خطر ابتلا به ایدز، هپاتیت و بیماری‌های عفونی را به همراه دارد.

موارد زیر از عمده پیامدهای هاشور ابرو و علت مراجعه بعدی افراد به پزشک می‌باشند:

• تورم

• ایجاد ضایعات برجسته ریز و درشت

• خارش

• سوزش

• بروز درد در محلی که رنگ هاشور ابرو در آن تزریق شده است

در برخی موارد ممکن است بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند سال از تزریق رنگ هاشور ابرو، بدن بر ضد رنگ دانه وارد شده، واکنش نشان دهد که اصطلاحاٌ «راکسیوم» نام دارد.

مدل ابرو بر اساس فرم صورت

مهم‌ترین نکته برای انتخاب مدل ابرو بر اساس فرم صورت این است که سعی کنید، تعادل را رعایت کنید. مثلا مدل ابرو برای صورت های کشیده باید به گونه‌ای باشد که کشیدگی صورت را کمتر نشان دهد تا تعادل رعایت شود. یا برعکس. پس در تمام حالت‌ها با رعایت تعادل زیبایی صورت‌تان را بیشتر کنید. برای اینکه با مدل‌های بیشتری آشنا شوید، کافی است به مقاله مدل های ابرو ۲۰۱۸ مراجعه کنید.

مدل ابرو

حالا وارد بخش هیجان‌انگیز داستان می‌شویم که هر مدل ابرو مناسب چه نوع صورتی است؟

مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت گرد

مناسب‌ترین مدل ابرو برای صورت گرد ، ابروهای زاویه‌دار است. از آنجایی صورت‌های گرد، عموما زاویه برجسته‌ای ندارند، انتخاب مدل ابروی زاویه‌دار کمک می‌کند که ساختار استخوانی بهتر نمایان شود. همچنین حالت ایده‌آل‌تر این است که کمان ابرو در صورت‌های گرد بالاتر قرار گیرد.

انتخاب یک زاویه تند مانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید، به صورت شما کمک می‌کند تا کشیده‌تر به نظر برسد.

مدل ابرو برای صورت گرد

بهترین مدل ابرو برای صورت کشیده

خصوصیات صورت‌های بلند کشیده شدن از جهت عمودی است. اگر شما صورتی کشیده و استخوانی دارید، بهتر است مدل ابرویی انتخاب کنید که کشیدگی صورت شما را کمتر نشان دهد. انتخاب ابروهای تخت افقی مانند آنچه در تصویر مشاهده می‌کنید، از بهترین‌های مدل ابرو برای صورت های کشیده است.

پیشنهاد می‌کنم که اجازه دهید که دم ابرو از گوشه چشم‌تان کمی فراتر رود، در صورت‌های کشیده و لاغر، این کشیدگی ابرو به صورت شما جلوه زیبایی می‌دهد. البته در این مورد نباید زیاده‌روی کرد، زیرا کشیدن بیش از حد آن هم موجب گرایش چشم‌ها به سمت پایین شده و ظاهر آن‌ها را افتاده نشان می‌دهد.

مدل ابرو برای صورت کشیده

بهترین مدل ابرو برای صورت مربعی

صورت مربعی شکل موجب برجسته‌تر نشان دادن زاویه صورت می‌شود. بنابراین برای متعادل کردن زاویه‌های صورت، مدل ابروی دایره‌ای شکل که دارای منحنی است، مناسب‌تر است؛ اما ابروها نباید بسیار گرد به نظر برسند. زیرا چندان زیبا نیست که در انتها ابروهایی به فرم رنگین کمان داشته باشید.

مدل ابرو برای صورت مربعی

بهترین مدل ابرو برای صورت قلبی

افرادی که صورت قلبی، دارند بهتر است ابروهای بسیار پرپشت و پهن (که مد هستند)، نداشته باشند. در این صورت‌ها چون خط آرواره‌ای کوچک است و همه توجه به سمت بخش بالایی سر معطوف می‌شود، بنابراین باید ابروها را به خوبی تمیز و مرتب کرد. البته منظور داشتن ابروی نازک نیست، بلکه ابرویی که به خوبی شکل داده شده و به هیچ وجه فوق‌العاده پر نباشد، ایده‌آل‌ترین مدل ابرو است. مدل ابروی پیشنهادی می‌تواند موجب برقراری تعادل بین نیمه بالایی صورت با چانه و آرواره کوچک در نیمه پایینی صورت شود.

بهترین مدل ابرو برای صورت بیضی

به طور کلی این مدل صورت دارای تناسب ایده‌آلی است، بنابراین مدل ابروی کلاسیک و متعادل برازنده آن خواهد بود؛ تنها باید از قوانین کلی برای تمام ابروها پیروی کرد.

رنگ ابروی مناسب

رنگ ابرو

تک‌تک عضوها در زیبایی چهره مؤثر هستند؛ ابرو هم در صورت، نقش فوق‌العاده‌ای ایفا می‌کند. ابروی مرتب و خوش‌رنگ باعث می‌شوند، جذابتر به نظر برسید. پس دقت در انتخاب رنگ ابروی مناسب با چهره و رنگ مو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. رنگ ابرو به نوع رنگ مو و رنگ پوست بستگی دارد. در انتخاب رنگ ابرو باید نکات زیر را رعایت کرد:

۱- هماهنگی رنگ ابرو با رنگ پوست

خیلی از شما ابروهای خود را متناسب با موهایتان رنگ می‌کنید. اما حواستان باشد که از رنگ پوست‌تان هم غافل نشوید. مثلاً خانم‌هایی که موهای تیره و پوست گندمی دارند، ابروی مشکی زیباییشان را چند برابر می‌کند.

در بسیاری از موارد می‌توان بدون در نظر گرفتن رنگ مو، متناسب با پوست صورت می‌توان رنگ ابرو را انتخاب کرد. اگر شما پوست روشن و موی بلوند و ابروهای تیره دارید، بهتر است نسبت به رنگ موهای خود، رنگ ابرو را تا دو درجه روشن کنید. روشن کردن رنگ ابروی با پوست تیره هم باعث می‌شود تا رنگ صورت شما بازتر شود. برای رنگ موهای فندقی یا قرمز بهتر است ابروها تیره باشند.

۲- هماهنگی رنگ مو با رنگ ابرو

بعضی از خانم‌ها به رنگ کردن موی خود علاقه زیادی دارند و معمولاً بعد از انجام آن در رنگ کردن ابروها دچار تردید می‌شوند. البته علاوه بر رنگ کردن، با استفاده از مداد ابرو و سایه‌های پودری نیز می‌توان به طور موقت ابروها را تغییر رنگ داد؛ اما اگر رنگ مو روشن‌تر باشد، برای اینکه رنگ ابروها طبیعی جلوه کند، می‌توان آن‌ها را رنگ کرد.

به منظور ست کردن رنگ مو و ابرو برای ایجاد تغییر در چهره خانم‌هایی که دارای موهای قهوه‌ای متوسط یا خرمایی هستند، باید ابروها به همان رنگ خرمایی یا یک درجه تیره‌تر رنگ شوند و خانم‌هایی که موهای قهوه‌ای روشن دارند، نباید از قهوه‌ای تیره برای ابروها استفاده کنند؛ اما خانم‌های با موهای بلوند می‌توانند رنگی به دلخواه از بین رنگ‌های بلوند تا قهوه‌ای روشن انتخاب کنند.

بعد از رنگ کردن ابرو می‌توان از مداد ابرو جهت پر کردن قسمت‌های خالی آن استفاده کرد. انتخاب رنگ‌های خیلی غیر طبیعی مانع داشتن چهره و استایل طبیعی می‌شود؛ پس در هنگام رنگ کردن ابرو بایستی سعی کرد رنگ ابروها در چهار پایه رنگی نسبت به موها باشند: یا دو درجه روشن‌تر یا دو درجه تیره‌تر. اگر فرد ترجیح می‌دهد که رنگ ابروهایش بیش از این درجه‌ها باشد، لازم است از مداد یا سایه ابرو کمک بگیرد.

تناسب رنگ موهای مختلف با رنگ ابرو

رنگ موی مناسب موهای دارچینی: افرادی که موهای دارچینی دارند، باید به رنگ پوستشان توجه کنند. اگر پوست‌ صورتتان تناژ صورتی دارد، حتما رنگ ابرو را همرنگ موهایتان انتخاب کنید. برای این تناژ صورت رنگ دودی (مثلاً بلوند دودی) بسیار مناسب است.

رنگ ابرو مناسب برای رنگ مو قهوه‌ای: رنگ ابرو در افرادی که موهای قهوه‌ای دارند، باید یک یا دو پایه با رنگ مو متفاوت باشد. فردی که موهای قهوه‌ای روشن و چشمان روشن دارد، می‌تواند از یک مداد ابروی تیره استفاده کند و اگر چشمان قهوه‌ای تیره دارد، بهتر است مدادی که کمی روشن‌تر است را انتخاب کند. در صورتی که موها هایلایت داشته باشد، باید رنگ مداد بیشتر با رنگ هایلایت ست باشد تا ریشه مو (مثلاً استفاده از مداد ابرو قهوه‌ای متوسط).

رنگ ابرو مناسب برای رنگ مو مشکی: اغلب تصور می‌شود رنگ مناسب ابرو در افرادی که موهای مشکی دارند، مشکی است؛ در صورتی که با استفاده از این رنگ ابروها مصنوعی به نظر می‌رسند. می‌توان به جای رنگ مشکی از یک رنگ قهوه‌ای متوسط با تناژ سرد استفاده کرد.

رنگ ابرو مناسب برای رنگ مو بلوند: در افرادی که موهای بلوند و پوست و چشمانی روشن دارند، باید رنگ ابرو با رنگ پایه موها ست شود. این کار موجب می‌شود تا هم صورت باز شده و هم چشم‌ها درشت‌تر به نظر آیند. با استفاده از رنگ روشن‌تر از رنگ پایه موها، علاوه بر اینکه صورت خسته جلوه می‌کند، بی‌رنگ نیز دیده خواهد شد.

و در نهایت

آرایش و زیبایی بیش از آنکه اصول و قوانین مشخص و از پیش تعیین شده داشته باشد، امری تجربی است. همیشه تکراری نباشید، مدل‌های جدید و رنگ‌های خاص و متفاوت را انتخاب کنید و نترسید، در میان همین حجم از طرحف نقش و مدل است که مدلی خواهید یافت که انگار فقط و فقط مختص صورت شما طراحی شده.

مطالب مرتبط: مدل‌های ابروی سوپراستارها

مطالب مرتبط: مدل‌های ابرو ۲۰۱۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *