مهر و ماه قم

مجتمع مهر و ماه قم؛ هم فال و هم تماشا

اگر اهل سفر با ماشین شخصی خود هستید، بدون شک مجتمع بین راهی مهر و ماه قم نظر شما را در مسیر قم تهران جلب می‌کند. ساختمانی دو طبقه که به لطف نمای شیشه‌ای آن بسیار مدرن بنظر می‌رسد.

مجتمع بین راهی مهر و ماه قم، هرگونه نیازی که در طول سفر ممکن است برای شما ایجاد شود را به با کیفیت ترین نحو ممکن برای شما مرتفع می‌کند. اگر حوصلتان در طول سفر سررفته است، می‌توانید در فروشگاه‌های متنوع مهر و ماه مانند فروشگاه السی وایکیکی مهر و ماه و عطر و ادکن سفیر گشت و گذار کنید.

امکانات در مهر و ماه قم

اگر به دنبال خرید سوغات هستید، می‌توانید از فروشگاه و کارگاه سوهان ساعدنیا دیدن کنید. اگر خواب در رانندگی بر شما چیره شده است، توقف در مهر و ماه قم و خوردن یک لیوان قهوه بزرگ لمیز حال شما را جا می‌آورد. اگر گشنه‌تان هست، حتما صبر کنید تا به مجتمع بین راهی مهر و ماه قم برسید، زیرا که فورکورت مهر و ماه شما را سورپرایز خواهد کرد. تنوع غذاهای فست فودی و ترکی در کنار رستوران بزرگی که غذاهای ایرانی را ارائه می‌کند، در کنار کیفیت و فضای مدرن و جذاب فودکورت آن، تجربه دلچسبی برای شما خواهد داشت. مهمترین ویژگی سرای گردشگری مهر و ماه قم این است که در ایام شلوغ سال هم ذره ای از کیفیت خدمات آن کم نمی‌شود.

در ادامه این مقاله به معرفی دقیق‌تر این مجتمع بین راهی و پاسخ به سوالاتی چون “مهر و ماه کجاست و دسترسی به آن به چه صورت است” خواهم پرداخت.

مجتمع رفاهی تفریحی بین راهی مهر و ماه کجاست

فضای خارجی مهر و ماه قم

مجتمع بین راهی مهر و ماه در شش کیلومتری اتوبان قم تهران واقع شده است. در صورتیکه از قم به تهران در حرکت هستید، پس از گذر از پنج کیلومتر، تابلو آن را خواهید دید، اگر خروجی اول را رد کردید نگران نباشید، در روبروی مجتمع گردشگری مهر و ماه هم خروجی دیگری وجود دارد.
درصورتیکه از سمت تهران قم در حرکت هستید، می‌توانید از دور برگردان تازه تاسیس آن استفاده کنید.

از آنجا که سرای گردشگری مهر و ماه، آن دست اتوبان است این امکان وجود دارد که خروجی آن را رد کنید اما نگران نباشید، در این صورت می‌توانید از خروجی بهشت معصومه که قبرستان اصلی شهر قم است، استفاده کنید که در کمتر از پنج دقیقه شما را به سرای گردشگری مهر و ماه می‌رساند.
اگرچه مهر و ماه انتخابی فوق العاده در مسیر تهران قم است، اما مجمتع رفاهی بین راهی مهتاب، زیتون، فانوس نیز انتخاب مناسبی می‌توانند باشند همچنین مجتمع مارال ستاره که در ۳۰ کیلومتری جاده قم کاشان قرار دارد.

معرفی فضای بیرونی و پارکینگ مجموعه مهر و ماه

 پارکینگ مجموعه مهر و ماه

یکی از ویژگی‌های مهم مجتمع گردشگری مهر و ماه، پارکینگ بسیار بزرگ آن است که در چهار طرف ساختمان مهر و ماه کشیده شده است. پارک کردن در بخش جلویی مهر و ماه، یک امر چالش برانگیز است حتی در خلوت ترین زمان‌ها.

در صورتی که در روزهای پایانی تعطیلات و روزهای شلوغ تصمیم به رفتن به مجموعه مهر و ماه گرفتید، پیشنهادم این است که بنزین خود را در این مجموعه بزنید تا پس از آن به راحتی در پارکینگ سمت پمپ بنزین، بتنوانید پارک کنید.

ماشین قدیمی در مهر و ماه قم

برای ورود به مجموعه مهر و ماه دو در ورودی از سمت جلو وجود دارد که خودپرداز‌های این مجموعه در این مکان واقع شده است. همچنین اگر در بخش پشتی مجتمع مهر و ماه پارک کرده باشید یک در ورودی نیز در سمت پشتی قرار گرفته است که در آنجا یک شورلت قدیمی، نظر گردشگران را به خود جلب می‌کند.

فضای داخلی و امکانات مجتمع مهر و ماه قم

فضای داخلی مجموعه مهر و ماه

پس از ورود به مجموعه اولین چیزی که توجهتان را جلب می‌کند، بوی شیرین سوهان ساعدنیا است که کل فضای طبقه همکف را فرا می‌گیرد. در این بین حوضچه کاشی کاری شده بزرگ با فواره‌های دلربا که با صدای آب گوش نواز و نمایی زیبای درخت‌های طبیعی در داخل مجتمع، تجربه تلفیق سنت و مدرنیته را رقم می‌زند. در طبقه همکف دور تا دور حوضچه، فضا‌های مختلفی برای نشستن و استراحت وجود دارد. همچنین برای دسترسی به طبقه بالای مهر و ماه می توان از پله برقی و آسانسور واقع در این بخش استفاده کرد.

کافه لمیز مهر و ماه قم

کافه لمیز مهر و ماه قم

در سمت راست طبقه همکف، فضای وسیعی از صندلی و مبل برای نشستن به کافه لمیز اختصاص داده شده است که منو، طراحی و فضای آن شامل کتابخانه‌ای پر از کتاب که به بلندای طبقه بالا کشیده شده است، من را به یاد دیگر شعبه‌های قهوه لمیز مانند لمیز ولیعصر و لمیز تجریش می‌اندازد.

کافه لمیز مهر و ماه قم

یکی از ویژگی‌های جذاب مهر و ماه، این است که اگر برای رسیدن به مقصد عجله دارید و خوابتان گرفته است، می‌توانید یک قهوه آمریکانو بزرگ بیرون بر از لمیز بگیرید و در طول رانندگی میل کنید، هم خوابتان می‌پرد هم زمان را از دست نمی‌دهید و هم از طعم بی نظیر قهوه لمیز لذت می‌برید و اینگونه است که شعار لمیز، “به زودی احساس بهتری خواهید کرد” حداقل برای من رقم می‌خورد.

شارژ تلفن همراه در مهر و ماه قم

یکی از چالش‌های سفرهای طولانی بین شهری، تمام شدن شارژ تلفن همراه است. در جلوی کافه لمیز، میزی واقع شده است که بر روی آن پریزهای برقی واقع است و شما می‌توانید جهت شارژ هرگونه وسیله برقی خود از آن استفاده کنید.

اینترنت رایگان در مهر و ماه قم

یکی از امکانات موجود در سرای گردشگری مهر و ماه، اینترنت رایگان آسیاتک است که به مدت یک ساعت، به مقدار ۱۰۰ مگابایت اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد. به منظور بهره‌مندی از این خدمات، wifi خود را روشن کنید و به AsiatechFreeWifi متصل شوید بعد از این به صفحه ورود کاربران متصل می‌شوید. پس از انتخاب گزینه اینترنت رایگان و وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود می‌توانید از این اینترنت رایگان استفاده کنید. لازم به ذکر است، درصورت داشتن اشتراک سرویس‌های آسیاتک، از نام کاربری و کلمه عبور سرویس خود، استفاده کنید.

سوپر مارکت مهر و ماه قم

سوپر مارکت مهر و ماه قم

در انتهای این طبقه، سوپر مارکت نسبتا بزرگی در مهر و ماه واقع شده است، که آب، سیگار، بستنی‌های هیجان‌انگیز و یا هرگونه تنقلات مورد نظرتان را در آن می‌توانید پیدا کنید. همچنین آبجوش و چایی نیز در این بخش پیدا می‌شود. اگر اهل تست کردن هستید، در این سوپر مارکت انواع ترشی و مربا نیز به فروش می‌رسد که بخشی برای تست آن نیز اختصاص داده شده است.

کارگاه و سوغات سوهان محمد ساعدنیا

کارگاه سوهان مهر و ماه

یکی از جاذبه‌های مهر و ماه، فروشگاه ساعدنیا است. اگر کمی‌ دقت کنید در دست تعداد قابل توجهی از مسافران پاکت‌های سوهان ساعدنیا را می‌توانید ببینید که نشان از جذابیت این بخش از مهر و ماه است. سوهان ساعدنیا علاوه بر سوهان، محصولات متنوعی در حوزه شکلات و گز هم دارد و شما می‌توانید با در دست داشتن سبد خرید از هرکدام از محصولات آن بردارید و در بخش صندوق که انتهای فروشگاه است، حساب کنید.

سوهان ساعدنیای مهر و ماه، در طمع‌ها، طرح‌ها و بسته بندی‌های مختلف محصولات خود را ارائه می‌کند که از محصولات این برند می‌توان به سوهان عسلی، سوهان حبه‌ای، سوهان لقمه‌ای، دسر سوهان، سوهان حلوایی، سوهان بدون مغز، سوهان گز، شوکو سوهان، گز آردی، گز لقمه‌ای و انواع شکلات اشاره کرد. از نکات جالب این فروشگاه، بخش کارگاه تولیدی آن است که در معرض دید عموم واقع شده است.

بانک ملت مهر و ماه قم

یکی از نکات مثبت دیگر مجتمع مهر و ماه، وجود شعبه‌ای از بانک ملت در داخل مجتمع است. این شعبه علاوه بر پاسخ‌دهی به نیازمندی‌های فروشگاه‌های دایر در سطح مجتمع، به مسافران نیز سرویس‌های بانکی را در ساعات کاری اداری ارائه می‌کند.

فروشگاه‌های مهر و ماه قم

فروشگاه‌های مهر و ماه قم

فروشگاه‌های متنوعی که در سطح مجتمع مهر و ماه واقع شده است، تجربه چرخ زدن در مراکز خرید مدرن مانند مرکز خرید پالادیوم را در ذهن تداعی می‌کند. از فروشگاه اسباب بازی توی باکس گرفته تا فروشگاه خشکبار ماه.

از فروشگاه عطر و ادکن سفیر گرفته تا فروشگاه لباس مولتی مد و السی وایکیکی که از بزرگی کمی ‌از دیگر شعبه‌های خود در سطح تهران ندارد. السی وایکیکی مهر و ماه قم، هم در بخش لباس مردانه و زنانه و هم در بخش لباس کودک و نوزاد، تنوع قابل قبولی از محصولات خود را در این مجتمع ارائه می‌کند. مهر و ماه، پیش از این میزبان برندهای دیگری مانند آدیداس نیز بود که جای خود را به برندهای فعلی داده‌اند.

نمازخانه و سرویس بهداشتی مهر و ماه قم

مگر می‌شود سرویس بهداشتی جاذبه توریستی شود، این چیزیست که در مجتمع مهر و ماه رقم می‌خورد. یکی از مهمترین انگیزه‌هایی که مسافران را به مجتمع‌های بین راهی سوق می‌دهد نیاز به استفاده از سرویس بهداشتی و دستشویی در طول سفر است. اگر اهل سفر در جای جای کشورمان بوده باشید، این صحنه‌ها را به خاطر دارید، سرویس بهداشتی‌های کثیف، صف‌های طولانی، نبود امکانات بهداشتی و درنهایت پرداخت وجهی که پیرمردی کنار در توالت دریافت می‌کرد.

اما سرویس بهداشتی مهرماه از این مدل‌هاست که می‌گویند، اگر یکبار امتحان کنی، مشتری می‌شوی. سرویس بهداشتی مهر و ماه واقع در طبقه بالایی مهر و ماه است که از طریق آسانسور و پله برقی می‌توان به آن رسید. پس از ورود به سرویس بهداشتی، فضای سبز وسط و دور تا دور دستشویی و طراحی آن در وهله اول حس خوشایندی را برای مسافرین ایجاد می‌کند.

اتاق سیگار مهر و ماه قم

سپس نظافت حاکم بر آن بدون شک توجه شما را جلب می‌کند به طوری که تقریبا هر یک ربع یکبار تمامی‌ توالت‌ها تمیز شده، خشک شده و دستمال کلنکس داخل آن شارژ شده است و محال است شما با سطل پر شده از دستمال، مواجه شوید.

البته که کاکتوس و گلدان‌های داخل توالت هم شما را بیشتر سورپرایز می‌کند. در این بخش نیمکت دایره‌واری تعبیه شده است تا مسافرانی که قصد گرفتن وضو و اقامه نماز دارند از آن بهره مند شوند. به لطف بزرگی این بخش از مهر و ماه، حتی در ایام شلوغ سال نیز در صف، مدت زیادی معطل نخواهید شد.

در کنار سرویس بهداشتی و نمازخانه مهر و ماه، اتاق سیگار نیز وجود دارد.

فودکورت مهر و ماه قم

فودکورت مهر و ماه قم

یکی از ویژگی‌های مهم مجتمع‌های بین راهی ارائه سرویس غذا است. وجود فضای وسیع فودکورت مهر و ماه و تنوع غذاهای موجود در آن، مهر و ماه را از دیگر مجتمع‌های بین راهی متمایز می‌کند. انواع پاستا، ساندویچ، انواع پیتزا، مرخ سوخاری، برگر و حتی غذاهای ترکی مانند اسکندر کباب نمونه‌ای از تنوع رستوران‌های فورکورت مهر و ماه است.

وجود تلویزیونی بزرگ در انتهای فودکورت، این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا در طول سفر برای سریال و یا فوتبال موردعلاقه‌تان برنامه ریزی کنید و در هنگام خوردن شام در فورکورت مهر و ماه ببینید.

رستوران های مهر و ماه قم

نکته‌ای که در خصوص فودکورت مهر و ماه لازم است در نظر بگیرید این است که خوردن غذای خودتان در این بخش به ویژه در ایام شلوغ مجاز نیست. پس در صورتیکه به همراه خود غذا به همراه دارید بهتر است یا چیز کوچکی سفارش دهید و یا از دیگر بخش‌های مجتمع استفاده کنید.
از دیگر امکانات فودکورت مهر و ماه، فروش انواع نان‌های فانتزی و بستنی فروشی واقع در آن است.

رستوران بزرگی مهر و ماه قم

رستوران بزرگی مهر و ماه قم

خوردن غذا در رستوران با کیفیت در مسیرهای بین راهی، هم یک مساله چالش برانگیز به حساب می‌آید هم جزو نکات مثبت سفر است.
صبحانه خوردن در مسیر به خودی خود، یکی از جاذبه‌های سفر است. در این صورت برنامه خود را تنظیم کنید تا از صبحانه سلف سرویس رستوران  مهر و ماه قم بهره‌مند شوید که هم فال است و هم تماشا. صبحانه رستوران بزرگی به صورت سلف سرویس بوده و از ساعت ۶/۳۰ تا ۱۱/۳۰ صبح سرویس خود را ارائه می‌کند. سرویس صبحانه این رستوران شامل صبحانه سرد و گرم است که تنوع قابل قبولی دارد و هزینه آن ۳۲۷۰۰ تومان می‌شود.

اگر اهل فست فود برای ناهار و شام خود نیستید، رستوران بزرگی انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. رستوران بزرگی مهر و ماه، تا ساعت یک بامداد فعالیت دارد و به سرویس دهی برای ناهار و شام مسافران مشغول است.

در این رستوران، سرو ناهار و شام به این صورت است که در کنار، غذا آماده است و از هرکدام که بخواهید برای شما کشیده می‌شود و در انتها می‌توانید هزینه آن را حساب کنید. تنوع و کیفیت غذاهای این رستوران به ویژه خوراک گردن آن مناسب است. این رستوران نیز قضای بزرگی برای نشستن و میل غذا و تماشای برنامه تلویزیونی موردنظرتان دارد.

از آنجا که نمای سرای گردشگری مهر و ماه، شیشه‌ای است، تماشای حرکت ماشین‌ها در اتوبان تهران قم، لذت‌بخش است. فقط در نظر داشته باشید در طول روز که آفتاب به داخل مجتمع تابیده می‌شود، پرده‌های بلندی تمامی ‌شیشه‌ها را می‌پوشاند.

عکس‌ها: علیرضا طالعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *