متفرقه

لحظه تحویل سال 99 ؛ حیوان سال 99

نوروز برای ایرانیان، عیدی بزرگ و مبارک است. از گذشته‌های دور تاکنون، ایرانی‌ها اولین روز از سال جدید را عید نوروز نام نهاده‌اند و هم‌زمان با شروع بهار و رویش در طبیعت، سال نوی خود را آغاز می‌کنند. سال خورشیدی ایرانیان در اولین روز از ماه فروردین آغاز می‌شود. سال پیش رو، هزار و سیصد و نود و نهمین سال خورشیدی است. در این مقاله، اطلاعات دقیقی از سال 1399 در اختیار شما قرار خواهیم داد. (بهترین تقویم سال 99 را دانلود کنید! به همراه مناسبت‌ها و جزئیات)

لحظه تحویل سال 99 در ایران

لحظه تحویل سال 1399 هجری شمسی به ساعت رسمی جمهوری اسلامی ایران، ساعت 7 و 19 دقیقه و 37 ثانیه روز جمعه 1 فروردین سال 99 هجری شمسی است. در تقویم قمری این روز مصادف با 25 رجب سال 1441 هجری قمری و در تقویم میلادی برابر با 20 مارس 2020 میلادی است.

سال 99 چه سالی است؟ حیوان سال 99

در طالع‌بینی چینی برای هر سال، نام یک حیوان در نظر گرفته شده. در نامگذاری سا‌ل‌ها از نام 12 حیوان استفاده می‌شود، بنابراین بعد از هر 12 سال، نام سال‌ها تکرار خواهد شد. حیواناتی که در نامگذاری سال‌ها از آن‌ها استفاده شده به ترتیب، سگ، موش، گاو، ببر، گربه یا خرگوش، نهنگ یا اژدها، مار، اسب، گوسفند یا بز، میمون، مرغ یا خروس و خوک هستند. حیوان سال 99 موش است و این سال در طالع‌بینی چینی به نام سال موش، نامگذاری شده است. (تاریخ چهارشنبه سوری 98 چه روزی است؟ برای چهارشنبه سوری آماده شوید!)

خصوصیات متولدین سال موش

علاوه بر ماه تولد، سال تولد نیز می‌تواند در بعضی از خصوصیات اخلاقی، تاثیرگذار باشد. به طور مثال، اغلب متولدین سال موش، اجتماعی و خونگرم بوده و کارهای گروهی را ترجیح می‌دهند. البته متولد این سال، دوستان کمی دارد، زیرا شخصیتش در بیشتر موارد درونگرا است و در ایجاد ارتباط با دیگران، بسیار محتاط عمل می‌کند. متولدین سال موش ممکن است در ابتدا، بسیار میانه‌رو و جذاب به نظر بیایند؛ اما بهتر است برای شناخت آن‌ها زیاد عجله نکنید.

یک سفر ساده بسیاری از ویژگی‌های اخلاقی او را بر ملاء خواهد کرد. اگر با یک متولد سال موش همسفر شوید، خواهید دید او در عین حال که صبور و متعادل به نظر می‌رسد، چقدر می‌تواند خشن و تندخو شود. موش‌ها اگرچه به ظاهر خونسرد و آرامند اما نارضایتی، عصبانیت و غر زدن از ویژگی‌های تقریبا ثابت آن‌ها است.

افراد مشهور متولد سال موش

شکسپیر، راسین، جرج ساند، تولستوی، دوفو، ژول ورن، دوده، کاترین منسفلد، شارلوت برونته، آنتوان دو سنت اگزوپری و اوژن یونسکو از مشهورترین افراد متولد سال موش به شمار می‌روند.

رنگ سال 99

در ایران نیز مانند اکثر کشورهای جهان، رنگ سال بر اساس رنگی که در اواخر سال میلادی، توسط موسسه پنتون آمریکا انتخاب شده، تعیین می‌شود. در اواخر سال 2019 میلادی، موسسه پنتون، رنگ آبی کلاسیک را به عنوان رنگ سال 2020 میلادی انتخاب کرد. بنابراین، این رنگ زیبا، رنگ سال 99 در ایران محسوب می‌شود.

سال 99 سال کبیسه است

در تاریخ هجری شمسی یک سال 365 روز دارد. سال رسمی در ایران دوازده ماه دارد، ماه‌های اول تا ششم، 31 روز دارند و ماه‌های هفتم تا یازدهم سی روز هستند. ماه دوازدهم یا اسفند 29 روز دارد که هر 4 سال یک بار، یک روز به آن اضافه می‌شود. سالی که در آن ماه اسفند 30 روز داشته باشد، سال کبیسه نامیده می‌شود. اسفند 99، سی روز دارد.‌

تعطیلات رسمی سال 99‌

بدون احتساب روزهای جمعه، سال 99 حدودا 29 روز تعطیل رسمی دارد.

تعطیلات فروردین

1 فروردین: عید نوروز

2 فروردین: تعطیلات جشن نوروز

3 فروردین: تعطیلات جشن نوروز / مبعث رسول اکرم (ص)

4 فروردین: تعطیلات جشن نوروز

12 فروردین: روز جمهوری اسلامی ایران

13 فروردین: روز طبیعت، سیزده به در

20 فروردین: ولادت حضرت صاحب الزمان عجل تعالی فرجه و جشن نیمه شعبان

تعطیلات اردیبهشت

25 اردیبهشت: شهادت حضرت علی علیه السلام

تعطیلات خرداد

4 خرداد: عید سعید فطر

5 خرداد: تعطیل به مناسبت عید سعید فطر

14 خرداد: رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره)

15 خرداد: قیام مردمی 15 خرداد

28 خرداد: شهادت امام جعفر صادق علیه السلام

تعطیلات تیر

در ماه تیر هیچ تعطیل رسمی وجود ندارد.

تعطیلات مرداد

10 مرداد: عید سعید قربان

18 مرداد: عید سعید غدیر خم

تعطیلات شهریور

7 شهریور: تاسوعای حسینی

8 شهریور: عاشورای حسینی

تعطیلات مهر

16 مهر: اربعین حسینی

24 مهر: رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام

26 مهر: شهادت امام رضا علیه السلام

تعطیلات آبان

4 آبان: شهادت امام حسن عسکری علیه السلام

13 آبان: میلاد حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و ولادت امام جعفر صادق علیه السلام

تعطیلات آذر

در ماه آذر هیچ تعطیل رسمی وجود ندارد.

تعطیلات دی

27 دی: شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله‌علیها

تعطیلات بهمن

22 بهمن: روز پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سقوط نظام شاهنشاهی

تعطیلات اسفند

7 اسفند: ولادت حضرت علی علیه السلام و روز پدر

21 اسفند: مبعث حضرت رسول اکرم (ص)

29 اسفند: روز ملی شدن صنعت نفت ایران

30 اسفند: آخرین روز سال

نوشته های مشابه

‫72 نظرها

 1. ممنون از مطلب خوبتان .
  لطفاً یک مطلب هم در مورد کاردستی های مناسب عید نوروز بگذارید

 2. ⭐خــیــلی خــیــلی عالــی بــود⭐
  💖حتما این متن ها رو بخونید مطمئنم مطالب جدیدی درباره ی عید نوروز سال ۹۹ یاد می گیرید💖

 3. ⭐خــیــلی خــیــلی عــالــی بــود⭐
  💖حتما این متن رو بخونید مطمئنم مطالب جدیدی درباره ی عید نوروز سال ۹۹ یاد می گیرید💖

 4. باآرزوی سالی همراه با خیروبرکت وتلاش بیشتر همه هم وطنان برای سر بلندی کشورمون ایران،از همین جانوروزوسال نورا به همه هموطنان تبریک عرض می کنم.

 5. باآرزوی سالی همراه با خیروبرکت وتلاش بیشتر همه هموطنانم برای سر بلندی کشورمون ایران،از همینجابعنوان یه شهروند ایرانی ومسلمان نوروزو سال نورابه تمام ایرانیان تبریک عرض می کنم.

 6. باآرزوی سالی همراه با خیروبرکت وتلاش بیشتر همه هموطنانم برای سر بلندی کشورمون ایران،از همینجابعنوان یه شهروند ایرانی ومسلمان نوروزو سال نورابه تمام ایرانیان تبریک عرض می کنم و این راهم بایداضافه کنم که مطالب گردشگری ناباروازسراسرکشورمان ایران بسیارجالب وزیباست!

   1. مشکل جامعه ما اینکه ادم هایی مثل تو توش هستند تو خودت کی هستى واسه خودت احساس قدرت نکن 😒

  1. عالی بود هرسوالی داشتم جوابشودریافت کردم واینکه دوستان عزیز یکم باهم مهربونترباشین بدنیست بخدا وقتی میبینم ناراحت میشم

 7. وقتی که ساله 98 در وضیعت مرگ با کردنا هست عید نوروزی وجد نداره حالا فهمیدین😈😨😱😵😠😷😷😭👹👺👾👽💀👿🐭🐁🐀

  1. نه نفهمیدیم دلمون هم نمیخواد بفهمیم بعدشم اونى که باید بفهمه تویی که فعلا هم نمیفهمى فکرکنم نیاز به مترجم دارى تا هم بتونى خوب بنویسى هم خوب فکر کنى و هم خوب یفهمى پس تویی که نمیفهمى ما هممون بهتر از تو میفهمیم 😒

 8. سالی فردی که عیدنوروزش باروزجمعه اغازمی شود چه به ذهنتان می آید جمعه امام زمانی یا….!؟!

 9. ازاونجاکه درمورد ترتیب سالها بر اساس اسامی حیوانات نوشتید به بعد و نخوندم ، احتمالا بقیشم مث همون بیشتر سلیقه ای بوده 😂

 10. سلام.
  ترتیب نام حیوان سالها رو اشتباه نوشتید یک موردش رو
  سگ ، یازدهمی و قبل از خوک و بعد از مرغ است.
  موش، گاو، پلنگ ،خرگوش، نهنگ، مار ،
  اسب، گوسفند، میمون، مرغ، سگ ، خوک

 11. خواستم به بدبینه اتریسه بکم حالت خوب نیست مثل ادما کرونایی جواب میدی فک کنم کرونا گرفتی میتونی عوضش کنی کارینابگیر بدبین جان

 12. بیشعور میمیری یه خورده درست حرف بزنی اینقدر که ادعا کتاب خوندن داری اندازه چیز خر هم حالیت نیست جلبک
  با عرض معذرت خدمت بقیه دوستان سال نو رو به همه شما تبریک میگم امیدوارم امسال از سال قبل سال بهتری باشه سالم و سلامت باشید بازم شرمنده بالاخره باید تو این جامعه یه نفر پیدا شه که جلوی اینارو بگیره چارلز بوکوفسکی اینقدر ادعا نداشت که اینا اینقدر دارند
  به امید دیدار باز هم سال نو مبارک

 13. بسیاراطلاعات جامع وپرباری داره که بایه مرور این اطلاعات فکرمیکنم انچه که لازمه بطور خلاصه ازسال ۹۹ دستگیرمیشه ممنون عالیه

 14. دوهزارپانصد سال پیش میدونستند سیصد شصدپنج روز داریم اما نمیدونستند زمین گرده و دور خورشید میچرخه.و دور خودش.و هربارگردش یه شبانه روزه و یک دور چرخیدن دور خورشید یکساله….برای شکوفه زدن درختان ..سبز شدن گیاهان و روییدن گل ها وبرای گرم شدن دنیا و اغاز کشاورزی و رونق گرفتن جامعه جشن میگیرفتند..اسمش رووش هست …نوروز …یعنی روز ی نو از سال جدید ….شماها بگید کدومشو داریم تا دل خوش برا جشن نوروز باشیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن