طبیعت گردی

قطار انديمشک درود؛ سفر در میان زیبایی‌ها

سفر با قطار اندیمشک درود مانند رویاست. آیا شده تا به امروز، فکر کرده باشید که چگونه می توانید در تونل زمان سفر کنید و بکری صد سال پیش ایران زمین را در این سفر تجربه کنید. آیا شده آرزوی سفری بکر در دل کوه‌های زاگرس بختیاری را داشته باشید و ندانید چگونه این آرزوی خود را برآورده کنید؟ پس پیشنهاد می‌کنم سفری با قطار محلی درود اندیمشک بروید. سفری که از ایستگاه راه‌‌آهن تا قطارش، از مسافرانش تا کوهستان مارپیچش لحظه به لحظه سرشار از زیبایی، انرژی خاص و دقایق منحصربه فردی است به گونه‌ای که انگار در سادگی و طراوتی ناب قدم گذاشته‌اید.

قطار محلی درود اندیمشک از کجا می‌گذرد؟

قطار انديمشک درود

سفری خاطره‌انگیز از راه‌آهن زیبای درود به اندیمشک همراه با ایستگاه‌های اصلی و محلی زیاد، ایستگاه‌هایی که هر کدام جاذبه های خود را دارد. همسفر شدن با مردم با صفای ایل بختیاری ایران. ریل راه‌آهنی که کوه‌های زاگرس را می شکافد و ۱۲۰ تونل را رد می‌کند. سفری غیر قابل پیش بینی و غیر قابل برنامه ریزی، اما سرشار از صفا و صمیمیت همدلانه همسفران.

قطار انديمشک درود

قطار اندیمشک درود به دلیل عبور از کوه‌های زاگرس و وجود رودخانه سزار، بختیاری و دز یکی از زیباترین خطوط راه‌آهنی است که در سال ۱۳۰۸ به دست رضا شاه در اندیمشک گشوده شد. ساخت این خط آهن پنج سال به طول انجامید و به دلیل کوهستانی بودن مسیر و صعب‌العبور بودن آن، از ۱۲۰ تونل و پل‌های بسیاری می‌گذرد.

قطار انديمشک درود

این خط آهن در مسیر خود از دره‌های عمیق، کوه‌های زیبایی چون قارون و مسیرهایی زیبا و بکر و طبیعتی دل‌انگیز می‌گذرد که دیدن آنها هر بیننده‌ای را به وجد می‌آورد. این خط آهن بسیار زیبا، هر ایستگاهش طبیعتی منحصربه فرد و جاذبه‌ای خاص خودش را دارد.

ایستگاه‌هایی چون بیشه، چم‌چید، تنگه پنج، تنگه هفت، تله زنگ، چم سنگر . یکی از جاذبه‌های زیبای این قطار وجود ایستگاه‌های محلی است که علاوه بر ایستگاه‌های اصلی در مسیر وجود دارد و به همین دلیل به آن، قطار محلی می‌گویند.

بهترین زمان سفر با قطار اندیمشک درود

قطار انديمشک درود

بهترین زمان سفر با قطار اندیمشک درود، تعطیلات نوروز است. به دلیل بکربودن، صعب‌العبور بودن و ماشین خور نبودن اکثر مسیر، مردم این مناطق برای دید و بازدید عید از این قطار برای رسیدن به مقصدشان استفاده می‌کنند.

می‌توانید در این ایام با همسفر شدن با این مردم زیبادل بختیاری که صمیمیت گفتار و رفتارشان حاکی از بکربودن منطقه شان است در تونل زمان حرکت کنید و در تلالو چشمان زیبای کودکان و تاب گیسوی دخترکان بختیاری لحظاتی را در مسیر غرق شوید و زندگی را زیبا ببینید.

قطار انديمشک درود

برای سفر با قطار اندیمشک درود به شهرستان درود واقع در استان لرستان رفته و از ایستگاه راه‌آهن این شهر می‌توانید سفر خود را آغاز کنید. سفری که چهارچوب خاصی ندارد.

این قطار از منطقه‌هایی زیبا و بکر می‌گذرد. برای همین می‌توانید هر ایستگاه که خواستید پیاده شوید و یک روز یا نیم روز را در مناطق اطراف‌اش سپری کنید. حتی چنانچه اهل پیاده‌روی هستید می‌توانید چندین ایستگاه را پیاده طی کنید.

قطار انديمشک درود

عکس‌ها: ستایش ظهیری

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن