فرهنگ و هنر

عمارت روبرو تهران؛ خانه‌ای برای کشف هنرمندان جدید

فهرست مطالب

عمارت روبرو یک خانه در انتهای یک کوچه بن بست به اسم کیانپور در ضلع شمال شرق چهار راه ولیعصر است که با اسم خاصش هر ذهنی را به خود درگیر می‌کند. یکی از چیزهایی که پرسه زدن‌های خیابانی رو جذاب می‌کند کشف کافه‌ها و گالری‌هایی است که کمتر دیده می‌شوند. کافه‌هایی که دنج هستند و خلوت و همین خیلی معروف نشدن‌شان کیفیت‌شان را بالا نگه داشته است.

چرا عمارت روبرو؟

شاید این سوال باشد که چرا به این عمارت، عمارت روبرو می‌گویند؟ پاسخ ساده‌تر از آن است که فکرش را می‌کنید. زیرا دقیقا روبروی تئاتر شهر واقع شده است.

آدرس عمارت روبرو

اگر از چهارراه ولیعصر به سمت شمال حرکت کنید، بعد از صد قدم از انتهای اولین پاساژ می‌توان به همین عمارت روبرو رسید. در ابتدا این عمارت متعلق به سرهنگ کیانپور بوده که اسم بن بست کیانپور هم  از نام او گرفته شده است. بعد از مرگ او خانه‌اش تبدیل به مکانی برای ترویج فرهنگ و هنر شده است.

این امر نیز چندان بی‌راه نیست؛ زیرا سرهنگ کیان‌پور در زمان حیاتش به هنر علاقه وافری داشته است. برای رفتن به این عمارت می‌شود از هر وسیله نقلیه‌ای به جز وسیله نقلیه شخصی استفاده کرد. از اتوبوس، مترو و تاکسی گرفته تا پیاده‌روی در طول خیابان زیبای ولیعصر.

آدرس عمارت روبرو، تهران، خیابان انقلاب (شرق به غرب)، نرسیده به چهارراه ولیعصر، جنب بانک شهر، بن بست کیانپور، پلاک ۷ است.

نمای آجر سه سانتی عمارت، نیمی سنگریزه و نیمی سنگ فرش بودن زمین حیاط این عمارت، کتاب فروشی شیشه‌ای، گالری آثار هنری، کافه، پلتفرم همگی از امکانات به روز شده این عمارت هستند. عمارت روبرو با آغوشی باز از هنرمندان جوانی که حرف جدیدی در زمینه هنرهای تجسمی دارند استقبال می‌کند.

عمارت روبرو در واقع پلی برای برقراری ارتباط و معرفی هنرمندان جدید به عرصه هنر و جامعه است. برگزاری ورکشاپ‌های گروهی، مستر کلاس، سینما روباز برای نمایش فیلم‌های ماندگار به صورت رایگان از جمله فعالیت‌های فرهنگی این عمارت هستند.

اگر به صفحه اینستاگرام  یا وب‌سایت عمارت سر بزنید از رویدادهایی هم چون تئاترهای دانشجویی، اجرای موسیقی، نمایشگاه هنرهای تجسمی با خبر خواهید شد.

کافه عمارت روبرو با منویی متنوع و پر از انتخاب، شما را وسوسه می‌کند تا ساعت‌ها در حیاط عمارت بنشینید و گرم گفتگو شوید. در این کافه با تفاوت قیمت مواجه نخواهید شد. چرا که سطح قیمت‌های متوسط کافه مناسب هر جیب و بودجه‌ای است.

کتابفروشی عمارت روبرو که به راهروی کتاب معروف است، فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی را ترویج می‌کند. در نهایت اگر از خانه‌های بازسازی شده، بکر و ناشناخته لذت می‌برید، راه‌تان را به سمت این عمارت کج کنید و با معرفی این عمارت به دوستان‌تان آنها را خوشحال و شگفت‌زده کنید.

این عمارت با هر سلیقه‌ای هماهنگی دارد و شما را به سال های دور می‌برد و در عین حال خاطرات جدیدی را رقم می‌زند.

ده‌ها عمارت قدیمی در تهران هستند که مانند عمارت روبرو فضایی برای نشستن و وقت گذرانی با دوستان دارند. شما کدام عمارت تهران را می‌شناسید؟

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. سلام بسیارعالی است.امیدوارم بتوانم بانابروهمکاری صمیمانه داشته باشم.

  2. استادعلیرضایونس زاده حقیقی لیسانس هنرهای تجسمی گرایش مجسمه سازی نویسنده شاعرپژوهشگرپایه گذارجشنواره شعرفجر روزنامه نگا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن