شکم گردی

شکم گردی در خیابان وحدت اسلامی

خیابان وحدت اسلامی از میدان حسن آباد رو به پائین شروع می‌شود. بعد از پل چهارراه ابوسعید با سِیلی از مغازه‌های مربوط به شکم‌گردی مواجه می‌شوید. مغازه‌های رنگارنگی که با نگاه کردن به هر کدام از آنها شوق فعل خوردن تحریک می‌شود. اولین مغازه‌ بعد از پل ابوسعید و قبل از خیابان فرهنگ، فست‌فودی است به نام رویایی. رویایی برای تهیه گوشت‌های پیتزای خود از گوشت تازه‌ با خرید روزانه استفاده می‌کند.

شکم گردی در خیابان وحدت اسلامی

جالب است بدانید که پیتزاهای اینجا سوسیس و کالباس ندارند. فقط در چند مورد از بیکن آن‌هم با گوشت ۹۸% استفاده می‌شود. رویایی را در قیاس با سایر فست‌فودهای سطح شهر می‌توان از معدود فست‌فودهای سالم‌ شهر نامید که صاحب آن با دلسوزی و جوانمردی پیتزایی خاص حتی در طعم ارائه می‌کند. پیتزایی که با یکبار خوردن مخاطب را تبدیل به مشتری دائم می‌کند که این مطلب خود بیانگر کیفیت بالا و توجه خاص به مشتری است.

تا چندی قبل رویایی اصلاً از سوسیس و کالباس استفاده نمی‌کرد که متأسفانه به تازگی اینها در منوی غذایی او دیده می‌شود.  شما برای تهیه غذای سالم‌تر می‌توانید از داخل منو غذاهایی را انتخاب کنید که مثلاً از بیکن ۹۸% در آن استفاده می‌شود.

توفیر معجون میکس شده و نشده

شکم گردی در خیابان وحدت اسلامی

اما بعد از صرف یک فست‌فود رویایی بد نیست برای هضم غذا رو به پائین قدم بزنید تا معنای حقیقی شکم گردی را بهتر درک کنید. شیرموز و معجون فروشی‌هایی که هرکدام سبک خاصی برای تولید محصول‌شان دارند.

یکی مثل معجون بابا کوهی معجون‌های میکس نشده‌ای می‌فروشد که مزه‌ی گردو و پسته‌اش زیر خرت‌خرت‌‌های دندان حس می‌شود و یکی مثل علی‌بابا که بیست‌ رقم خوردنی را با هم ترکیب می‌کند تا به محصول نهایی برسد.

اما هرکدام از اینها لذت خاص خود برای تجربه کردن را دارد. اگر می‌خواهی دقیقاً حس‌ کنی چه می‌خوری سراغ دیگر معجون فروشی‌ها بروید در غیر این‌صورت همین معجون علی‌بابا بد نیست.

علی‌بابا تازگی‌ها از محصول جدیدی به نام بانالیت رونمایی کرده که به گفته‌ فروشنده‌اش طعم همان شیرموزهای سنتی و قدیمی که شیرموز فروشی‌های سنتی می‌فروختند و کلی با آنها خاطره داریم را می‌دهد. هرچند که من خیلی ارتباط نگرفتم.

فرآورده‌های خلاق از کباب و جگر در خیابان وحدت اسلامی

شکم گردی در خیابان وحدت اسلامی

اما اگر هنوز چیزی نخورده‌اید بهتر است دست نگه‌ دارید زیرا می‌خواهم محصولاتی را به شما معرفی کنم که شاید هنوز تجربه‌ حتی شنیدن نام آن‌ها را هم ندارید. خیابان وحدت اسلامی را پائین تر بیایید تا به کبابی‌ها برسید. کبابی‌هایی که طعم خاص کباب ناب با نان تازه طبخ شده و سبزی تازه‌شان آدم سیر را سر اشتها می‌آورد. اما وقتی به منوی نصب شده روی دیوار نگاه می‌کنید، ممکن است با عناوین ناآشنایی برخورد کنید.

عناوینی مانند جگرپیچ، کوهان و … که نام‌های دیگرش را در خاطر ندارم اما می‌دانم که برخی از آنها ترکیبی هستند از چند نوع گوشت. مثلاً جوجه کبابی که اطرافش را جگر احاطه‌کرده یا جگرپیچ که جگری است که دور آن یک‌ لایه چربی دارد و ترکیبات دیگری به این شکل که یک‌ بار امتحان‌ آن خالی از لطف نیست.

بستنی نوستالژیک

شکم گردی در خیابان وحدت اسلامی

پیشنهاد می‌کنم خیابان وحدت اسلامی را پائین‌تر بیائید. چلوکبابی رفتاری را اکثر مردم قدیمی منطقه می‌شناسند. یک چلوکبابی بسیار معروف و صاحب نام که مشتری مداری بسیار بالایی دارد اما مقصد ما اینجا نیست.

بازهم پائین‌تر بیائید تا به بستنی سنتی فروشی‌ها برسید. معروف‌ترین‌ آنها که زبانزد است بستنی ماه‌ نو نام دارد. ماه‌ نو نگارنده را یاد خاطرات کودکی می‌اندازد. همیشه با مادرم به آنجا می‌رفتیم و مخلوط سفارش می‌دادیم. مخلوط یعنی مخلوطی از بستنی و فالوده. مادرم هم وقتی بچه بود مثل من با مادرش به آنجا می‌رفتند. البته تازگی‌ها نام اینجا دیگر ماه‌ نو نیست ولی روی تابلوی جدید مغازه عنوان ماه‌ نوی سابق خودنمایی می‌کند.

از همه‌ اینها که بگذریم ایستگاه تصفیه خون یک پیشنهاد خیلی خاص است. اگر دوست دارید فشارتان بالا و پائین شود و حالتان جا بیاید.

عکس‌ها: مجید حسینی نصر

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن