اینفلوئنسرهای اینستاگرام

سلبریتی به چه معناست و سلبریتی ها چه کسانی هستند؟

واژه‌ سلبریتی (Celebrity) در انگلیسی به معنای شهرت و محبوبیت است و به طور کلی واژه‌ سلبریتی برای افراد مشهور به کار می‌رود، از بازیگران و مدل‌های موفق گرفته تا افرادی که در هر یک از زمینه‌های موسیقی، ورزش، هنر، سیاست، ادبیات، مذهب و … فعالیت می‌کنند.

این روزها، سلبریتی برای ستارگان شبکه‌های اجتماعی هم به کار برده می‌شود، ستارگانی که حتی زندگی خصوصی‌شان را دیگران دنبال می‌کنند و با رفتارهای‌شان قادر به تغییر افکار مردم هستند.

واژه سلبریتی در توصیف افرادی به کار برده می‌شود که به هر دلیلی سوژه‌ رسانه‌ها شده‌اند و اخبار زندگی و فعالیت روزمره‌شان را میلیون‌ها نفر دنبال می‌کنند و همین اتفاق برای‌شان شهرت و ثروت بسیاری به دنبال دارد.

در گذشته و در نبود رسانه‌ها، این حجم از افتخار و توجه نصیب کسانی می‌شد که استعداد‌های به خصوصی داشتند و در زمینه‌های هنری، ورزشی، ادبی و دیگر زمینه‌ها موفق بودند یا در خدمت به مردم به نوعی قهرمانان کشورشان محسوب می‌شدند و در بین اطرافیان محبوبیت داشتند. اما امروزه با وجود رسانه‌ها هر چیزی می‌تواند سیل توجه مردم را برای‌تان به ارمغان بیاورد و شما را به اوج توجه بکشاند.

نقش رسانه‌ها در به شهرت رساندن افراد چیست؟

سلبریتی‌ها معروفیت‌شان را مدیون رسانه‌ها هستند. رسانه‌ها با شناساندن ستارگان به مردم مخاطبان بیشتری جذب می‌‌کنند و ستارگان که سوژه‌ رسانه‌ها هستند هم به شهرت بیشتری می‌رسند.

راه‌های سلبریتی شدنراه های سلبریتی شدن

ستاره شدن در دنیای امروز می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد؛ بعضی وقت‌ها این شهرت آنقدر ناگهانی اتفاق می‌افتد که خود آن شخص از سلبریتی شدنش متعجب می‌شود و می‌گوید نمی‌دانسته که فلان کار باعث مشهور شدنش شده و ناخواسته این اتفاق افتاده‌ است.

موفقیت و برتری در هر زمینه‌ای می‌تواند زندگی‌تان را برای میلیون‌ها نفر جالب کند و باعث شود کنجکاو باشند بدانند الان چه می‌کنید، چطور لباس می‌پوشید و چه چیزی باعث موفقیت‌تان شده و هزاران سوال دیگر که طرفداران از سلبریتی‌ها می‌پرسند و جوابش را از رسانه‌ها می‌خواهند!

ثروت یکی دیگر از راه‌های موثر در به شهرت رسیدن افراد است؛ افرادی که بدون داشتن هیچ مهارتی توجه میلیون‌ها مخاطب را به زندگی‌های تجملاتی و به اصطلاح لوکس‌شان جلب می‌کنند و از این طریق به ثروت و شهرت بیشتری می‌رسند.

بازیگری در سینما و تلویزیون  هم یکی از مهم‌ترین راه‌های ستاره شدن است؛ امروزه مردم به نوعی ستارگان سینما  را می‌پرستند و بیش از هر خبر دیگری ماجراهای زندگی خصوصی آن‌ها را دنبال می‌کنند. این ستاره‌های تاثیرگذار، با جزئی‌ترین رفتارشان تغییرات بزرگی در جامعه ایجاد می‌کنند.

همان‌طور که گفتیم شهرت علت‌های زیادی دارد و بسیار هستند ستارگانی که با خاطر قیافه، ظاهر و کارهای عجیب و غریب‌شان توجه ما را جلب می‌کنند یا حتی کسانی که تصاویر حیوان خانگی عجیب‌شان صفحه کاربری‌شان را پر کرده و حیوان بیچاره با اینکه نمی‌داند ولی حسابی طرفدار دارد!

درآمد سلبریتی های اینستاگرامدرآمد اینفلوئنسرهای اینستاگرام

سلبریتی‌ها در حوزه‌های مختلفی فعالیت و درآمد دارند؛ هرچه این فعالیت‌ها توجه مخاطبان بیشتری را جلب کند درآمد آن‌ها بیشتر خواهد شد.

سلبریتی‌های اینستاگرام

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که باعث شده کابرانش دست به هر کاری برای شهرت در این دنیای تصویری بزنند. سلبریتی‌های اینستاگرام افرادی هستند که با صورت‌های عجیب و غریب که حاصل چندین جراحی پلاستیک پی در پی است توجه مخاطبان را به خود جلب کرده‌اند و هر روز با به نمایش گذاشتن پست‌های عجیب‌تر از روز قبل مخاطبان بیشتری جذب می‌کنند یا به اصطلاح شاخ‌تر می‌شوند!

درآمد چند ده میلیونی سلبریتی‌ها از اینستاگرام و تلگرام

یکی از اتفاق‌هایی که امروزه حسابی خبر ساز شده درآمد چند ده میلیونی سلبریتی‌ها از اینستاگرام و تلگرام است؛ شاید به نظر برسد که سلبریتی‌های سینما و تلویزیون فقط با قرارداد فیلم و سریال کسب درآمد می‌کنند اما این روزها رسانه‌هایی مانند شبکه‌های اجتماعی بی شک درآمد سلبریتی‌ها را نجومی کرده‌ است.

اینستاگرام برای مخاطبان یکی از اعتیاد آور‌ترین و برای سلبریتی‌ها یکی از پول ساز‌ترین شبکه‌های جهان است؛ مخاطبان این برنامه‌ محبوب هر روز و هر ثانیه بیشتر و بیشتر می‌شوند و با نگاه‌های‌شان درآمد بالاتری به سلبریتی‌ها می‌دهند. اگر فکر می‌کنید صفحه‌ سلبریتی مورد علاقه‌تان هر روز اتفاقی پست می‌گذارد یا اینکه تبلیغ دائمی فلان برند در صفحه‌اش به علت علاقه شخصی  است و واقعا برند مورد نظر را دوست دارد، سخت در اشتباه هستید!

به گزارش ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران) سلبریتی‌های ایرانی، برای ارسال هر پست در اینستاگرام ۱۵ تا ۳۵ میلیون تومان و برای ارسال هر پست در تلگرام ۱۰ میلیون دریافت می‌کنند!

بالاترین درآمد‌ها در اینستاگرام مطمئنا به پیج‌هایی می‌رسد که بیشترین فالور‌ها را دارند و در نتیجه بیشترین توجه را به خود و پست‌های روزمره‌شان جلب کرده‌اند؛ توجه بیشتر و درآمد بالاتر یکی از معمول‌ترین معادلات در دنیای مجازی است.

یکی دیگر از راه‌های کسب درآمد برای سلبریتی‌ها از راه شهرت‌شان، حضور در مراسم‌ها و جشنواره‌هاست؛ سلبریتی‌ها بسته به محبوبیت‌شان  قیمت را هرچقدر که بخواهند بالا می‌برند.

دستمزد حضور خوانندگان و بازیگران در مراسم‌ها از ساعتی حدود ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود و بالا می‌رود.

رکورد بالاترین درآمد از پست‌های اینستاگرام به سلنا گومز، خواننده مشهور آمریکایی تعلق دارد؛ صفحه شخصی سلنا گومز با داشتن ۱۴۰ میلیون فالوور در اینستاگرام، پس از صفحه رسمی اینستاگرام بیشترین فالور  را دارد! گومز هر پست خود را تقریبا ۶۰۰ هزار دلار می‌فروشد!

ثروتمندترین سلبریتی‌های جهان

مجله فوربز هر سال لیستی از پردرآمد‌ترین سلبریتی‌های جهان معرفی می کند که درآمد‌های نجومی این ستارگان واقعا تعجب آور است، در ادامه معروف‌ترین و پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان را معرفی خواهیم کرد.

استیون اسپیلبرگ

اسپیلبرگ با ثروت ۳٫۷ بیلیون دلاری یکی از ثروتمندترین و با داشتن ۳ جایزه اسکار یکی از موفق‌ترین کارگردانان تاریخ سینما به شمار می‌رود؛ مجموع فروش فیلم‌های او تاکنون به رقم چشم‌گیر ۸٫۵ بیلیون دلار رسیده است! اگر کمی هم اهل فیلم و سینما باشید حتما آثار او را دیده‌اید. از آثار بی نظیر او می‌توان به آرواره‌ها (۱۹۷۵)، ئی.‌تی. موجود فرازمینی (۱۹۸۲)، پارک ژوراسیک (۱۹۹۳)، نجات سرباز رایان (۱۹۹۸) و فهرست شیندلر (۱۹۹۳) اشاره کرد.

به گزارش نشریه اقتصادی فوربز، اسپیلبرگ در سال ۲۰۰۷ به عنوان دهمین فرد مشهور قدرتمند جهان معرفی شد و در سال ۲۰۱۲ بازپخش فیلم «ئی.‌تی.، موجود فرازمینی» به مناسبت سی‌امین سالگرد ساخت آن، وی را در رده دوم پردرآمد‌ترین چهره‌های سرشناس جهان قرار داد.

اپرا وینفری

اپرا وینفری تهیه کننده، مجری و هنرپیشه آمریکایی آفریقایی تبار است که با داشتن ثروت ۳٫۲ بیلیون دلاری در رتبه دوم این لیست قرار دارد. وینفری قدرتمند‌ترین و موفق‌ترین مجری زن در تمام دنیاست؛ او برای مدتی هم تنها میلیاردر سیاه پوست جهان بوده است.گفتنی است که اپرا وینفری، در لیست ۴۵ فرد قدرتمند جهان قرار دارد و در میان مردم آمریکا از چنان نفوذی برخوردار است که در زمان انتخابات ریاست جمهوری اوباما، با حمایت‌های خود اوباما را به موفقیت رساند!

او در فعالیت‌های گوناگونی شرکت داشته است که موفق‌ترین‌شان «برنامه تلویزیونی اپرا» است. این برنامه که از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۱ پخش می‌شد و موثرترین و محبوب‌ترین برنامه گفت‌وگو در تاریخ تلویزیون ایالات متحده آمریکا به شمار می رود به او «لقب ملکه میزگرد روزها»را داد. او همچنین برنده جایزه اسکار برای ایفای نقش مکمل در فیلم رنگ ارغوان به کارگردانی استیون اسپیلبرگ و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا است.

از دیگر فعالیت‌های اپرا وینفری می‌توان به پخش برنامه زنده باشگاه کتاب‌خوانان یا باشگاه کتاب اپرا اشاره کرد. در این باشگاه که کتاب‌هایی را به مردم معرفی می‌کرد، حدود دو میلیون نفر عضویت داشتند و فعالیت می‌کردند. جالب است بدانید اپرا با حمایت و معرفی کتاب آناکارنینا اثر تولستوی در برنامه‌اش به عنوان بهترین عاشقانه‌های تاریخ، این رمان را به پر فروش‌ترین کتاب سال تبدیل کرد.

در کارنامه اپرا کار‌های بشردوستانه هم کم نیستند که او را به بزرگترین خیر و نیکوکار سیاه پوست آمریکایی در تاریخ آمریکا تبدیل کرده است. او موسسه خیریه اپرا را با هدف آموزش و تامین سلامت و رفاه زنان و کودکان فقیر در سراسر دنیا تاسیس کرده است. او در این موسسه خیریه میلیون‌ها دلار را صرف بهبود آموزش دانش آموزان، اعطای بورسیه تحصیلی، تلاش‌های بشر دوستانه و اهدا و تامین غذا و لباس به بچه‌های آفریقایی می‌کند.

پل مک‌کارتنی

پل مک‌کارتنی خواننده و آهنگساز موسیقی راک انگلیسی و عضو گروه بی نظیر بیتلز، با دریافت ۶۰ لوح طلایی از برترین و محبوب‌ترین آهنگ سازان موسیقی راک دهه بیستم میلادی است، او با ثروت ۱٫۲ میلیارد دلاری در رتبه سومین سلبریتی ثروتمند جهان قرار دارد. نام مک‌کارتنی به عنوان موفق‌ترین موسیقی‌دان و ترانه‌سرا در کتاب‌های رکوردهای جهانی گینس ثبت شده و علتش چیزی نیست جز فروش صد میلیونی نسخه‌های  تک آهنگ‌هایش و محبوبیت جهانی این آهنگساز راک.

مک‌کارتنی و جان لئون از اعضای اصلی گروه بیتلز بودند که همکاری‌شان موفقیت‌آمیزترین و تاثیرگذارترین همکاری تاریخ به شمار می‌رود؛ این همکاری بی‌همتا آهنگ‌های بی نظیری هم چون دیروز(۱۹۶۵) و النور ریگبی (۱۹۶۶) را در دنیای موسیقی راک متولد کرد.

وی بعد از ترک گروه بیتلز اولین آلبوم انفرادی‌اش را در سال ۱۹۷۰ منتشر کرد، این آلبوم موفق یکی از پرفروش‌ترین اثر‌های سال شد. او به جز فعالیت در دنیای موسیقی، یک نقاش و هنر پیشه محبوب است و همچنین حامی حقوق حیوانات، انگلیسی‌ها به او لقب شوالیه را داده‌اند.

جی.کی. رولینگ

جی کی رولینگ، نویسنده بریتانیایی است که یکی از پرطرف‌ترین و محبوب‌ترین نویسندگان جهان به شمار می‌رود. وی با انتشار کتاب هری پاتر  در سال۱۹۹۷ مردم جهان را شیفته آثار خود کرد. حمایت طرفداران پروپاقرص هری پاتر هم از همان ۲۰ سال پیش با انتشار اولین کتاب شروع شد و هنوز هم که هنوز است ادامه دارد. جدید‌ترین کتاب رولینگ به نام “هری پاتر و فرزند نفرین شده” در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و حدود ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشت.

رولینگ جز نوشتن فیلنامه‌های هری پاتر، تهیه کنندگی این مجموعه فیلم را نیز بر عهده داشته و دارد. جالب است بدانید وی نوشتن را با گوش کردن یکی از کنسرت‌های چایکوفسکی (آهنگساز سرشناس روسی) آغاز کرد. رولینگ اتفاقات بسیار ناگواری را در زندگی چشیده ‌است که باعث شد در دوره‌ای از زندگی‌اش دچار افسردگی شدید شود و حتی دست به خودکشی هم بزند. رولینگ یکی از مشهور‌ترین ثروتمندانی است که کارهای بشر دوستانه‌اش تمامی ندارد.

جی زی

شان کوری کارتر که با نام جی زی فعالیت می‌کند، رپر و تاجر آمریکایی است که داشتن ۲۱ جایزه گرمی او را به دومین هنرمند ثروتمند هیپ‌هاپ و یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین رپرهای آمریکا تبدیل کرده است. ام.تی.وی.  هم در سال ۲۰۰۶ لقب برترین رپر طول تاریخ را به جی زی داد. تا به حال بیشتر از ۱۰۰ میلیون نسخه از آهنگ‌های این رپر موفق به فروش رفته است، جی‌ زی با داشتن ۱۳ آلبوم دارای بیشترین تعداد آلبوم‌های شماره یک در بیلبورد ۲۰۰ است.

علت شهرت زیاد جی‌ زی به جز موفقیت در حوزه تجارت و موسیقی‌، به خاطر انتشار اثرهای نزاع گونه با دیگر رپرها هم هست. او همچنین به عنوان پنجمین خواننده مرد، چهارمین رپر برتر بعد از امینم، نلی و فیفتی و ۸۸مین هنرمند عالی تاریخ شناخته می‌شود. جالب است بدانید جی زی در آوریل ۲۰۰۸ با بیانسه، خواننده زن معروف این لیست ازدواج کرده است.

شان کامز (دیدی)

شان کامز با ثروت ۱۳۰ میلیون دلاری در ابتدای لیست پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان قرار دارد. تور جهانی کامز با نام Bad Boy Family Reunion Tour و فروش فوق‌العاده لباس‌هایش او را به این ثروت کلان رسانده است. شان کامز برنده ۳ جایزه‌ گرمی و ۲ جایزه ام.تی.وی. است.

مدونا

مدونا خواننده، ترانه سرا و کارآفرین آمریکایی است که از او به عنوان «ملکه پاپ» یاد می‌شود، او با ثروت ۸۰۰ میلیارد دلاری در هشتمین جایگاه لیست پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان قرار دارد. مدونا دارای هفت جایزه گرمی و دو جایزه گلدن گلوب است و آلبوم‌هایش تا کنون ۳۰۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروش داشته است؛ مدونا را پرفروش‌ترین آثار قرن بیستم می‌دانند که او را به موفق‌ترین هنرمند راک زن تبدیل کرده است.

بیانسه

رتبه‌ دوم پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان به بیانسه، خواننده و آهنگ‌ساز مشهور آمریکایی تعلق دارد. بیانسه این رتبه را با انتشار آلبوم Lemonade، برگزاری تور‌های جهانی و کسب درآمد ۱۰۵ میلیون دلاری به دست آورده است. بیانسه برنده ۲۲ جایزه گرمی است و آلبوم‌های او جزء پر فروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی تمام تاریخ هستند.

دریک

دریک خواننده و رپر کانادایی است که در سال ۲۰۱۷ با کسب ثروت ۹۴ میلیون دلاری خود را به رتبه چهارم لیست پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان رسانده ‌است. او ثروت خود را به جز محبوبیت آهنگ‌هایش مدیون تورهای جهانی و همکاری با کمپانی‌های اپل و نایک است. اولین آلبوم او در سال ۲۰۱۰ منتشر شد و مقام اول بیلبورد۲۰۰ را به دست آورد؛ دریک به عنوان بهترین خواننده سیاه پوست کانادایی شناخته می‌شود.

کریستیانو رونالدو

کریستیانو رونالدو از آن ستاره‌هایی است که حتی کسانی که طرفدار فوتبال نیستند هم نام او را شنیده‌اند. او با داشتن ۵ توپ طلا، به جز ستاره‌ دنیای فوتبال ستاره‌ دنیای مجازی و جهان هم هست. رونالدو با داشتن ۱۳۹ میلیون فالوور در اینستاگرام بعد از سلنا گومز بیشترین فالور را دارد و صفحه شخصی‌اش در رتبه سوم پیج‌های پرطرفدار اینستاگرام قرار دارد.

درآمد ۹۳ میلیون دلاری رونالدو او را به نفر پنجم لیست پولدار‌ترین سلبریتی‌های جهان رسانده است. او  به جز قرارداد‌های گران قیمت با باشگاه‌های معروف از همکاری گسترده‌ با برند نایک هم درآمد‌های چشمگیری کسب می‌کند. البته رونالدو برند کفش، عطر و مجموعه هتل‌هایی هم دارد که درآمدشان روز به روز بیشتر می‌شود.

رونالدو امسال با قراردادی به ارزش ۱۱۲ میلیون دلار به یوونتوس پیوست و از رئال مادرید جدا شد، این قرارداد او را به گران قیمت‌ترین بازیکن بالای ۳۰ سال تبدیل کرده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *