ماجراجویی

سرزمین موج های خروشان مشهد؛ بهترین پارک‌ آبی شهر

وقتی دلت می‌خواهد هیجان جدیدی را تحربه کنی هیجانی که کمی سطح آدرنالین خونت را افزایش دهد و باعث شود از یکنواختی روزهای عادی دور شوی، یا وقتی به سفر رفتی، سفری زیارتی ولی دلت می‌خواهد در کنار چشیدن لذت زیارت طعم هیجان را هم تجربه کنی، می‌توانی یک روز را به رفتن به پارک آبی مشهد اختصاص دهی.

در سرزمین موج های خروشان مشهد چه باید کنیم؟

دو تا از اولین‌های آن در مشهد قرار دارد که یکی از آنها سرزمین موج‌های خروشان است.وارد که می‌شوی وسایلت را بازرسی می‌کنند تا چیز ممنوعه‌ای به همراه نداشته باشی. قبل‌تر باید گوشی همراهت را تحویل بدهی. بعد از بازرسی وسایل و بازرسی بدنی، کلید کمدت را تحویل می‌گیری، کمدت را پیدا می‌کنی و لباسهایت را عوض میکنی. تن و بدنت را خیس می‌کنی از حوضچه کلر می‌گذری و با گذشتن از چند پله وارد دنیای جدیدی می‌شوی. دنیایی پر از رنگ و البته پر از هیاهو و هیجان.

در نگاه اول هیجان زده می‌شوی که با کدام وسیله شروع کنی، توصیه می‌کنم با سرسره یو شروع کنید.سرسره U شکلی که برای رسیدن به آن باید از چند پله بالا بروید.فراموش نکنید راجع به همراه بردن تیوپ برای هر سرسره از مسئول مربوطه سوال کنید.از پله‌ها که تعدادشان کم هم نیست بالا می‌روید، توی صف می‌ایستید و وقتی نوبت به شما رسید با همراهتان روی تیوپ قرار می‌گیرید، با ضربه‌ای که به تیوپ شما وارد می‌شود از سرسره بلندی به پایین سر می‌خورید و از سمت دیگر سرسره بالا می‌روید. با سر خوردن از روی سرسره توی دلتان خالی می‌شود و احتمالا ناخوداگاه جیغ میکشید. از سمت دیگر سرسره سر می‌خورید و از کنار ان خارج می‌شوید. بعد از این تجربه هیجان‌انگیز دیگر بی توجه به تعداد زیاد پله‌ها سریع‌تر از پله‌ها بالا می‌روید تا وسیله دیگری را امتحان کنید.

تجربه‌ای متفاوت در سرزمین موج های خروشان مشهد

این بار به سراغ چاله فضایی بروید. به تیوپ احتیاج ندارید، باید از تشک‌های کوچکی که شبیه مت یوگاست استفاده کنید. بر روی تشک قرار می‌گیرید.دستها را روی پاها می‌گذارید و ناگهان داخل لوله‌ای تاریک سر می‌خورید، تازه دارید به تاریکی عادت می‌کنید که وارد فضای بزرگی می‌شوید که واقعا شبیه چاله‌ای بزرگ است. روی دیواره ان سر می‌خورید، اگر سرعت سرخوردنتان به حد کافی زیاد نباشد، نگران نباشید یک نفر انجا هست تا کمکتان کند. دوباره وارد لوله‌ای دیگر می‌شوید و این بار به چاله کوچکتری می‌افتید، روی دیواره آن سر می‌خورید و از سوراخ پایین لوله به استخری که زیر ان قرار دارد پرتاب می‌شوید. اگر شنا بلد نیستید بازهم نگران نباشید، نجات غریق شما را از آب میگیرد و به خارج از استخر میبرد.

حالا باید حسابی سطح  آدرنالینتان بالا رفته باشد، می‌توانید برای پایین آوردن ضربان قلبتان و کمی استراحت به سراغ سرسره‌های معمولی تر بروید. سرسره‌هایی که بدون هیجان نیستند ولی کمک می‌کنند تا کمی ضربانتان کنترل شود. ولی اگر فکر می‌کنید به‌ اینکار احتیاجی نیست و می خواهید هیجان بیشتری را تجربه کنید سقوط آزاد مخصوص شماست.

باز هم از پله‌ها بالا بروید، شاید بیشتر از قبل. معمولا این قسمت خلوت‌تر است. مسئولی آنجاست که راجع به شرایط وسیله برایتان توضیح می‌دهد شاید پشیمان شوید. اگر پشیمان نشدید روی وسیله قرار می‌گیرید. صفحه‌ای زیر پایتان قرار دارد که می‌دانید قرار است ناگهان باز شود. فکر کردن به ‌این موضوع و اینکه قرار است از یک ارتفاع زیاد به پایین سقوط کنید به تنهایی کافی است تا حسابی هیجان زده شوید. دستها را به صورت ضربدر روی سینه می‌گذارید و با شمارش 1-2-3 دستگاه باز می‌شود. به داخل لوله‌ای تاریک سقوط می‌کنید و به احتمال زیاد صدای جیغ شما داخل لوله می‌پیچد. دلتان می‌ریزد ولی قبل از اینکه زیاد بترسید به پایین لوله می‌رسید، روی سرسره‌ای سر می‌خورید و از سمت دیگر آن خارج می‌شوید. این سقوط چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد ولی هیجان غیر قابل توصیفی برایتان ایجاد می‌کند.

یادتان باشد از سرسره‌هایی که ظاهر ساده‌ای دارند غافل نشوید، استفاده از آنها هم بسیار لذت بخش است.

سرزمین موج های خروشان

اگر بعد از این همه هیجان گرسنه شدید، می‌توانید از پله‌های سمت رستوران بالا بروید و چیزی بخورید. طعم و مزه غذاها چنگی به دل‌تان نمی‌زند ولی چاره دیگری ندارید. بعد از خوردن غذا، می‌توانید به ساحل رودخانه خروشان بروید و برای هضم شدن غذا کمی آنجا استراحت کنید و یا می‌توانید بر روی تیوپی دراز بکشید و اجازه دهید جریان آب شما را بر روی رودخانه موج جا به جا کند.

اگر از استراحت کردن خسته شدید و دوباره دلتان هیجان می‌خواهد، می‌توانید اینبار زیپ لاین را امتحان کنید. با پرداخت کمی هزینه می‌توانید هیجان ان را تجربه کنید و از این سمت مجموعه تا آن سمت آن بالای سر بقیه افراد روی سیمی با سرعت سر بخورید.اگر گروهی آمده‌اید می‌توانید فوتبال صابونی یا ترامپولین را هم امتحان کنید. یادتان باشد بلیت‌تان را اینترنتی از سایت خود مجموعه بخرید تا هم خود بلیت برایتان ارزان‌تر تمام شود هم برای استفاده از این وسایل تخفیف بگیرید.

در آخر هم اگر دیگر حوصله بالا رفتن از پله‌ها برای استفاده از سرسره‌ها و وسایل دیگر را ندارید، می‌توانید به استخر طبقه پایین بروید و کمی شنا کنید.البته سونا و جکوزی هم همانجاست.

مطمئنم وقتی از مجموعه بیرون می‌آیید، علیرغم خستگی انرژی و شادمانی فراوانی در وجودتان احساس می‌کنید و دیگر خبری از کسالت و روزمرگی نیست.

چند نکته که باید برای رفتن به سرزمین موج‌ های خروشان مشهد بدانید

  • این مجموعه دارای سالن مجزا برای آقایان و بانوان است،پس همه اعضای خانواده می‌توانند در یک روز از مجموعه سرزمین موج های خروشان مشهد استفاده کنند.
  • در این مجموعه سرسره‌هایی مخصوص کودکان وجود دارد که متناسب با سن آنها طراحی شده است و البته اگر کودک شما کوچکتر از آن است که بتواند از مجموعه استفاده کند، محلی برای نگهداری از کودک شما در نظر گرفته شده است.
  • طلا و وسایل گرانقیمت با خودتان به مجموعه نبرید. هرچند مجموعه محلی برای نگهداری وسایل قیمتی شما دارد ولی نبردن وسایل به خصوص در مواقع شلوغی سرزمین موج های خروشان مشهد بهتر از ایستادن در صف تحویل وسایل است.
  • اگر بخت با شما یار باشد و مجموعه خیلی شلوغ نباشد، می‌توانید از آسانسورهای حمل تیوپ برای بالا رفتن استفاده کنید.

سرزمین موج های خروشان مشهد کجاست؟

مجموعه سرزمین موج های خروشان مشهد در ابتدای جاده شاندیز قرار دارد. دارای پارکینگ است و لازم نیست نگران جای پارک باشید و اگر ساکن مشهد نیستید و وسیله ندارید می‌توانید از تاکسی‌های اینترنتی برای رسیدن به پارک آبی مشهد استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن