زیرگذر چهارراه ولیعصر؛ بازارچه‌ای در زیر زمین

زیرگذر چهارراه ولیعصر جایی است برای خرید، انتظار کشیدن برای دوستان، چرخیدن میان فروشندگان و دست‌فروشان و در نهایت وقت گذرانی.

چهارراه ولیعصر و قرارهای دوستانش برای همه ما آشناست. دست کم همه ما یک بار مسیرمان به مرکز شهر و چهارراه ولیعصر افتاده است. مغازه‌های جور واجورش، رستوران‌های با کیفیتش و مسیر راحتش را اگر کنار بگذاریم، به جاذبه نوظهور این چند سال اخیرش می‌رسیم. یعنی از سال ۱۳۹۰ تا کنون. جایی که در آن متوجه گذر زمان نخواهی شد حتی اگر دوستانت دیر کرده باشند.

زیرگذر چهارراه ولیعصر، جایی برای خرید و وقت گذرانی

 

زیرگذر یا گذر از زمان چهارراه ولیعصر درست همان جایی است که چهارراه ولیعصر کم داشت.

هم می‌توان خرید کرد، هم میز وغرفه اجاره کرد. ۱۵ روز یک بار اجاره این غرفه‌ها تمدید خواهند شد. این می‌تواند شروعی تازه باشد برای هرآن کس که به دنبال جایی شلوغ و پر رفت و آمد است برای فروش.

 

روزانه بیش از ۳ میلیون نفر از دانشجو و دانش آموز و کارمند گرفته تا کاسب در حال تردد از چهارراه ولیعصر هستند.

به غیر از شهروندان، مسافرها و گردشگران هم در این محدوده دیده می‌شوند. همین پر تردد بودن است که عامل ترویج مهربانی، نیکوکاری و اشتغال‌زایی شده است.

 

حتما می‌پرسید اشتغال‌زایی در چه حیطه‌ای؟ و من می‌گویم از فروش لباس و صنایع دستی و گل و گیاه گرفته تا موادغذایی و خشکبار و وسایل تزئینی. کتاب و زیورآلات و لوازم جانبی موبایل هم مواردی هستند که نتوانستم از گفتن‌شان صرف نظر کنم.

شاید روزانه ۳۰۰ هزار تومان هزینه کرایه این میزها زیاد به نظر برسد ولی فروش چند برابر شما عامل پیشرفت شما خواهد شد.

شاید شما فروشنده نباشید و مثل من عاشق خرید کردن باشید، پس توصیه می‌کنم گشت و گذار در زیرگذر چهارراه ولیعصر را از دست ندهید.

 

همان چیزهایی که همیشه دست دیگران می‌بینید و از خودتان می‌پرسید: «یعنی از کجا خریده؟» داخل این زیر گذر پیدا خواهد شد. با مناسب ترین قیمت  و بهترین کیفیت.

زیرگذر چهارراه ولیعصر از هر چهار جهت چهارراه ولیعصربا ۸ مسیر قابل دسترسی است و ۱۸ پله برقی موجودش همراه با ۲ آسانسور، رفت و آمد را برای هر سنی راحت کرده است.

ایستگاه مترو چهارراه ولیعصر در مسیر خط شهید کلاهدوز به ارم سبز است و دقیقا از همین زیرگذر قابل دسترسی است و شما را به هر نقطه‌ای از شهر می‌رساند.

 

طبیعتا این زیرگذر شبانه روزی باز نخواهد بود و فقط همزمان با ساعات کاری مترو قابل استفاده است.

پس اگر برای دیدن تئاتر، قدم زدن در امتداد خیابان ولیعصر، خرید، کافه گردی یا قرارهای دوستانه به چهارراه ولیعصر آمدید، سفر به عمق ۷متری زمین و خریدهای هیجان انگیز این زیرگذر ضد زلزله را از دست ندهید.

 

عکس‌ها: آزاده شاکری

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *