متفرقه

روش های استعلام خلافی خودرو

آیا می‌دانید اگر پس از شصت روز جریمه خودروی خود را نپردازید دو برابر خواهد شد؟ در این مقاله به بررسی چگونگی استعلام خلافی ماشین با استفاده از انواع روش‌های ممکن از جمله: استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، SMS ، تلگرام و سایر روش‌ها خواهیم پرداخت. برای آگاهی از میزان خلافی خودرو و نحوه پرداخت جریمه از یکی از روش‌های معرفی شده استفاده کنید.

استعلام ریز خلافی خودرو یا عدم خلافی ماشین به همه روش‌ها

در زمان رانندگی هر سرعت غیرمجازی با استفاده از دوربین‌ها ثبت خواهد شد. دسترسی به شماره پیامک خلافی خودرو ، نحوه گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک، خلافی ماشین به صورت اینترنتی، گرفتن خلافی خودرو در تلگرام و استعلام خلافی خودرو از طریق VIN در این قسمت آموزش داده خواهدشد.

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت با سایت پلیس راهورخلافی ماشین از طریق اینترنت با سایت پلیس راهور

امروزه با استفاده از موتورهای جستجو، می‌توان پاسخ تمام سوالات را یافت. به منظور گرفتن خلافی ماشین از طریق اینترنت، می‌توان از موتورهای جستجو استفاده کرد. همچنین می‌توان با استفاده از شماره مندرج روی کارت ماشین به بخش گرفتن خلافی ماشین در سایت پلیس راهور مراجعه کنید.

با استفاده از کد ۸ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین صاحب خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر می‌توان ریز جزئیات خلافی خودرو را دریافت کرد.

دریافت پیامک تخلفات رانندگی از طریق کدهای دستوری USSD

استفاده از کدهای USSD یکی از روش‌های دریافت پیامک تخلفات رانندگی است. این کدها بسیار مفید هستند و می‌توانید برای دست یافتن به پرکاربردترین این کدها به موتورهای جستجو مراجعه کنید. با استفاده از کد USSD و شماره‌گیری کد #۱۱۰* می‌توان میزان خلافی ماشین را استعلام کرد. بعد از ورود این کد با استفاده از کد ۱۷ رقمی VIN  موجود بر سند یا کارت ماشین می‌توان به دریافت خلافی مبادرت کرد. پرداخت جریمه از طریق همین سامانه و پس از مشاهده میزان خلافی، امکان‌پذیر است.

گرفتن خلافی ماشین با SMS

یکی از روش‌هایی که می‌توان در هر زمان و مکان با استفاده از آن جریمه خودرو را پرداخت کرد، گرفتن خلافی ماشین از طریق پیامک است. برای دریافت میزان جریمه کد ۱۷ رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به یکی از سه شماره زیر ارسال کنید.

۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰
۳۰۰۰۵۱۵۱
۱۱۰۰۰۵۱۵۱

پس از ارسال کد، خلافی ماشین شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت، در قالب اس ام اس برای شما ارسال خواهد شد. با استفاده از اطلاعات موجود در اس ام اس ارسالی، می‌توانید خلافی ماشین را توسط یکی از روش‌های الکترونیکی شامل درگاه پرداخت اینترنتی، دستگاه کارت‌ خوان و کدهای USSD پرداخت کنید.

نحوه استعلام خلافی خودرو در تلگرام

۱- نام کاربری Car_Services_Bot@ را در تلگرام جستجو کنید.
۲- دکمه Start را بزنید.
۳- گزینه شروع کار با اتومبیل را انتخاب کنید.
۴- گزینه استعلام خلافی ماشین را انتخاب کنید.
۵- برای مشاهده میزان خلافی خودرو، کد هشت رقمی زیر بارکد ماشین را ارسال کنید.

استعلام آخرین قیمت خودرو فقط با وارد کردن مدل اتومبیل و همچنین استعلام قیمت بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین از دیگر فواید این ربات تلگرامی است.

برنامه موبایل استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

برنامه‌های دریافت خلافی خودرو بسیار فراوان هستند. به عنوان مثال، یک برنامه موبایل برای بررسی خلافی خودرو و نمره منفی گواهینامه توسط گروه نرم افزاری آبیدر طراحی شده است که می‌توان از طریق کافه بازار آن را دانلود کرد.

این برنامه سودمند که مخصوص استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت است، این برنامه به شما امکانات زیادی می‌دهد؛ امکاناتی از قبیل:

استعلام خودرو شامل تعداد تخلفات، مبلغ، محل تخلف و..

استعلام نمره منفی شامل تعداد تخلف و تعداد نمره منفی گواهینامه

استعلام تصادفات خودرو شامل نوع تصادف، مقصر تصادف، تاریخ و..

عدم دریافت هزینه اضافی

پرداخت آنلاین

دریافت خلافی خودرو با تماس تلفنیتلفن استعلام خلافی خودرو

با گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ می‌توانید از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود آگاه شوید. با استفاده از کد VIN مندرج در پشت کارت ماشین می‌توانید از این سامانه تلفنی استفاده کنید.

سامانه تلفن گویای پلیس راهور ناجا اطلاعات کافی درباره آگاهی از وضعیت تخلفات رانندگی، صدور گواهینامه، کارت خودرو، نشانی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در شهر تهران، نشانی مراکز تعویض پلاک، لیست آموزشگاه‌های دریافت گواهینامه موتورسیکلت و نیز مدارک احراز سکونت به منظور دریافت کارت خودرو، به شهروندان ارائه می‌دهد.

دریافت خلافی خودرو با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰

مشاهده اینترنتی خلافی ماشین پیش از مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ روش سودمندی است. اگر خلافی کمتر از یک میلیون تومان باشد، برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه کنید. ذکر این نکته ضروری است که رانندگانی با جریمه بیش از یک میلیون تومان باید به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنند.

مطلب مرتبط: همه چیز درباره خلافی خودرو

مطالب مرتبط: پرداخت خلافی خودرو به صورت اقساطی

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن