رستوران ممتاز

رستوران ممتاز تهران؛ رستورانی ۶۰ ساله در خیابان جمهوری

اگر مسیرتان به خیابان جمهوری افتاد یا سری به خیابان لاله زار، کوچه برلن یا رفاهی زدید و برای نهار به دنبال رستورانی با غذای‌های ایرانی بودید، رستوران ممتاز تهران یکی از بهترین انتخاب‌های شما می‌تواند باشد. رستورانی شصت ساله که حال و هوا، ظروف و منوی غذاهایش در این سال‌ها تغییر بسیار کمی داشته است.

رستوران ممتاز تهران کجاست؟

رستوران ممتاز

رستوران ممتاز، رستورانی در قلب خیابان جمهوری قرار دارد. خیابانی که سال‌هاست بورس لوازم الکترونیکی، صوتی و تصویری و لباس مردانه شده و تعدادی از مقاصد گردشگری تهران ازجمله عمارت مسعودیه، موزه آبگینه، خیابان سی تیر و لاله زار، مجتمع چارسو، پاساژ پروانه، علا‌الدین و همچنین تعدادی از ساختمان‌های به جامانده با معماری قاجار و پهلوی و حتی سفارت خانه های انگلیس، آلمان وترکیه را در خود دارد.

به همین خاطر خیابان جمهوری در تمام روزهای هفته شلوغ و پر رفت و آمد است و این امر موجب شده تا این خیابان جزو مناطق با محدودیت طرح تراقیک در تهران باشد. اما وجود چندین ایستگاه مترو، اتوبوس‌های تندرو و تاکسی‌های خطی، دسترسی به این خیابان را ساده می‌کنند.

رستوران ممتاز

رستوران ممتاز در پاساژ مرکزی که یکی از پاساژهای قدیمی در خیابان جمهوری است واقع شده است. در این پاساژ چندین رستوران قرار دارد اما قدیمی‌ترین و با کیفیت‌ترین رستوران این مجموعه، رستوران ممتاز است که در انتهای پاساژ قرار گرفته و در اکثر مواقع برای ورود و سفارش غذا باید در صف بایستید.

سرو غذایی با کیفیت در دیس‌های استیل در رستوران ممتاز

رستوران ممتاز دارای دو قسمت مجزاست که شامل لژ خانوادگی و رستوران اصلی می‌شود. تمام غذاها در دیس‌های استیل سرو می‌شوند و میز و صندلی‌ها همان فرم کلاسیک خود را دارند.

منوی رستوران ممتاز

رستوران ممتاز

منوی رستوران ممتاز شامل باقالی پلو با گوشت، باقالی پلو با ماهی قزل آلا، زرشک پلو با مرغ، چلو با جوجه سرخ شده، کباب بره، جوجه کباب، کباب برگ و خوراک گردن است.

از جمله غذاهای معروف رستوران ممتاز تهران باقالی پلو با ماهی است، که یک پرس باقالی پلو به همراه یکی و نصفی ماهی قزل آلای کاملا سرخ شده و ترد سرو می‌شود.

در رستوران ممتاز برنج ایرانی طبخ می‌شود که کاملا به اندازه دم کشیده و روغن زیادی هم ندارد. قیمت غذاهای رستوران ممتاز به نسبت کیفیتی که ارائه می‌دهد کاملا منطقی و منصفانه است.

رستوران ممتاز

سفارش غذای بیرون بر در رستوران ممتاز تهران

برای غذای بیرون بر بعد از سفارش باید خودتان به آشپزخانه بروید. آشپزخانه در طبقه پایین رستوران قرار دارد و بعد از پایین رفتن از پله ها تمام قسمت های آن قابل مشاهده است، شما می توانید تمام مراحل آماده سازی سفارشتان را ببینید.

رستوران ممتاز تهران، رستورانی خانوادگی

در زمان ورود باید غذایتان را سفارش دهید، سفارشتان توسط صندوقدار رستوران ثبت می‌شود. صندوقدار فرزند موسس رستوران ممتاز است که پس از فوت پدر مدیریت رستوران بر عهده اوست. سفارش‌ها را مدیر سالن از طریق میکروفن به آشپزخانه اعلام می‌کند و بعد از آن خیلی سریع غذاها آماده و سرو می‌شوند.اما این سرعت، کیفیت غذا را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد و غذاها با کبفیت بالا و گرم روی میز می‌آیند.

رستوران ممتاز

مشتری‌هایی با سلیقه‌ها و سنین متفاوت

اگر از لژ خانوادگی استفاده کنید دور چندین میز خانواده‌هایی را می بینید که مشغول صرف غذا هستند و یا حتی خانم‌هایی که بعد از خرید دست جمعی به رستوران آماده‌اند که خستگی در کرده و غذایی میل کنند.

در سالن اصلی همیشه تعدادی از بازاری‌ها و کسبه محلی نشسته‌اند و بعد از خوش و بش با کارکنان رستوران غذای همیشگی‌شان را سفارش می‌دهند و میل می‌کنند؛ اما رستوران مرکزی برای گروه‌های جوانی که به دنبال کشف مکان‌های ناب در شهر تهران هستند هم جذاب است و به همین خاطر ازاین گروه سنی نیز در اکثر مواقع در رستوران دیده می‌شوند. رستوران ممتاز روزهای جمعه تعطیل است و طی روزهای هفته نیز فقط نهار سرو می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *