شکم گردی

رستوران شهرزاد اصفهان؛ رستورانی با بهترین خورش ماست

رستوران شهرزاد اصفهان، یکی از معروف‎ترین رستوران‎های ایران است. رستورانی 51 ساله در یکی از خیابان‎ها معروف اصفهان است. این رستوران را نه تنها اصفهانی‎ها خیلی خوب می‎شناسند بلکه بیشتر کسانی که به این شهر سفر کرده‌اند با اسم و رسمش آشنا هستند. چهارباغ عباسی، خیابانی در شهر اصفهان است که دروازده دولت را به سی و سه پل وصل می‌کند و خیلی از اصفهانی‌ها در روزهای تعطیل، عصرها و شب‌ها به این خیابان می‌آیند قدم می‌زنند و چیزی می‌خورند و در کل تفریح شهری می‌کنند و در کنار تفریحات می‏توانند وعده غذایی لذت‎بخشی در یکی از معروف‎ترین رستوران‎های ایرانی میل می‎کنند. اینجا رستورانی است که در آن هم غذاهای سنتی و اصیل اصفهانی همچون خورشت ماست و بریونی سرو می‎شود و هم غذاهای فرنگی همچون استیک و شنیسل.

از خیابان چهارباغ عباسی وارد خیابان عباس‎آباد که بشوید به راحتی می‎توانید نام رستوران شهرزاد را ببینید و یا با دسته دسته آدم‎هایی که به سمت رستوران شهرزاد حرکت می‎کنند همگام شوید. البته همه اینها برای مواقعی است که رستوران خلوت است یعنی ظهرها پیش از ساعت یک و شب‎ها پیش از ساعت نه. بعد از این ساعات از خیل جمعیتی که دم در رستوران صف بسته‎اند، این رستوران را شناسایی کنید. حقیقتا هم نیازی به شناسایی ندارد.

قیمت ها در رستوران شهرزاد

در مسیر رستوران حرکت می‌کردم که با دسته‌ای توریست خارجی هم‌مسیر شدم و متوجه شدم که نه تنها ایرانی‎ها به این رستوران علاقه دارند بلکه مورد پسند توریست‎های خارجی نیز است. رستوران شهرزاد در کوچکی دارد که به پله‌هایی وصل می‌شود.

از پله‌ها بالا رفتم با سالن غذاخوری رستوران شهرزاد روبه رو شدم. علاوه بر زیبای منحصر به فرد رستوران و آینه‌کاری‌های رستوران، موضوعی که نظرم را جلب کرد شلوغی رستوران بود. ساعت یک ظهر بود و رستوران کاملا پر بود و حتی صفی از افراد هم در انتظار خالی شدن صندلی‌ها بودند. کمی منتظر ماندم اما چون یک نفر بودم زودتر از کسانی که با من رسیده بودند میزی به من اختصاص داده شد.

سوالات پرتکرار درباره رستوران شهرزاد

آدرس رستوران شهرزاد اصفهان کجاست؟

اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی .خیابان عباس آباد

شماره تماس رستوران شهرزاد اصفهان چند است؟

031-32204490

رستوران شهرزاد در فیلم پری

من اولین بار است که به رستوران شهرزاد می‎آیم اما گویی اینجا را خوب می‎شناسم. آیینه‎کاری و شیشه‎های رنگی، سبک میزها برایم خیلی آشناست. فکر می‎کنم به اینکه این تصاویر را کجا دیده‎ام و یادم می‎آید. رستوران شهرزاد، رستورانی که سکانسی طولانی از فیلم پری را به خود اختصاص داده. درسته که فیلم پری داریوش مهرجویی متعلق به 25 سال پیش است اما هنوز هم در ذهن‎ها ماندگار است و نکته جالبش آن است که در 25 سال پیش هم رستوران شهرزاد، رستورانی مهم و معروف در شهر اصفهان بوده است.

رستوران شهرزاد، بهترین رستوران اصفهان

فیلم پری را بارها و بارها دیده‎ام و همیشه دوست داشتم جای پری باشم. دختری که سعی دارد سلوک عرفانی را طی کند. اما حقیقتا نمی‏‌توانم مثل پری از جوجه کباب‎ها و کباب برگ‎های رستوران شهرزاد در طریق عرفان گذر کنم. بیشتر می‎توانم نقش نامزد پری را بازی کنم که در تمام مدتی که پری از عرفان و سلوک صحبت می‎کند با ولع تمام انواع کباب‎ها را در دهان می‎گذارد و نوش جان می‎کند.

ترکیب آینه‌کاری، شیشه‌های رنگی و لوسترهای مجلل که در دکوراسیون رستوران شهرزاد به کار گرفته شده، گویی در قلب شهر اصفهان در یکی از آثار باستانی آماده می‌شوی که غذا بخوری. رومیزی‌های پارچه‌ای، ست ظروف چینی ساده و شیک رستوران با لوگوی رستوران شهرزاد همگی نشان از آن دارد که به یک رستوران سنتی لوکس با قدمتی 50 ساله قدم گذاشته‌ام.

منو رستوران شهرزاد

به طور مشخص آماده بودم که خورشت ماست رستوران شهرازد را بخورم، چرا که خورشت ماست‎های این رستوران در کنار کباب‎‌ها و ته‌چین‎هایش بسیار معروف است. هیچ اطلاعی از اینکه خورشت ماست چه هست، نداشتم. مثل همه خورشت‌ها فکر می‌کردم که در کنار پلو سرو می‌شود. پیشخدمت کمک کرد و گفت که خورشت ماست یک پیش‌غذاست که سرد سرو می‎شود و در کنار پلو معمولا خورده نمی‌شود. به عنوان غذای اصلی نیز بین چند مورد شک داشتم که ته چین مرغ یا ته‌چین گوشت و یا کباب کوبیده بخورم.

زیرا معتقدم که باید کباب کوبیده تمامی رستوران‎ها را مزه کرد، مخصوصا که رستوران خوبی همچون شهرزاد باشد. ته‌چین گوشت که تمام شده و ته‌چین مرغ نیز در شرف تمام شدن بود. از طرفی پیشخدمت به من پیشنهاد داد که ته‌چین مرغ را امتحان کنم که انصافا خوب هم راهنمایی‌ام کرد.

منو رستوران شهرزاد

غذاها را آوردند. خورشت ماست، به همراه ته‌چین و یک پارچ دوغ یک نفره. شاید باورتان نشود پارچ دوغی که برایم آوردند دقیقا همانند پارچ دوغ‎های فیلم پری بود. حیرت‎انگیز که پس از 25 سال هنوز سبک و اصالت خود و کیفیت خوب را حفظ کرده‌اند.

برای اولین بار بدون هیچ پیش‌زمینه‌ی ذهنی خورشت ماست را امتحان کردم. البته از قیافه‌‌اش به نظر می‌رسید که ماده اصلی این پیش‌غذا ماست باشد. یک قاشق خورشت ماست را در دهان گذاشتم. انتظارش را نداشتم که یک پیش‌غذای شیرین باشد. طعم شیرین جز طعم‌های محبوب من است. برخلاف خیلی‌ها که طعم شیرین را در غذا دوست ندارند، من دوست دارم.

بنابراین در همان قاشق اول با اینکه برایم غیرقابل پیش‌بینی بود، خوشم آمد. کمی بعد که پیشخدمت به سراغم آمد که بپرسد آیا خورشت ماست دوست داشته‌ام یا نه؟ ترکیباتش را از او جویا شدم. خورش ماست ترکیبی از ماست، گوشت گردن، شکر و زعفران است. حقیقتا که بسیار خوش‌رنگ و لعاب هم هست.

البته به دلیل استفاده از گوشت گردن، پیش‌غذای کمی سنگین محسوب می‌شود. نکته جالب و منحصر به فرد راجع به ته‌چین مرغ آن بود که در تکه‌ ته‌چینی که برای من سرو شده یک ران درسته مرغ قرار داشت. پیش از این ندیده بودم که ران مرغ درسته در ته‌چین سرو شود. طعم ته‌چین نیز لذیذ بود. هر دوی این غذاها نشان از آن بود که آشپز رستوران با اصالت شهرزاد در استفاده از زعفران، آدم گشاده‌دستی است.

رستوران شهرزاد منوی کاملی دارد و علاوه بر پیش‌ غذا و غذاهای ایرانی و فرنگی، دسر و چایی نیز سرو می‎کند. رستوران شهرزاد پر است از پیشخدمت‎های کت شلواری برای اینکه سریع‌ترین و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه کنند.

رستوران شهرزاد، رستورانی منحصر به فرد

قیمت‌های رستوران شهرزاد مثل هر رستوران سنتی ایرانی تقریبا بالا محسوب می‌شود و اصلا رستورانی با قیمت‌های اقتصادی نیست اما به نسبت رستوران‌های لوکس و هم‌پایه خود در شهر تهران ارزان‌تر هست.

رستوران شهرزاد یک رستوران کاملا خانوادگی است. اگر دوست دارید که در یک محیط آرام و بی‌سرو صدا غذایتان را میل کنید انتخاب رستوران شهرزاد اشتباه است. رستوران شهرزاد آنقدر شلوغ و پرو سرصداست که گویی در یک مهمانی خانوادگی بزرگ مشغول غذا خوردن هستید.

آدرس رستوران شهرزاد اصفهان

همچنین به دلیل شلوغی رستوران احتمالا خودتان نیز راضی نمی‌شوید که بشینید و گپ بزنید در حالیکه صف عظیمی از افراد بیرون رستوران منتظر هستند که نوبت‌شان شوند که غذاهای لذیذ رستوران را میل کنند. شلوغی رستوران سبب شده که مدیریت رستوران و خیلی اتفاق‌های دیگر مثل سرو غذا، مرتب‌سازی و آماده‌سازی میزها برای افراد جدید خیلی سریع‌تر از جاهای دیگر اتفاق بیفتد و این از ویژگی‌های خوب این رستوران محسوب می‌شود.

آدرس رستوران شهرزاد: اصفهان، خیابان چهارباغ عباسی .خیابان عباس آباد

ساعت کار رستورن شهرزاد: همه روزه از ساعت 11:30 تا ۲۳

شما همچنین می‌توانید در نابرو با بهترین رستوران های تهران آشنا شوید.

عکس‌ها: نرگس گلستانی

نوشته های مشابه

‫7 نظرها

 1. من دو روز پیش اصفهان بودم و یه ناهار رو توی رستوران شهرزاد خوردم فقط در یه کلمه میتونم بگم افتضاح بود.. واقعا دلیل اینهمه تعریف از این رستوران رو نمیفهمم.. دلم میخواست زودتر جایی رو پیدا کنم و نظرمو بگم.. بوی زحم توی فضای رستوران.. تهویه نامناسب.. سرویس دهی بسیااار ضعیف .. قیمت بالا.. طعم غذا معمولی رو به بد.. غذای سرد شده..

 2. اونهایی که تعریف کردند یا رستوران خوب نرفتند و یا غذای خوب نخوردند
  حدود یک ساعت تحمل تحقیر مثل گدا ها
  غذای سرد کاملا بی کیفیت
  برخورد غیر مودبانه کارسون ها مثل اینکه می‌خواستند غذای مجانی میدهند
  قیمت حدودا دو برابر
  خیلی شباهت به سر گردنه دارد

 3. به نظر منم رستوران شهرزاد یه رستوران معمولی رو به پایین بود، کیفیت غذا بد نبود ،ولی تهویه نا مناسب بود خیلی شلوغ و درهم برهم بود ، نسبت به قیمتش اصلا نمی ارزه

 4. امشب به این رستوران رفتم. غذا بسیار کیفیت پایینی داشت. خیلی بد بود.حیف هزینه که برای این غذا بشه اصلا توصیه نمی کنم.

 5. سلام به همه اونایی که قصدرفتن به این رستوران رو دارن ؛یه مکان زیبا و دلنواز با خدمت رسانی عالی ما چلو کباب و بریونی مخصوص سفارش دادیم همگی راضی بودیم خلاصه توصیه میکنم واسه یبارم شده امتحان کنید،پشیمون نمیشید

 6. من به همراه همسرش و دخترم ساعت۷/۳۰شب به رستوران شهرزاد رفتیم.برای اولین بار خورشت ماست خوردم که بنظرم عالی بود. ته چین مرغ نداشتن،زرشک پلو با مرغ و فسنجان سفارش دادیم که طعم خوبی داشت فقط اینکه فسنجان داغ نبود.این ساعت خوب و خلوت بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن