طبیعت گردی

دهکده گردشگری زراس؛ بهشت همین جاست

همیشه در فصل های پاییز و زمستان و در ایام تعطیل، جنوب ایران جزو گزینه‌های سفرهای چند روزه است. مانند سایر ایرانی های علاقه مند به سفر فرصتی چند روزه برای سفر داشتم که به پیشنهاد دوستان دهکده گردشگری زراس از توابع شهرستان دهدز در شمال استان خوزستان را برای تفریح انتخاب کردم.

از اصفهان تا روستای زراس مسیری سیصد کیلومتری را در پیش داشتم. مسیری که به دلیل وجود گردنه‌های پیچ در پیچ و جاده‌های دو طرفه بیش از انتظار به زمان و حوصله نیاز دارد اما جذابیت‌های مسیر هم برای بیشتر شدن زمان طی مسیر بی تاثیر نخواهد بود. به پیشنهاد نرم افزار ویز ( wase) یکی از مسیر‌های موجود را برگزیدم.

دهکده گردشگری زراس

مسیر اصفهان، مبارکه، بروجن، لردگان و دهدز. ۲۵۰ کیلومتر اول سرعت پیشروی بالاتر است و اما ۵۰ کیلومتر اخر تا روستای زراس حدود ۱ ساعت زمان لازم داشت. پیشنهاد می‌کنم در گردنه‌های انتهای مسیر قبل از رسیدن به دهدز اندکی صبر پیشه کنید چرا که پلیس‌های راهور زیادی را در طول مسیر خواهید دید. پس از رسیدن به دهدز شما تا رسیدن به بهشت پنهان خوزستان و روستای زراس تنها ۱۴ کیلومتر فاصله دارید.

دهکده گردشگری زراس

از بلوار سادات حسینی به سمت روستای زراس و دشت سادات حسینی حرکت کنید. از همان ابتدای مسیر طبیعت زیبای منطقه شما را شگفت زده می‌کند. اگر اهل هیجان باشید و تجهیزات مناسبی با خود به همراه آورده‌اید پیشنهاد می‌کنم در ایام ابری و بارانی به این روستا سفر کنید تا از لذت حرکت در مه و ابرهای به زمین نشسته بی‌نصیب نمانید. مسیر اندکی باریک است  و نیازمند احتیاط. پس از طی مسیر به یک دو راهی می‌رسید. دو راهی دهکده زراس و دشت سادات حسینی. مسیر سمت راست شما را به دهکده گردشگری زراس خواهد رساند. روستایی کوچک و در حال توسعه با نمایی بسیار زیبا مشرف بر دریاچه سد کارون ۳٫

دهکده گردشگری زراس

روستا امکانات خوبی داشته و می‌تواند شما و همراهانتان را به خوبی سرگرم کند. یک ویژگی آن که نمی‌دانم خوب است یا بد، وجود اینترنت نسل ۴ اپراتور ایرانسل و همراه اول است. البته پیدا کردن شبکه‌های نسل ۴ نیازمند اندکی جستجو و سعی و خطا در شبکههای تلفن همراهتان است. من و دوستانم براحتی آن را پیدا کردیم و مرتب از لذت‌های سفرمان استوری‌های زیادی به اشتراک گذاشتیم.

اقامت در دهکده گردشگری زراس

دهکده گردشگری زراس

سوییت‌های اقامتی و اتاقک های توریستی متنوعی در اختیار گردشگران است. ما اتاقک کوچکی را به مبلغ ۷۵ هزار تومان اجاره کردیم. سوییت های بزرگتر و اصطلاحا لاکچری تری هم وجود دارد که به کار ما نمی‌آمد. البته بهداشت و نظافت اتاقک ها در حد متوسط رو به پایین است که نباید از آن غافل ماند.

دهکده گردشگری زراس

از این ها که بگذریم باید بگویم که دهکده گردشگری زراس ترکیبی از آرامش و هیجان است. سکوت روستایی دنج و هیجان ارتفاع و اشراف بر دریاچه بزرگ سد کارون سه. روزهایی که ما در آن روستا بودیم خوشبختانه شاهد بارندگی و مه و رنگین کمان‌های زیبایش بودیم. فضایی شبیه شمال اما این بار در خوزستان!

امکانات در روستای زراس خوزستان

دهکده گردشگری زراس

در این بین اگر به خرید احتیاج پیدا کردید احتمالا تنها راه شما رفتن به دهدز است. البته می‌توانید پس از طی مسافت ۱۴ کیلومتری بسیار زیبا و رسیدن به دهدز از اهالی شهر مسیر شمال دهدز را پرس و جو کرده و به ارتفاعات آن بروید. اینبار با جنگل های بلوط مواجهید. بد نیست پس از خرید چند دقیقه‌ای را به دیدن دهدز و ارتفاعاتش اختصاص دهید و سپس قصد بازگشت به دهکده گردشگری زراس را داشته باشید.

دهکده گردشگری زراس

پیشنهاد می‌کنم حتما به ساحل دریاچه سد بروید و با اجاره قایق تجربه لذت بخش حرکت در بین کوه‌های سر به فلک کشیده اطراف دریاچه را تجربه کنید. اگر برنامه منظمی داشته باشید می توانید به راه بلد منطقه بسپارید شما را به سمت آبشار شیوند ببرد. هرچند که ما در مسافرت خود موفق به انجام این کار نشدیم.

دهکده گردشگری زراس

روستای جذاب دیگری که در نزدیکی شماست روستای سادات حسینی است که در آنسوی دریاچه قرار دارد و باید با لنج‌های حمل خودرو ماشین خود را به آن سوی آب برده و بتوانید در آن روستا گشت و گذار کنید که البته باید نصف روز خود را به آن اختصاص دهید و به نظر من ارزش این وقت گذاشتن را خواهد داشت.

دهکده گردشگری زراس بهشت پنهان و دهکده‌ای مجهز برای مسافرتی چند روزه در شمال خوزستان است که می‌تواند خاطرات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد.

دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس دهکده گردشگری زراس

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن