کدام خواب ها تعبیر می شوند؟

کدام خواب ها تعبیر دارند؟

چقدر به تعبیر خواب اعتقاد دارید؟ شاید شنید‌ه‌اید که همه خواب‌هایی که ما می‌بینیم الزاما تعبیر ندارند. ما در مقاله‌ای دیگر به طور مفصل به تعبیر انواع خواب‌ها پرداخته‌ایم. اما موضوع این مقاله این است که کدام خواب‌ها تعبیر دارند.

خیلی از خواب‌ها ممکن است ناشی از درگیری ذهنی ما در طول روز باشند. همچنین خواب‌ها از جهت اتفاقاتی که در آن‌ها رخ می‌دهد و همچنین از نظر مرتبه وجودی انسان به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. در تعبیر خواب هم عوامل مختلفی تاثیر دارند که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

تعبیر خواب و مزاج بدن

برای اینکه به تعبیر خواب بپردازیم باید ابتدا دو نوع اصلی خواب را به شما معرفی می‌کنیم:

۱-خواب‌هایی که به مزاج ما بستگی دارند

این خواب‌ها خلق فرد و به نوع مزاج بدن او بستگی دارند و مربوط به اسباب طبیعی یا اخلاقی انسان هستند. مثلا در طب سنتی بیان شده است که افراد دارای مزاج گرم، معمولا خواب‌های پریشان می‌بینند و حرکات آن‌ها در هنگام خواب مشوش و مضطرب است. همچنین افراد اگر به انسان یا کاری علاقه زیادی داشته باشند، آن را در خواب مشاهده می‌کنند و یا اگر با کسی دشمنی داشته باشند، خواب بحث و مشاجره با وی را می‌بینند. چگونگی این جدال نیز بستگی به میزان عداوت میان آن‌ها دارد.

۲- خواب‌هایی که به مسائل خارجی مربوط می‌شوند

این خواب‌ها، خواب‌هایی هستند که به مسائل روحی و درونی اشخاص بستگی ندارند و به مسائل خارجی مربوط می‌شوند. در این‌گونه خواب‌ها، انسان به دنیایی فراتر از عالم دنیوی سفر می‌کند و عالم فراطبیعی با قوه عقل او پیوند می‌خورد. این خواب‌ها، هم می‌توانند بسیار واضح و روشن باشند که تعبیر آن‌ها آسان است و هم می‌توانند بسیار گنگ و نامفهوم باشند که تعبیر آن‌ها تنها از عهده عده‌ای خاص بر می‌آید و بازگرداندن آن‌ها به معنای حقیقی کاری بسیار دشوار است.

انواع خواب

بعضی از خواب‌ها ممکن است ناشی از تاثیر عوامل طبیعی و خارجی مثل سرما، گرما و یا عوامل داخلی مانند بیماری، پر بودن معده، نگرانی‌ها و دغدغه‌های روزمره و … باشند. قوه تخیل انسان و اخلاق و ویژگی‌های روحی او هم در اتفاقاتی که در خواب دیده می‌شوند، موثر هستند.

زمان دیدن خواب و تعبیر خواب

زمان دیدن خواب (مانند ابتدا، وسط یا انتهای شب و یا بعد از نماز صبح) یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در صادق یا کاذب بودن خواب‌هاست. رویاهای صادقه (رویاهای دارای تعبیر) معمولا در بازه زمانی پس از نیمه شب تا اذان صبح رخ می‌دهند. خواب‌هایی که پس از نماز صبح دیده می‌شوند معمولا فاقد تعبیر هستند. البته با توجه به شرایط روحی انسان‌ها نمی‌توان گفت که همه خواب‌های بعد از نماز صبح فاقد تعبیر هستند. لازم به ذکر است که حتی فصول سال نیز در تعبیر خواب موثر هستند. به عنوان مثال، اگر فردی در فصل پاییز در خواب ببیند که درختان میوه‌های بسیاری داده‌اند، تعبیر خواب آن دلالت بر زیان وی دارد. اما چنانچه همین خواب را در فصل بهار ببیند، این خواب نشانه‌ای بر سود و منفعت او خواهد بود.

برای اینکه با تعبیر خواب های مهم آشنا شوید، کافی است مطلب همه چیز درباره تعبیر خواب را بخوانید.

آیا شغل افراد در تعبیر خواب موثر است؟

شغل و پیشه افراد نیز یکی دیگر از موارد موثر در تعبیر خواب است؛ مثلا اگر یک فرد کاسب در خواب ببیند که شیر می‌نوشد، تعبیر خواب آن این است که برای وی کسب مال و دارایی است. اما همین خواب برای افراد طالب علم (مثل دانشجویان یا دانش آموزان) بر کسب علم دلالت می‌کند.
به طور کلی تشخیص رویای صادقه از رویای کذب و بدون تعبیر کار دشواری است. همچنین به طور کلی نمی‌توان یک تعبیر خاص را برای یک خواب مشابه همه افراد (مثل نوشیدن شیر) به کار گرفت. بلکه باید با توجه به ویژگی‌های روحی و شخصیتی افراد در این باره قضاوت کرد.

مطلب مرتبط: همه چیز درباره تعبیر خواب

مطالب مرتبط: تعبیر انواع خواب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *