شکم گردی

خانه همدم السلطنه اصفهان؛ همدم خستگی‌های شما

میدان نقش جهان را که دور زدید، از جذابیت‌های آن که دیدن کردید، آثار تاریخی و شگفتی‌های این میدان مانند مسجد شیخ لطف الله و عالی قاپو و … را که از نظر گذراندید و چشمتان حسابی غرق در دنیای جذابیت‌های صفوی که شد و یک دل سیر که در تاریخ سیر کردید اگر گرسنه شدید و هوس غذاهای ایرانی یا فرنگی کردید اصلا نگران نباشید درست در نزدیکی این میدان خانه همدم السلطنه آماده است تا خستگی را از تنتان به در و از شما به ناهار، عصرانه و یا شام پذیرایی کند. این رستوران سنتی در واقع خانه‌ای بازسازی شده از زمان قاجار است.

آدرس خانه همدم السلطنه اصفهان

حیاط خانه همدم السلطنه

کافی است از خروجی میدان نقش جهان (امام) به سوی خیابان حافظ حرکت کنید 200 متر که به سوی چهارراه شکرشکن حرکت کردید کوچه‌ای در سمت راست شما قرار دارد که با تابلویی خانه همدم السلطنه را به شما نشان داده است. برای رسیدن به این خانه این تنها راه نیست و از داخل بازار راسته کنار مسجد شیخ لطف الله هم برای رسیدن به این خانه راه هست. نگران جای پارک هم نباشید درست روبروی کوچه خانه همدم السلطنه پارکینگ کرمانی برای پارک راحت منتظر خودرو شما است در کنار آن پارکینگ‌های متعدد اطراف میدان نیز برای پارک خودرو شما جا خواهند داشت. اگر اهل پیاده روی هم باشید که این رستوران باب میل شما خواهد بود.

معماری خانه همدم السلطنه

معماری خانه همدم السلطنه

پس از رفتن به کوچه شماره سه در خیابان حافظ رستوران همدم السلطنه از میانه های کوچه به شما چشمک می‌زند، دربی چوبی با دو پله به سمت پایین شما را وارد دالانی می‌کند که به نظر می‌رسد پشتش جذابیت‌های فراوانی خوابیده باشد، پس از طی کردن دالان کوتاه مجموعه به حیاطی نه چندان بزرگ، اما پر از زیبایی و نوستالژی خواهید رسید. حیاط درست شبیه همان حیاط هایی است که مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌هایمان تعریف می‌کنند، این حیابط پر از رنگ است.

نمای داخلی خانه همدم السلطنه

در میان این رنگ‌های زیبا که از شمعدانی‌ها قرض گرفته شده آرامشی نهفته است که شما را از هیاهوی بیرون کاملا آزاد می‌کند. حیاط پر از میزهای چوبی گرداگرد یک حوض زیبای آبی است که صدای فواره‌اش از هر ساز دیگری آرام بخش تر است و پر از صفا و صمیمیت. اینجا حتی اگر گرسنه هم نباشی نمی توانی از خیر یک چای قند پهلو هم بگذری که نوشیندش در حیاط یک چنین خانه تاریخی عجیب می‌چسبد.

حیاط خانه همدم السلطنه

رستوران همدم السلطنه اصفهان یک اروسی پنج دهنه دارد که شیشه‌های رنگی‌اش جان شما را تازه می‌کند و نسیمی که از لابه لای این شیشه‌های اروسی به داخل اتاق می رسد انگار دوباره از نو آدمی را به دنیا می آورد. اینجا حال خوش را می شود لمس کرد، قشنگی را می شود حس کرد، نور را می‌شود با جان و دل دید و رنگ را م‌ شود زنده کرد. نسیم خنک این خانه، صدای آب، گل های سرخ، ارسی، پنجره های چوبی چه عصر باشد، چه شب باشد و چه ظهر فرقی ندارد رستوران همدم السلطنه جذابیت‌های خودش را دارد که دل کندن از آن سخت است.

منوی رستوران همدم السلطنه

منوی خانه همدم السلطنه

منو شامل غذاهای سنتی از جمله بریان مخصوص اصفهان، دیزی، جوجه و کباب است. فضای حیاط بسیار دلنشین است، حوض آبی وسط حیاط زیبایی محیط را دو چندان کرده ولی از آنجا که رستوران تازه شروع به کار کرده تنوع زیاد غذایی نداشتن و چند تا از غذاهای منو اصلا سرو نمی‌شد.

سرویس دهی رستوران همدم السلطنه کمی بیشتر از حد معمول طول می‌کشد، اما با وجود جذابیت‌ها گذر زمان به چشم نمی‌آید. کیفیت غذاها مناسب است و قیمت‌ها نیز با توجه به رستوران‎‌های اطراف به صرفه است.

رستوران خانه همدم السلطنه

کباب کوبیده، بلدرچین، دیزی و کلم پلو با جوجه تنوری از غذاهای معروف این رستوران است. کلم پلو با روش جدیدی درون ظرف سرامیکی که رویش نون پخته شده بود سرو می‌شد. گرمایش محیط هم عالی بود که حتی به راحتی می‌شد در هوای سرد در حیاط نیز غذا بخوریم و از محیط اطراف لذت ببریم. این رستوران به دلیل نزدیکی به یکی از جذابترین آثار تاریخی دنیا یعنی میدان نقش جهان منحصر به فرد است. انتهای کوچه‌ای که رستوران همدم السلطنه در آن واقع است درست به زیر گنبد مسجد شیخ لطف الله می‌خورد و می‌شود مسیر را از این سو ادامه داد.

رستوران خانه همدم السلطنه

پس اگر به نصف جهان رفتید و به میدان نقش جهان سر بزنید و مسیرتون رو به سمت خیابون حافظ ادامه داده و کلم پلوی مخصوص همدم رو نوش جان کنید و لذت سفرتون به اصفهان رو دو چندان کنین.

در این رستوران علاوه بر غذاهای ایرانی، غذاهای فرنگی و انواع قهوه و چایی …. سرو می‌شود پس جای هیچ نگرانی نیست و فقط در این جا لذت ببرید.

نمایی زیبا از خانه همدم السلطنه

عکس‌ها: مرتضی زنگنه

 

نوشته های مشابه

‫2 نظرها

  1. خانه همدم السلطنه فقط فضای خوبی داره ولی متاسفانه از لحاظ مدیریت و سرویس دهی خیلی ضعیفه .ما دیروز اونجا بودیم نیم ساعت طول کشید تا بیان برای سفارش گرفتن تازه اونم خودمون چند بار گفتیم .بعدش یک ساعت منتطر موندیم که غذا که دیزی بود بیارن که اخر سر نیاوردن ماهم پا شدیم اعتراض کردیم حتی معذرت خواهیم نکردن.ماهم رفتیم رستوران نقش جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن