فرهنگ و هنر

باغ کتاب تهران؛ روایت لذت ناب خرید، خواندن و ساختن

فهرست مطالب

باغ کتاب تهران با این هدف ساخته شده است که هر علاقه‌مند کتابی را راضی کند. هرکس برای خرید کتاب عادتی دارد، بعضی‌ها عاشق شهر کتاب هستند و بعضی دیگر به کتاب ‌فروشی خاصی سر می‌زنند. باغ کتاب تهران نیز همانند سایر جاهای دیدنی تهران مانند ایران مال، کاخ گلستان و … می‌تواند ساعت‌ها شما را سرگرم کند و بدون شک یکی از متفاوت‌ترین کتاب فروشی‌هایی است که می‌توانید در ایران ببینید.

تنوع بسیار بالای باغ کتاب و همچنین وجود جاهایی برای خواندن کتاب به نام لمکده، وجود کافه‌های بسیار متنوع، از باغ کتاب تهران یک مجموعه‌ای جذاب برای کتاب و علاقه‌مندان به آن ساخته است. با اینکه این مجموعه نام کتاب را همراه خود دارد، ولی در واقعیت باغ کتاب تهران بیشتر از اینکه فقط یک کتاب ‌فروشی باشد، مکانی فرهنگی است.

مکانی که خدمات فرهنگی متفاوتی چون سینما، باغ علم کودک، باغ علم نوجوان را در دل خود دارد. در این مطلب از نابرو هر آنچیزی که لازم است در مورد باغ کتاب تهران بدانید را با شما در میان می‌گذاریم.

سوالات پرتکرار درباره باغ کتاب

آدرس دقیق باغ کتاب تهران کجاست؟

آدرس1: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران آدرس2: بزرگراه شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزرگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران آدرس3: مترو حقانی، 10 دقیقه پیاده‌روی از باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران(مسیر مستقیم)

مسیرهای دسترسی به باغ کتاب با مترو چیست؟

مترو حقانی، 10 دقیقه پیاده‌روی از باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران(مسیر مستقیم)

ساعات بازدید از باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران در شش ماه اول سال، همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت 9 الی 23 دایر است. همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه باغ کتاب تا ساعت 24 باز است. در شش ماهه دوم سال باغ کتاب از 9 الی 21 باز بوده و در روزهای پنجشنبه و جمعه تا 22 فعال است.

برای ورود به باغ کتاب بلیت لازم است؟

هزینه ورودی باغ کتاب رایگان است، اما برای استفاده از امکانات باغ کتاب مانند باغ علم کودک و باغ علم نوجوان باید بلیت بخرید.

باغ کتاب تهران شامل چه بخش‌هایی است؟

باغ کتاب در مجموع 4 بلوک دارد، نام‌های بلوک ها عبارتند از: بلوک A بهارستان، بلوک B خیالستان، بلوک C نگارستان، بلوک D سروستان. بلوک :A بهارستان ویژه کودک و نوجوان بلوک :B خیالستان: پیاده‌روی از بلوک A به بلوک C بلوک :C نگارستان: پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک (منطقه میانی باغ کتاب تهران که ورودی اصلی باغ کتاب در این بخش قرار دارد.) بلوک 😀 سروستان فروشگاه کتاب بزرگسالان و باغ علم نوجوان (جنوبی‌ترین بخش باغ کتاب تهران)

معماری باغ کتاب تهران

معماری که شما در باغ کتاب تهران با آن روبه‌رو می‌شوید یک معماری عظیم و حساب شده است. این مکان برای این طراحی شده تا هر فرد (هر سن و جنسیتی می‌خواهد داشته باشد) با هر سطح از نیاز فرهنگی و هر جایگاه اجتماعی، بتواند فضای مربوط به خود را پیدا کند.

امکانات باغ کتاب تهران خیلی بیش از آن چیزی است که تصور می‌کنید. امکاناتی که تجربه حضور در باغ کتاب تهران را به یک سفر تمام و کمال تبدیل می‌کنند.

معماری باغ کتاب تهران

آدرس باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران بسیار بزرگ است، و از چند مسیر می‌توان به آن رسید؛ بسته به اینکه با چه وسیله‌ای بخواهید به باغ کتاب بروید، 2 مسیر اصلی باغ کتاب تهران به شرح زیر است:

آدرس یک: میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران .

آدرس دو: بزرگراه شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران

شماره تلفن گویای باغ کتاب تهران: ۹۶۰۴۵۵۰۰

آدرس باغ کتاب تهران

دسترسی ها به باغ کتاب تهران

مترو باغ کتاب تهران

برای رسیدن به باغ کتاب تهران با استفاده از مترو، اول نقشه مترو تهران را دانلود کنید، سپس می‌توانید از خط یک یعنی خط تجریش – کهریزک استفاده کنید. ایستگاه‌های مترو شهید همت و شهید حقانی تقریبا در فاصله‌ای برابر از باغ کتاب تهران قرار دارند. از ایستگاه مترو تا باغ کتاب حدود 15 دقیقه باید پیاده روی کنید. البته این مسیر کمی پر پیچ و خم است، بهتر است از گوگل مپ و همین نقشه‌ای که برای شما گذاشته‌ایم، استفاده کنید یا همانجا آدرس باغ کتاب و درب اصلی را بپرسید.

دسترسی با خودرو شخصی به باغ کتاب تهران

با ماشین از بزرگراه حقانی باید به سمت باغ کتاب حرکت کنید و می‌توانید ماشین خود را در پارکینگ مترو شهید حقانی پارک کنید. البته در مسیر متنهی به باغ کتاب هم مکانی وجود دارد که شما می‌‍توانید ماشین خود را پارک کنید.

پارکینگ باغ کتاب تهران

پارکینگ باغ کتاب تهران تقریبا پارکینگ بی در و پیکری است؛ معلوم نیست بهترین مکان برای پارک کردن ماشین کجاست. سعی کنید تا جای ممکن با ماشین به باغ کتاب نزدیک شوید و در خیابان‌های منتهی به باغ کتاب، ماشین را پارک کنید. بهترین پارکینگ نزدیک به باغ کتاب تهران، پارکینگ کتابخانه ملی است. گرچه کمی دور و نا امن است. ولی آدرس آن این است: اتوبان شهید حقانی، خروجی کتابخانه ملی، بلوار کتابخانه ملی

ساعات بازدید، شماره تماس باغ کتاب تهران

ساعات کار باغ کتاب تهران شنبه تا چهارشنبه ۹ صبح الی ۹ شب، پنجشنبه و جمعه ۹ صبح الی ۱۰ شب است.

برای اینکه یک تصور اولیه از باغ کتاب پیدا کنید خوب است که اکانت Instagram باغ کتاب را ببینید، آدرس این صفحه از این قرار است: baghe_ketab

شماره تماس باغ کتاب با اینکه پاسخگویی مناسبی آنچنان ندارند، ولی شماره 96045500-021 است. آدرس تلگرام باغ کتاب تهران هم برای در جریان قرار گرفتن از رویداد ها به آدرس: tehranbookgarden است.

ساعت کار باغ کتاب تهران

برای ورود به باغ کتاب بلیط لازم است؟

هزینه ورودی باغ کتاب رایگان است، یعنی برای ورود به باغ کتاب لازم به خرید بلیط نیست. اما برای استفاده از امکانات باغ کتاب مانند باغ علم کودک و باغ علم نوجوان باید حتما بلیط بخرید.

شعار باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران همانند هر مجموعه بزرگ دیگری در دنیا شعار مخصوص به خود را دارد. شعار باغ کتاب تهران «کشف کن، تجربه کن، یاد بگیر» است. شعاری که به خوبی بیانگر روح ساکن در باغ کتاب است.

باغ کتاب تهران کجاست

امکانات باغ کتاب تهران

برای اینکه بتوانید با امکانات باغ کتاب تهران آشنا شوید و فضاهای مختلف آن را درک کنید، ابتدا باید یک دید کلی نسبت به فضای باغ کتاب پیدا کنید و پس از آن به معرفی تک تک فضاها می‌پردازیم.

همه بخش های باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران مجموعه‌ای سه طبقه‌ای است که در دل آن بخش‌های مختلفی طراحی شده است. تقسیم‌بندی در باغ کتاب تهران براساس بلوک است و در مجموع 4 بلوک دارد، نام‌های بلوک ها عبارتند از: بلوک A بهارستان، بلوک B خیالستان، بلوک C نگارستان، بلوک D سروستان. هر بلوک به بخش خاصی می پردازد.

باید بدانید بلوک‌های باغ کتاب براساس طبقه و یا بخش خاصی نیستند و تنها براساس شمالی و یا جنوبی بودن تقسیم شده‌اند. برای اینکه در پیدا کردن بلوک‌ها گیج نشوید به راهنمایی ابتدایی زیر بسیار دقت کنید.

بخش های مختلف باغ کتاب تهران

بلوک A: بهارستان ویژه کودک و نوجوان
بلوک :B خیالستان: پیاده‌روی از بلوک A به بلوک C
بلوک C: نگارستان: پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک (منطقه میانی باغ کتاب تهران که ورودی اصلی باغ کتاب در این بخش قرار دارد)
بلوک D: سروستان فروشگاه کتاب بزرگسالان و باغ علم نوجوان (جنوبی ترین بخش باغ کتاب تهران)
حالا که با کلیات باغ کتاب و نحوه بلوک‌بندی آشنا شده‌اید، قدم به قدم چهار بلوک باغ کتاب تهران را با یکدیگر به صورت جزئی و دقیق مرور می‌کنیم.

بلوک A بهارستان ویژه کودک و نوجوان

بلوک A یا همان بلوک بهارستان، برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است. این بلوک که در شمالی‌ترین بخش باغ کتاب تهران قرار گرفته، دو طبقه از باغ کتاب را درگیر می‌کند. و اما در این طبقات چه خبر است؟

بخش کودک باغ کتاب تهران

طبقه همکف بلوک بهارستان: فروشگاه کودک و نوجوان

بخش اعظم بلوک A به فروشگاهی بزرگ از کتاب و محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان اختصاص داده شده است. در این فروشگاه شما می‌توانید هر نوع کتاب، لوازم تحریر و اسباب بازی برای کودک و نوجوان خود تهیه کنید. لابه لای بخش های مختلف فروشگاه، مجسمه های فانتزی بسیاری از شخصیت های کارتونی قرار دارد که احتمالا عکس گرفتن با آنها خالی از لطف نخواهد بود.

ساعات بازدید فروشگاه کودک و نوجوان باغ کتاب تهران از شنبه تا چهارشنبه از ساعت نه صبح تا نه شب و در روزهای پنجشنبه و جمعه ساعت بازدید از نه صبح تا ده شب است.

طبقه اول بلوک بهارستان: کافه کودک

کافه کودک در بلوک A در طبقه اول قرار دارد. دیوارهای این کافه مملو از تصویر سازی‌های متنوع برای کودکان است و با ظروف فلزی از شما پذیرایی می‌شود. کافه کودک جایی است که کودکان شما در آن احساس راحتی می‌کنند. یک نکتۀ خیلی جالب در مورد کافه کودک این است که اگر در ساعت خلوتی از کافه‌چی‌ها تقاضا کنید که کودکان هم در تهیه سفارش نقش داشته باشند، آنها استقبال کنند.

آدرس صفحه اینستاگرام کافه کودک این است، kidscafe.tehran.

کافه کودک در باغ کتاب تهران

باشگاه رباتیک

باشگاه رباتیک باغ کتاب تهران توسط فارغ التحصیلان و دانشجویان ممتاز و قهرمانان رباتیک اداره می‌شود. باشگاه رباتیک مخصوص کودکان بالای 6 سال است و انواع آموزش‌های رباتیک در آن انجام می‌شود. فعالیت‌هایی از قبیل

آموزش هوش مصنوعی

فروشگاه محصولات رباتیک و انواع ربات‌های آموزشی، قطعات الکترونیکی، مکانیکی و پروازی
دوره‌های آموزشی رباتیک از مبتدی و پیشرفته
بلوک B خیالستان: راهروی سلفی و عکس
بلوک B یا خیالستان به راهروی شصت متری گفته می شود که دو بلوک A و C را به هم وصل می کند. جذابیت این راه رو به وجود دو حلقه پیاده بر walk way بر می‌گردد که افراد با سوار شدن بر آن به راحتی از یک سمت به سمت دیگر می‌روند. این بلوک سرتاسر با پرده‌های بزرگ تزئین شده و مدام  ویدیوهای مختلف در آن به نمایش در می‌آید و غالبا موزیکی ملایم در آن در حال پخش است. این راهرو مکانی فوق العاده برای عکس گرفتن به شمار می آید.

بلوک C نگارستان: پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک

ورودی اصلی باغ کتاب تهران ورودی بلوک C یا همان بلوک نگارستان است. این بلوک شامل پردیس سینمایی باغ کتاب تهران و باغ علم کودک می‌شود و شامل 11 سالن سینما و تئاتر است که در همکف و پشت بام قرار دارند.

طبقه اول: باغ علم کودک

باغ علم کودک

اگر با کودک بین شش تا دوازده سال به باغ کتاب می‌روید، مطمئن باشید که قسمت باغ علم کودک برای فرزندتان جذاب خواهد بود. باغ علم کودک مساحتی حدودا دو هزار مترمربعی دارد و در طبقه اول قرار دارد. این قسمت از باغ کتاب برای کودک های شش تا سیزده سال مناسب است. باغ علم کودک برای ارائه و آموزش مفاهیم علمی طراحی شده است. لازم است بدانید که می‌توانید خودتان همراه کودک بروید، یا از مربی‌های آن بخش بخواهید کودکتان را همراهی کند.

ساعت بازدید از باغ علم کودک برای عموم فقط از ساعت یازده تا ساعت هشت شب است. هر سانس بازدید از این بخش تنها دو ساعت است.

طرح اولیه باغ کتاب کودک چگونه شکل گرفت؟

بخش باغ علم کودک توسط شرکت ال جی در باغ علم کودک راه اندازی شده است، مشابه همین پروژه در پارک علمی بوسان افتتاح شده است. طرح باغ علم کودک تهران کپی از طرح باغ علم کودک کره جنوبی است. این طرح در سال 2009 برنده جایزه فرهنگ علمی کره شده است. جدا از این اطلاعات کیفیت سازه هایی که در قسمت باغ علم کودک باغ کتاب می‌بینید همگی بر استاندارد های بالای محیط زیستی هستند. عموم سازه‌ها از کره جنوبی وارد شده‌اند.

بخش کودک و نوجوان باغ کتاب تهران

بخش‌های مختلف باغ علم کودک

این باغ از هفت فضای مستقل تشکیل شده و چهار روایت اساسی را در مقابل کودکان قرار می‌دهد. به ترتیب به این روایت‌ها می‌پردازیم:

در بخش داستان بدن، کودک با بدن خود بیشتر آشنا می‌شود.
در بخش داستان خانه، کودک با طرز کار وسایل خانه و مسائل مربوط به انرژی آشنا خواهد شد. اگر در این بخش یکی از والدین همراه کودک باشد می تواند مسائل ایمنی مربوط به کار با وسایل را به وی یاد بدهد.
در بخش داستان زمین کودک با زمین و مسائل زیست محیطی درگیر شود.
در بخش داستان شهر بچه‌ها یاد می‌گیرند که چطور وسایل ارتباطی، یک شهر را بهم متصل کنند.
داستان‌های زمین، شهر، خانه و بدن، در کنار یکدیگر کمک می‌کنند که کودک به بهترین شکل با مفاهیم اطراف خود و همچنین بدن‌اش به عنوان اولین سکونتگاه خودش درگیر شود.

باغ علم باغ کتاب تهران

تا اینجا از هفت فضای مستقل شما با چهار بخش آن آشنا شده‌اید، فضای دیگری از باغ علم کودک، سالن تئاتر است که کودک می‌تواند در آن به تماشای تئاتر یا نمایش علمی بنشیند. سالن نمایش ‏فیلم سه‌بعدی هم  بخش دیگری از باغ علم کودک است تا بچه‌ها مفاهیم علمی‌ای را که آموخته‌اند، با دیدن ‏نمایش و فیلم در ذهن‌شان تثبیت کنند. بخش هفتم از باغ علم کودک هنوز افتتاح نشده است.

علاوه بر تمام موارد بالا، یک بخش دیگر باغ علم کودک، نقاشی چهره به وسیله ربات است؛ یادگاری از یک ربات که همیشه در ذهن کودک شما خواهد ماند.

قیمت بلیط باغ علم کودک و شرایط ورود به آن

رزرو اینترنتی بلیط باغ علم کودک از بخش رزرو باغ کودک ال جی انجام می‌شود. البته فعلا این امکان برای رزرو مدارس و رزرو گروهی فعال است و رزرو تکی بلیط غیر فعال است. احتمالا در آینده این امکان هم اضافه خواهد شد.

اما شما می‌توانید همراه با کودکتان به صورت حضوری مراجعه کنید. هزینه ورودی برای کودک سی هزار تومان است و برای شما که همراه هستید هزینه پانزده هزار تومان است. اگر هم بخواهید ربات برای کودک تان نقاشی چهره انجام بدهد، ده هزار تومان هزینه بلیط افزایش پیدا می‌کند.

پردیس سینمایی باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران

می‌گویند در استفاده از صفت «ترین» باید محتاط بود. ولی هرکسی که تجربه فیلم دیدن در پردیس سینمایی باغ کتاب تهران را داشته، اعتراف کرده که سالن‌های پردیس سینمایی باغ کتاب بدون شک در رده بهترین سالن‌های سینمایی کشور هستند. پردیس سینمایی باغ کتاب تهران متشکل از یازده سالن است که چهار سالن آن سالن تئاتر است. این مجموعه مجهز به سیستم صوتی دالبی سارلند است. در کنار این سیستم صوتی پیشرفته، جنس پرده‌ها و همچنین سیستم پخش همگی مبتنی بر استاندار جهانی است.

بوفه‌ها و کافی شاپ‌های این پردیس همگی منوی بلندی دارند که هر فردی با هر سلیقه‌ای را راضی می کند.

تنوع پخش فیلم در سینما باغ کتاب تهران بسیار بالاست؛ به نوعی که تقریبا همه فیلم‌های مطرح جریان روز سینمایی و بخش هنر و تجربه را می توانید در این پردیس ببینید.

بلیط سینما پردیس سینمایی باغ کتاب

شما می‌توانید به دو روش از پردیس سینمایی باغ کتاب تهران خرید بلیط انجام بدهید، یا به صورت حضوری و یا اینکه از سایت های مختلفی چون سینما تیکت بلیط تهیه کنید.

پردیس سینمایی باغ کتاب تهران

برای خرید بلیط دانشجویی، قبل از ساعت پنج عصر در روزهای یکشنبه، دوشنبه و جمعه می‌توانید مراجعه کنید و بلیط نیم بها بخرید؛ علاوه بر این دانشجوها می‌توانند از گیشۀ بلیط بن تخفیف پانزده درصدی کافه‌های باغ کتاب را دریافت کنند.

نکته بسیار مهم در مورد سینمای باغ کتاب تهران

در این پردیس سینمایی فیلم در سالن‎های ۲، ۷، ۹ و ۱۰ در صورتی اکران می‎گردد که حداقل ۱۰ بلیت فروخته شده باشد و برای سالن ۱ حداقل ۱۵ بلیت فروخته شده باشد. یعنی حتی اگر بلیط خریده باشید و ده بلیط به فروش نرفته باشد شما نمی‌توانید فیلم ببییند. برای اینکه تجربه فیلم دیدن در این پردیس تبدیل به تجربه تلخی نشود، پیشنهاد می‌کنیم که با شماره ۸۸۶۵۷۱۶۵ تماس بگیرید.

بلوک D سروستان: فروشگاه کتاب بزرگسالان و باغ علم نوجوان

بلوک D یا همان بلوک سروستان جنوبی‌ترین بخش باغ کتاب تهران است که امکاناتش در طبقه اول، همکف و زیر‌‌‌‌‌زمین باغ کتاب قرار دارد. از امکانات این بلوک می‌توان به فروشگاه کتاب بزرگسالان، باغ علم نوجوان و اتاق فرار اشاره کرد. در این بلوک کافه ویونا نیز قرار دارد.

طبقه همکف بلوک D: کتاب‌فروشی باغ کتاب تهران

اولین چیزی که در کتاب‌فروشی باغ کتاب بسیار آشکار است، تنوع بالای کتاب است. طبقه بندی کتاب در بخش کتاب فروشی بزرگسالان براساس موضوع است. در لابه لای راهروهای کتاب چندین کامپیوتر وجود دارد که شما می توانید با جستجو در آن آدرس کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید.

باغ کتاب

لمکده کتاب فروشی بزرگسالان باغ کتاب تهران

در باغ کتاب به جاهای مختلفی که برای خواندن کتاب طراحی شده اند لمکده گفته می‌شود. لمکده جایی است که برای شما چندین مبل چیده‌اند و شما با کتاب تنها می‌شوید. می‌گویند لذت خواندن کتاب در بین کتاب‌ها لذتی است شبیه دیدن طلوع آفتاب در اقیانوس! در بخش کامنت‌ها از تجربه‌تان برایمان بنویسید.

بلوک D طبقه اول: باغ علم نوجوان

باغ علم نوجوان سه سالن و چهل بخش دارد و در طبقۀ اول قرار گرفته. این بخش تجربه یک سفر علمی برای دانشجو است.

با اینکه این قسمت از نامش اینطور به نظر می رسد که برای نوجوانان است ولی در واقعیت از خردسال تا بزرگ سال می توانند به این قسمت مراجعه کنند و از دنیای جذاب علم لذت ببرند. حدودا چهل دستگاه با هدف نشان دادن بخش‌هایی مختلفی از علم در این بخش ارائه شده اند. این چهل دستگاه در سه سالن به نمایش در آمدند. در باغ علم نوجوان سالن نمایش های علمی نیز وجود دارد که آزمایش های علمی موسوم به science show برای بازدید کنندگان به نمایش در می آید.

باغ کتاب تهران

در باغ علم نوجوان همه چیز بر پایه تجربه است

نام دیگر باغ علم نوجوان، شهربازی علمی است. باغ علم نوجوان بر پایه طرح‌های طراحان کره‌ای اجرا شده است. همه چیز در اینجا بر پایه تجربه شکل می‌گیرد و هیچ کتاب و نوشته ای وجود ندارد. برای مثال قسمتی وجود دارد که اگر فرد بتواند اهرم را درست تنظیم کند، می‌تواند یک ماشین سنگین را بلند کند و یا اینکه بخشی وجود دارد و بسیاری تجربه‌های علمی دیگر.

بلیط ورودی باغ علم نوجوان

برای استفاده از امکانات این قسمت شما باید بلیط تهیه کنید. قیمت بلیط باغ علم نوجوان بسته به انتخابی که می کنید متغییر است. شما در این قسمت یک مستر بلیط یا  master ticketخریداری می‌کنید که متناسب با فعالیت شما هزینه شما متفاوتی دارد.

باغ علم نوجوانان در باغ کتاب تهران

هزینه ورودی اولیه 10 هزار تومان، هزینه قسمت بازیکده برای بازدید عموم 10 هزار تومان و هزینه نمایش علمی 5 هزار تومان است. اگر هم بخواهید از دوربین های VR استفاده کنید هم ده هزار تومان هزینه تان افزایش پیدا می کند، به این موارد هشت هزار تومان هم اضافه کنید که به عنوان امکانات مازاد از شما گرفته می شود( واقعا معلوم نیست منظور از امکانات مازاد چیست!) به طور کلی هزینه ورودی برای یک فرد به صورت آزاد اگر بخواهد یک بازدید کامل داشته باشد مساوی با 33 هزار تومان است.

مدارس اگر به صورت گروهی به باغ کتاب بروند شامل تخفیف های بین سی تا چهل درصدی می شوند.

پیشنهاد ویژه باغ علم نوجوان، آسمان نما

جایی که باید در باغ علم نوجوان حتما باید ببینید آسمان نما است. آسمان نما بدون شک پرطرفدارترین قسمت باغ علم نوجوان است. در این قسمت آسمان شب کویر به صورت سیصد و شصت درجه باز نمایی شده است. تجربه من به عنوان نگارنده این متن این است که آسمان نما با تقریب بسیار بالایی توانسته آسمان کویر را بازسازی کند. البته با این تفاوت که شن و ماسه در کفشتان نمی رود! در بخش آسمان نما، صور فلکی، منظومه شمسی و انواع ستاره‌ها بازسازی شده است. چه نوجوان باشید، چه نباشید پیشنهاد می‌کنم، دیدن آسمان پر ستاره را از خود دریغ نکنید.

باغ کتاب تهران

بلوک D طبقه اول: اتاق فرار باغ کتاب تهران

اتاق فرار باغ کتاب در دسته بازی های escape room قرار می گیرد. در این نوع بازی‌ها شما همراه با چند نفر دیگر وارد سلسله اتاقی می شوید که باید به وسیله راهنمایی که در اختیارتان گذاشته می‌شود از آن فرار کنید.

این مجموعه در باغ کتاب دارای سه اتاق مجزا با داستان های متفاوت است. در هر اتاق داستان منحصر به فرد و هیجان انگیزی وجود دارد که فرد شرکت کننده را حسابی با خود درگیر می کند. داستان اتاق بیگانه افراد را وارد دنیای فضایی ها می کند، برای اینکه از این اتاق عبور کنید می بایست این فضایی ها را شکست بدهید. اتاق دیگر این مجموعه، نفرین فرعون نام دارد اگر وارد این اتاق شدید درگیر کشف مقبره ای می شوید که نشانه هایی از آن پیدا شده است. آخرین اتاق از این مجموعه، اتاق تهران است، در این اتاق شما درگیر داستانی جنایی در کوچه پس کوچه های تهران می شوید. هر اتاق را می بایست در کمتر از 20 دقیقه ترک کنید. مجموعه اتاق فرار در باغ کتاب ذهن برتر نام دارد که تیم mind team  آن را طراحی کرده است.

قیمت بلیط اتاق فرار باغ کتاب تهران و شرایط آن

هزینه بلیط اتاق فرار باغ کتاب برابر با شصت هزار تومان است. اگر به سایت‌های تخفیف گروهی مثل تخفیفان و یا نت برگ سر بزنید، احتمالا می توانید تخفیف بالایی روی بلیط‌ها کسب کنید برای دانستن دایر بودن و ارائه خدمات پیشنهاد می‌کنیم با شماره‌های 96045687-021 و ۰۹۱۹۶۵۰۸۱۷۶ تماس بگیرید.

بلوک D طبقه اول: کافه ویونا باغ کتاب

کافه ویونا باغ کتاب یکی از شعبه های زنجیره ای کافه ویونا است. منظره کافه معمولی است و چیز خاصی به آن صورت ندارد، هزینه ها در این کافه تقریبا از کافه ویونا در کل سطح شهر پیروی می کند با بررسی عکس های منتشر شده از این شبکه اجتماعی و تجربه کاربران، سطحی از نارضایتی دیده می‌شود، ولی در این بین چندین نظر فوق العاده خوب هم وجود دارد. یکی از خوبی‌های کافه ویونا در سرویس‌های تیک وی (Take Away) آن است که شما می‌توانید سفارشتان را بردارید و در جایی مثل لمکده میل کنید. آدرس صفحه اینستاگرام این کافه cafeviuna_bagheketab است. این کافه در طبقه اول و در بلوک Dقرار دارد.

کافه ویونا در باغ کتاب تهران

بام باغ کتاب تهران

بخش جنبی باغ کتاب تهران را باید بام آن دانست، این بام را نمی توان در بلوک ها تقسیم کرد چرا که خارج از فضای ساختمان باغ کتاب است. بام باغ کتاب بسیار وسیع است که آن را تا حدودی برای پیاده‌روی مناسب می‌کند. گرچه هوا در آنجا در فصل های سرما و همچنین شب ها کمی بیش از حد معمول سرد است. در بام باغ کتاب کافه رستوران ایزار وجود دارد که می توانید از امکانات آن استفاده کنید.

کافه رستوران ایزار در بام باغ کتاب

کافه رستوران ایزار این کافه در طبقه دوم قرار دارد. منظره این کافه هنگام غروب بسیار تماشایی است. از نظرهایی که منتشر شده، می‌توان فهمید که کافه رستوران ایزار می تواند انتخاب خوبی برای صرف یک وعده باشد. آدرس صفحه اینستاگرام این کافه به این صورت است: izarcafe

کافه های باغ کتاب تهرانباغ کتاب تهران را می‌توان منحصربه‌فردترین کتاب فروشی ایران و خاورمیانه دانست. با اینکه مسیر رسیدن به آن سخت است ولی ماندن در آن بسیار شیرین است. معماری و هر آنچه که در این مکان طرح ریزی شده است همگی جذابیت بصری فوق العاده‌ای دارد که تا مدت ها هر فردی را با خود درگیر می کند. حضور در باغ کتاب تهران همانند یک سفر خاطره بخش خواهد بود. پیشنهاد نابرو این است که این امکان را از خود دریغ نکنید.

عکس‌ها: مرتضی زنگنه

نوشته های مشابه

‫18 نظرها

 1. کتاب اورجینال be coming میشل اوباما رو از فروشگاه بزرگسال باغ کتاب تهران خریدم ۶۰ هزار تومن، چند صفحه کم داشت جویا شدن گفتند داخل فروشگاه دستگاه چاپ گذاشتن کتاب اورجینالها را کپی می کنند و بجای اورجینال میفروشند اون هم بدون مجوز
  واقعا متاسفیم برای این مرکز فرهنگی که زیر نظر ارشاد هم هست…

  1. بله متاسفانه خود باغ کتاب در کتابفروشی بزرگسال داره کپی رایت رو نقض میکنه و باعث سرافکندگی شهرداری هست

  2. ارز مملکت با بدبختی به دست کشور میرسه و سر راه حتی بلوکه یا مصادره میشه.
   اون وقت ما این جا از کپی آثار اورجینال وجدان درد می گیریم

   1. بله دوست عزیز. ما باید وجدان درد بگیریم برای هرگونه نقض حق افراد. اینکه ارز ما بلوکه میشه دلیل خوبی برای نقض حقوق ناشر امریکایی نیست.

  3. ایران قرار دادبین المللی کپی رایت را مثل خیلی دیگر از کشورها امضا نکرده است. جهت اطلاع.

 2. من از باغ کتاب دیدن کردم ولی نتوانستم از همه جا دیدن کنم
  جایی بسیار باحال برای گذراندن وقت است و به آدم خوش میگذرد

  1. قیمتهای باغ کتاب حداقل ۴۰ درصد بالاتر از قیمتهای واقعی هست چون اجاره رو سازمان فرهنگی هنری به نفع مدیران باغ کتاب خیلی افزایش داده است….

 3. خیلی عالیه گردش در باغ کتاب جز ساعات عمر به حساب نمیاد،خسته نباشید میگم به همه دست اندرکاران و زحمت کشان این کار فرهنگی و زیبا

  1. قیمتهای کتاب پشت جلد است ولی سایر اقلام مثل لوازم و التحریر حداقل ۵۰ درصد بالاتر است از بیرون

 4. الان که کرونا در حال شیوع است باید در بازدید و خرید از این جور مراکز اجتناب بشه، به علت ماندگاری بالای ویروس کرونا در سطح، روی جلد کتابهای موجود در کتابفروشیهای داخل باغ کتاب محل خطرناکی به حساب میاد، روزانه کتابها توسط صدها نفر لمس میشود و خمان کتابها عامل انتقال خواهند شد، شهرداری به سرعت باید به این موضوع ورود کند…

  1. یعنی چه . خوب هر کسی فکر میکنه خطرناک ست وارد نشود . البتا بقیه افراد که وارد می شوند هم باید با رعایت پروتکل های بهداشتی باشه و ابتدای ورود هم الکل بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن