ماجراجویی

آکواریوم اصفهان؛ دیدار با ماهی‌های شگفت‌انگیز

فهرست مطالب

رفتن به آکواریوم همیشه جذاب است به خصوص آن که در یک سفر هیجان انگیز از این مکان دیدن کنید، برای همین اگر به اصفهان سفر کردید بازدید از آکواریوم اصفهان را در کنار خرید سوغات اصفهان از دست ندهید. یکی از اماکن تفریحی اصفهان که معمولا در هر فصلی مخاطب خودش را داراست، پارک ناژوان است که اصفهانی‌های مقیم، آن را ناژوون یا ناژنون هم خطاب می‌کنند و  واقعا تفریحات آن هم کم نیست.

علاوه بر جنگل، تله‌سیژ، درصورت بازبودن آب قایقرانی و رفتینگ، کافی شاپ و باغ‌های زیستی همچون باغ پرندگان، آکواریوم هم از جاذبه‌های خاص این منطقه است. آکواریومی دارای انواع گونه‌های آبزی که در زیستگاه‌شان به شما نزدیکند.

سوالات پرتکرار درباره آکواریوم اصفهان

آدرس آکواریوم اصفهان کجاست؟

اصفهان، پارک ناژوان، بلوار الفت، آکواریوم اصفهان

قیمت بلیت آکواریوم اصفهان چند است؟

مبلغ بلیت ورودی بزرگسال 25000 تومان بلیت ورودی کودک 20000 تومان است.

ساعت کار آکواریوم اصفهان چند است؟

آکواریوم اصفهان همه ایام هفته از ساعت 9:30 الی 19:00 میزبان بازدیدکنندگان است.

 آکواریوم اصفهان

آدرس آکواریوم اصفهان

آدرس دقیق آکواریوم اصفهان این است: شهر اصفهان، خیابان الفت، پارک ناژوان.

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان برای هر گردشگر ایرانی 18 هزار تومان است.

 آکواریوم اصفهان

ساعت کار آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان، در تمام ایام هفته از ساعت 09:00 الی 19:00 میزبان بازدیدکنندگان است.

ورودی آکواریوم اصفهان

بعد از ورود به مجموعه جنگلی ناژوان و گذر از خیابان دو طرفه و باریک آن به میدانی می‌رسید که آدرس باغ خزندگان و آکوریوم بر روی تابلوهای راهنما اطراف آن مشخص است. دور میدان و کمی بالاتر از میدان، پارکینگ ماشین وجود دارد و مناطقی از خیابان هم قابل توقف و پارک خودرو هستند.

ورودی آبی و موجی شکل باغ خزندگان و آکواریوم جای سوالی برای پیدا کردن محل دقیق این مجموعه باقی نمی‌گذارد.

آکواریوم اصفهان

پس از ورود، سمت چپ، سنگ‌های خاکستری که در وسط آن‌ها یک در شیشه‌ای تعبیه شده و محیطی شبیه به یک غار سنگی را بوجود آورده راه ورود به آکواروم را مشخص کرده است. با بالارفتن از سطح شیب‌داری که در مقابل غار وجود دارد و حرکت کالسکه و ویلچر را هم ممکن کرده به گیت ورودی و بلیط فروشی مجموعه می‌رسید.

 آکواریوم اصفهان

بعد از تهیه بلیط، اجازه ورود به راهرویی را پیدا می‌کنید که البته شیب تقریبا زیادی دارد، اما همچنان مناسب حرکت اشخاص، ویلچر و کالسکه است. با گذر از راهروی مارپیچی به سالن وسیع یک کافه و درب ورودی آکواریم می‌رسید.

 آکواریوم اصفهان

کافه مجموعه شامل میز و صندلی‌های بسیاری است که با اشکال دریایی و کشتی طراحی شده است، البته در چندبار مراجعه ما، خدمات خاصی ارائه نمی‌داد اما یخچالی از خوراکی در آن وجود دارد، همچنین پیش از ورود به محوطه آکواریوم‌ها، عکاسی از شما عکس می‌گیرد که بعد از بازدید از آکواریوم می‌توانید عکس خود را با تصاویر پیش‌زمینه‌ خود آکواریوم چاپ کنید و به یادگار ببرید.

 آکواریوم اصفهان

آکواریوم‌های روشن

با هدایت راهنماها می‌توانید به محل اصلی آکواریوم راه پیدا می‌کنید. در بدو ورود، با آکواریم‌های تخت که با چراغ‌های مهتابی روشن شده‌اند و ماهی‌های کوچک را در خود جا داده‌اند روبرو می‌شوید. آکواریوم‌هایی با ماهی‌های ریز، اسب دریایی، مرجان و انواع ماهی‌ها و جانوران اهلی و گیاه خوار، یا وحشی و گوشتخوار، آب شور یا آب شیرین که هر کدام در آکواریوم کوچک، زیستگاه مناسب خود را دارند و یا با رعایت هم زیستی چند گونه در یک آکواریوم، هم منزل هستند.

 آکواریوم اصفهان

در میان محیطی که دور تا دور آن را آکواریوم‌های کوچک و بزرگ پر کرده است، آکواریوم ستونی وجود دارد که ماهی‌های آب‌شور کوچکی با حرکات گروهی جلب توجه می‌کنند.

 آکواریوم اصفهان

کمی پیشتر، ناگهان ابعاد آکواریم‌ها بزرگتر شده و ماهی‌های غول پیکری در آن‌ها دیده می‌شوند. کوسه، اسکار، مارماهی و انواع دیگر ماهی‌هایی که جثه بزرگی دارند و شما می‌توانید از طریق شیشه‌های ضخیم آکواریوم در فاصله بسیار کمی از ماهی‌ها، زندگی در اعماق اقیانوس را نظاره کنید.

 آکواریوم اصفهان

انتهای این محوطه و راهرو متصل به آن، محوطه دیگری وجود دارد که در میان آن، یک آکواریوم استوانه‌ای دیگر قرار گرفته و مارهای قطور و بلندی در لابلای تنه‌های تعبیه شده در آکواریوم می‌خزند و حرکت می‌کنند. نگاه کردن به این مارها برای برخی ترسناک است، برای عده‌ای دیگر حال چندش‌آوری را به همراه دارد، اما تجربه حداقل یکبار آن جالب است.

به ماهی ها غذا بدهید در آکواریوم اصفهان

دور تا دور آکواریوم استوانه‌ای، آکواریوم‌های سرباز، یک حوضچه مرجانی و استخر کوچکی از ماهی‌های شکموی قرمز که با وجود یک آبشار مصنوعی در کنارش شمایلی طبیعی دارد طراحی شده است. اتفاق جالب در این قسمت از مجموعه این است که شما می‌توانید به ماهی‌های کوچک غذا بدهید!

 آکواریوم اصفهان

غذای مخصوص رشد این ماهی‌ها در شیشه‌های شیر کوچک نوزاد ریخته شده و شما با خرید هر کدام می‌توانید غذا دادن به این موجودات کوچک بامزه را تجربه کنید، این تجربه به نظر من عجیب و دوست داشتنی است و جدل میان ماهی‌ها باعث خیس شدن دست و بعضا مکیده شدن انگشتانتان می‌شود، حسی که کمتر در زندگی روزمره خواهید داشت.

 آکواریوم اصفهان

زیر دریا راه رفتن در آکواریوم اصفهان

از آکواریوم‌های دیواری و استوانه‌های نمکی که عبور کنید، به جاذبه بی‌نظیری می‌رسید که اوج زیبایی مجموعه را نمایان می‌کند؛ تونل شفاف دریایی. تونلی که مرزهای آن شیشه‌ای است و دو اکوسیستم هوایی و آبی را از هم جدا می‌کند و در محیط‌ طراحی شده دریایی، انواع و اقسام آبزیان را در خود جای داده است.

 آکواریوم اصفهان

در نقاط مختلف تونل، پشت شیشه‌های آکواریوم، بقایای کشتی‌های یونانی، تخته سنگ‌های عظیم و ابزار زیردریایی‌های قدیمی بصورت نمادین و تزئینی وجود دارد. حرکت آزادانه موجودات آبزی بزرگ و کوچک در محیط آبی آکواریوم رهایی لذت بخشی را به تصویر می‌کشد.

 آکواریوم اصفهان

دو موجود فوق جذاب این آکواریوم، لاک پشت‌های بزرگ و پرهیبتی هستند که در آکواریوم دست و پا می‌زنند و دیگر ماهی‌های کف خوار که به شیشه‌های بالای سرتان می‌چسبند و شیشه‌ها را می‌مکند و تنفس آن‌ها و تغییرات بوجود آمده در بدنشان جالب به نظر می‌رسد.

 آکواریوم اصفهان

بعد از طی کردن این تونل، به فروشگاه آکواریوم می‌رسید. در غرفه ابتدایی می‌توانید عکسی که در ابتدای بازدید از شما گرفته شده را چاپ کنید و بعد از آن قفسه‌هایی با هدایای متنوع قرار دارد. لیوان، ماگ، تیشرت و کیف کودک با چاپ‌های ماهی، عروسک و جاسوئیچی‌های ماهی شکل، کالاهای تزئینی مثل ماهی‌های خشک شده بادکنکی و بدلیجات صدفی و مرواریدی از جمله محصولات موجود در این قفسه‌ها است که می‌توانند یادگاری‌هایی از این بازدید باشند اما شاید قیمت بالای آن‌ها شمارا از خرید منصرف کند.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن