متفرقه

آموزش گوگل مپ

این روزها وقتی آموزش گوگل مپ را فرامی‌گیرید دریچه جدیدی از دنیای تکنولوژی به روی شما باز می‌شود. گوگل مپ را این روزها تقریبا همه می‌شناسند. یعنی هر کسی که با خیابان‌های شلوغ و پر ترافیک سرو کار داشته باشد از مسیریابی گوگل مپ هم استفاده می‌کند. مسیریابی تنها کاربرد گوگل مپ نیست اما می‌توان گفت که محبوب‌ترین کاربرد آن است.

وقتی آموزش گوگل مپ انجام شد آن وقت زندگی به دو بخش قبل و بعد از گوگل مپ تقسیم می‌شود.

آموزش گوگل مپ در نحوه مسیریابی آموزش مسیریابی گوگل مپ

در آموزش گوگل مپ آمده است که برای استفاده از سیستم مسیریابی گوگل باید به اینترنت وصل باشید. بعد از آنکه از اتصال اینترنت مطمئن شدید، جی‌پی‌اس گوشی‌تان را روشن کنید. با باز کردن گوگل مپ شما در سمت راست پایین گوگل مپ گزینه سفید رنگی می‌بینید. با کلیک روی دایره سفید رنگ موقعیت فعلی شما روی نقشه مشخص می‌شود. سپس در کادرchoose destination مقصد خود را وارد کنید.

بعد از وارد کردن نام یا عنوان مقصد گوگل مپ به شما چندین مقصد با نام‌های مشابه را پیشنهاد می‌کند که باید محل دقیق و مورد نظرتان را پیدا کنید. در قسمت پایین گوگل مپ با انتخاب گزینه Directions گوکل مپ تمام مسیرها را از مبدا تا مقصد به شما پیشنهاد می‌دهد.

مسیری که با خط آبی رنگ (یا بسته به میزان ترافیک زرد، نارنجی، قرمز یا…) مشخص می‌شود کوتاه‌ترین و کم ترافیک‌ترین مسیر است و مسیرهای دیگر با رنگ خاکستری نمایش داده می‌شوند. با این حساب شما می‌توانید مسیر دلخواهتان را انتخاب کنید. روی هر مسیر زمان حدودی رسیدن شما به مقصد هم مشخص می‌شود.

گوگل مپ آفلاین

گوگل مپ آفلاین

این روزها تمام گوشی‌ها اینترنت همراه دارند. اما باز هم ممکن است در جاده‌های دور دست و نقاط کوری قرار بگیرید که شبکه اینترنت در آن فعال نیست. در این شرایط شما نیاز به مسیریاب آفلاین دارید. گوگل مپ در آپدیت خود فکر این مشکل را کرده و امکان ذخیره نقشه را به کاربران می‌دهد.

برای استفاده از این سرویس گوگل مپ اول از همه لازم است که نسخه اپلیکیشن گوگل مپ را به روز کنید. اپلیکیشن را باز کنید و روی آیکن پروفایل کلیک کنید. در این بخش صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در انتهای آن Offline Maps را می‌بینید. با لمس بخش Save map to use offline دوباره وارد نقشه می‌شوید و می‌توانید با زوم کردن و جابه‌جا کردن کادر بخش دقیقی از نقشه را که لازم دارید دانلود و ذخیره کنید.

در استفاده از گوگل مپ آفلاین توجه داشته باشید که گوگل مپ نقشه‌های دانلود شده را فقط به مدت 30 روز در گوشی یا تبلت شما ذخیره می‌کند و بعد از این مدت به صورت خودکار نقشه‌های دانلود شده پاک می‌شوند.

مطلب مرتبط:

همه چیز درباره گوگل مپ

مهمترین کاربردهای گوگل مپ

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن