آش نیکوصفت

آش نیکوصفت؛ شله قلمکار محبوب

در ابتدای خیابان جمالزاده جنوبی، یک آش فروشی محبوب به نام آش نیکوصفت است که پاتوق آشناهای خیابان انقلاب است. رستورانی که بعد از دیدن کلی کافه‌‌ و رستوران‌های شیک و جذاب، با غذاهای خوشمزه‌اش، حال و هوای خاصی را به شما خواهد داد.

درباره آش نیکوصفت

آش نیکوصفت در خیابان انقلاب

آش نیکوصفت سابقه‌ طولانی در خیابان انقلاب دارد و البته که با غذاهای عالی، خوش درخشیده است. این رستوران در ابتدا، نزدیک سینما بهمن بوده و به گفته‌ سرآشپز مجموعه، بین تعداد زیاد اغذیه فروشی‌های دور و اطراف، عطر و بوی آش شله‌ قلمکار نیکوصفت، همه را به سمت خود جذب می‌کرده است.

فضای داخلی رستوران

آدرس آش نیکوصفت

آش فروشی نیکوصفت دو طبقه‌ است و فضایی سنتی‌ دارد. با آن که به نظر می‌رسد لوکس نیست اما رستوران، فضایی کاملا تمیز دارد و بهداشت در آن رعایت می‌شود.

هر دو طبقه میزهای نسبتا زیادی برای نشستن دارند. معمولا تعداد زیادی داخل رستوران غذای‌شان را میل می‌کنند و خیلی‌ها هم غذای بیرون‌بر سفارش می‌دهند.

اما بعد از یک انقلاب‌گردی طولانی و خسته کننده، احتمالن شما هم مثل ما، دل‌تان بخواهد داخل رستوران از غذای فوق‌العاده‌تان لذت ببرید. پس توصیه می‌کنم بعد از سفارش غذا، به طبقه‌ بالای غذاخوری بروید تا از شلوغی صف دور باشید. طبقه بالا معمولا پر از گروه‌های دانشجویی و آدم‌های جالبی است و شاید فضایی کمی متفاوت داشته باشد.

بخش اصلی و خوشمزۀ شکم‌گردی

آش شله قلمکار نیکوصفت

اگر گفت‌و‌گو با سرآشپز رو خوانده باشید، قطعا می‌دانید که معروف‌ترین غذای این رستوران چیست. بله! آش شله‌ قلمکار، معروف‌ترین و محبوب‌ترین‌ غذای رستوران است و به گفته خود مجموعه این آش کامل‌ترین آش ایرانی است.

اما علاوه بر آن، منوی پرباری پیش روی‌تان خواهد بود. آش دوغ سبلان، آش رشته، هلیم، عدسی و حتی شله زرد از محتویات این منوی جذاب است. انتخاب ما آش رشته و آش شله‌ قلمکار بود و واقعا هم حرف نداشت. آش طعم به خصوصی داشت. همه‌چیز آن به اندازه بود و باید بگویم نتوانستم بفهمم این طعم خاص از چه چیزی نشات می‌گیرد.

اگر همان‌جا قصد میل کردن دارید بهتر است پرسی سفارش دهید. در ضمن فراموش نکنید پیاز داغ و نعناع داغ هم سفارش دهید. خوش‌طعم بودن آش را چندین برابر می‌کنند. یک لیوان از هرکدام برای یک جمع چهار پنج نفره کافیست.

نحوه پرداخت و قیمت‌ها

آش فروشی نیکو صفت

پرداخت، توسط دستگاهی که کنار در اصلی قرار دارد انجام می‌شود. بعد از انتخاب غذاها، با استفاده از دستگاه پوز، باید مبلغ را پرداخت ‌کنید و با نشان دادن رسید پرداخت، غذای‌تان تحویل داده می‌شود.

قیمت‌ها کاملا مناسب به نظر می‌رسند.. قیمت انواع آش بین پرسی هفت یا هشت هزار تومان است و به نسبت حجم زیاد آشی که برای‌تان می‌ریزند، مبلغ کاملا منصفانه‌‌ای است.

وبسایت آش نیکوصفت، به آدرس www.nikousefat.ir اطلاعات خوبی راجع به انواع اغذیه ایرانی در اختیارتان قرار می‌دهد و شما را با محصولات رستوران و نحوه تماس، بیشتر راهنمایی‌تان می‌کند.

آدرس آش نیکوصفت: میدان انقلاب ابتدای خیابان جمال زاده جنوبی پلاک ۱۷۰

عکس‌ها: مهتا امینایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *